Predmet zákazky je zadefinovaný v súlade so zákonom č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „ZVO“): Zákazka na nákup tovaru s predmetom podrobne vymedzeným v súťažných podkladoch (ďalej len „SP“). Podrobná špecifikácia predmetu zákazky je uvedená v Časti B1 OPIS PREDMETU ZÁKAZKY a Časti B2 OBCHODNÉ PODMIENKY Súťažných podkladov. Názov predmetu zákazky: Základné potraviny pre SUBSIDIUM - špecializované zariadenie a zariadenie pre seniorov Logický celok č. 1 Hovädzie mäso čerstvé, bravčové mäso čerstvé a mäsové výrobky Logický celok č. 2 Chlieb a pečivo Logický celok č. 3 Konzervované potraviny Logický celok č. 4 Mlieko a mliečne výrobky Logický celok č. 5 Mrazené a chladené potraviny Logický celok č. 6 Ovocie a zelenina Logický celok č. 7 Špeciálne potraviny Logický celok č. 8 Vajcia čerstvé, v škrupine Logický celok č. 9 Základné potraviny
Termín
Lehota na predkladanie ponúk bola 2026-07-24.
Verejné obstarávanie bolo zverejnené na 2026-06-21.
Dodávatelia
V rozhodnutiach o udelení zákazky alebo v iných dokumentoch o verejnom obstarávaní sú uvedení títo dodávatelia:
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania (2026-06-21) Objekt Rozsah obstarávania
Názov: Základné potraviny pre SUBSIDIUM - špecializované zariadenie a zariadenie pre seniorov
Krátky popis:
Predmet zákazky je zadefinovaný v súlade so zákonom č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „ZVO“): Zákazka na nákup tovaru s predmetom podrobne vymedzeným v súťažných podkladoch (ďalej len „SP“). Podrobná špecifikácia predmetu zákazky je uvedená v Časti B1 OPIS PREDMETU ZÁKAZKY a Časti B2 OBCHODNÉ PODMIENKY Súťažných podkladov.
Názov predmetu zákazky: Základné potraviny pre SUBSIDIUM - špecializované zariadenie a zariadenie pre seniorov
Logický celok č. 1 Hovädzie mäso čerstvé, bravčové mäso čerstvé a mäsové výrobky
Logický celok č. 2 Chlieb a pečivo
Logický celok č. 3 Konzervované potraviny
Logický celok č. 4 Mlieko a mliečne výrobky
Logický celok č. 5 Mrazené a chladené potraviny
Logický celok č. 6 Ovocie a zelenina
Logický celok č. 7 Špeciálne potraviny
Logický celok č. 8 Vajcia čerstvé, v škrupine
Logický celok č. 9 Základné potraviny
Predmet zákazky je zadefinovaný v súlade so zákonom č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „ZVO“): Zákazka na nákup tovaru s predmetom podrobne vymedzeným v súťažných podkladoch (ďalej len „SP“). Podrobná špecifikácia predmetu zákazky je uvedená v Časti B1 OPIS PREDMETU ZÁKAZKY a Časti B2 OBCHODNÉ PODMIENKY Súťažných podkladov.
Názov predmetu zákazky: Základné potraviny pre SUBSIDIUM - špecializované zariadenie a zariadenie pre seniorov
Logický celok č. 1 Hovädzie mäso čerstvé, bravčové mäso čerstvé a mäsové výrobky
Logický celok č. 2 Chlieb a pečivo
Logický celok č. 3 Konzervované potraviny
Logický celok č. 4 Mlieko a mliečne výrobky
Logický celok č. 5 Mrazené a chladené potraviny
Logický celok č. 6 Ovocie a zelenina
Logický celok č. 7 Špeciálne potraviny
Logický celok č. 8 Vajcia čerstvé, v škrupine
Logický celok č. 9 Základné potraviny
Typ zmluvy: Dodávky
Produkty/služby: Potraviny, nápoje, tabak a príbuzné produkty📦
Odhadovaná hodnota bez DPH: 462690.51 EUR 💰
Informácie o pozemkoch
Táto zmluva je rozdelená na časti ✅
Maximálny počet častí, ktoré možno prideliť jednému uchádzačovi: 9
Ponuky sa môžu predkladať na maximálny počet častí: 9
1️⃣
Názov: Logický celok č. 1 Hovädzie mäso čerstvé, bravčové mäso čerstvé a mäsové výrobky
Odhadovaná hodnota bez DPH: 92825.55 EUR 💰
Toto verejné obstarávanie je vhodné aj pre malé a stredné podniky (MSP) ✅
Opis obstarávania:
Predmet zákazky je zadefinovaný v súlade so zákonom č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „ZVO“): Zákazka na nákup tovaru s predmetom podrobne vymedzeným v súťažných podkladoch (ďalej len „SP“). Podrobná špecifikácia predmetu zákazky je uvedená v Časti B1 OPIS PREDMETU ZÁKAZKY a Časti B2 OBCHODNÉ PODMIENKY Súťažných podkladov.
Predmet zákazky je zadefinovaný v súlade so zákonom č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „ZVO“): Zákazka na nákup tovaru s predmetom podrobne vymedzeným v súťažných podkladoch (ďalej len „SP“). Podrobná špecifikácia predmetu zákazky je uvedená v Časti B1 OPIS PREDMETU ZÁKAZKY a Časti B2 OBCHODNÉ PODMIENKY Súťažných podkladov.
Poštová adresa: Betliarska ulica
18
PSČ: 048 01
Mesto: Rožňava
Krajina: Slovensko 🇸🇰
Miesto výkonu: Košický kraj
🏙️ Trvanie
Dátum začiatku: 2026-08-19 📅
Dátum ukončenia: 2027-08-31 📅
Kritériá udeľovania
Cena ✅
Cena (váženie): 100
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0001
2️⃣
Názov: Logický celok č. 2 Chlieb a pečivo
Odhadovaná hodnota bez DPH: 46866.27 EUR 💰
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0002
3️⃣
Názov: Logický celok č. 3 Konzervované potraviny
Odhadovaná hodnota bez DPH: 25864.85 EUR 💰
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0003
4️⃣
Názov: Logický celok č. 4 Mlieko a mliečne výrobky
Odhadovaná hodnota bez DPH: 88866.35 EUR 💰
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0004
5️⃣
Názov: Logický celok č. 5 Mrazené a chladené potraviny
Odhadovaná hodnota bez DPH: 76483.29 EUR 💰
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0005
6️⃣
Názov: Logický celok č. 6 Ovocie a zelenina
Odhadovaná hodnota bez DPH: 51462.21 EUR 💰
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0006
7️⃣
Názov: Logický celok č. 7 Špeciálne potraviny
Odhadovaná hodnota bez DPH: 24140.96 EUR 💰
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0007
8️⃣
Názov: Logický celok č. 8 Vajcia čerstvé, v škrupine
Odhadovaná hodnota bez DPH: 6880.45 EUR 💰
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0008
9️⃣
Názov: Logický celok č. 9 Základné potraviny
Odhadovaná hodnota bez DPH: 49300.58 EUR 💰
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0009
Postup Typ postupu
Otvorený postup ✅
Právny základ: Smernica 2014/24/EÚ
Administratívne informácie
Lehota na prijímanie ponúk alebo žiadostí o účasť: 2026-07-24 09:00:00 📅
Podmienky otvárania ponúk: 2026-07-24 09:15:00 📅
Podmienky otvárania ponúk (miesto): https://www.ezakazky.sk
Jazyky, v ktorých sa môžu predkladať ponuky alebo žiadosti o účasť: slovenčina 🗣️
čeština 🗣️
Minimálny časový rámec, počas ktorého musí uchádzač zachovať ponuku: 0 mesiacov Informácie o rámcovej dohode alebo dynamickom nákupnom systéme
Rámcová dohoda s viacerými prevádzkovateľmi ✅
Maximálny počet účastníkov: 1
Podmienky zadávania zákazky
Vyžaduje sa zdokonalený alebo kvalifikovaný elektronický podpis alebo elektronická pečať [v zmysle nariadenia (EÚ) č. 910/2014]
Dátum otvorenia: 2026-07-24 09:15:00 📅
Miesto: https://www.ezakazky.sk
Elektronická fakturácia: Povolená
Bude sa používať elektronické objednávanie ✅
Bude sa používať elektronická platba ✅ Kritériá udeľovania
Typ váhy: Váha (percentá, presne)
Právne, ekonomické, finančné a technické informácie Podmienky účasti
Dôvod vylúčenia:
Aktíva spravované likvidátorom
Detská práca a iné formy obchodovania s ľuďmi
Dohoda s veriteľmi
+ ďalších 26
Dohody s inými hospodárskymi subjektmi s cieľom narušiť hospodársku súťaž
Dôvody týkajúce sa konkurzu, konfliktu záujmov alebo odborného pochybenia
Dôvody týkajúce sa odsúdení za trestný čin
Dôvody týkajúce sa platby daní alebo príspevkov na sociálne zabezpečenie
Dôvody týkajúce sa situácie hospodárskeho subjektu
Konflikt záujmov z dôvodu účasti na postupe obstarávania
Konkurz
Korupcia
Nedostatok spoľahlivosti pri vylúčení rizík pre bezpečnosť krajiny
Nepravdivé informácie, neposkytnutie informácií, neschopnosť predložiť požadované dokumenty alebo získanie dôverných informácií o tomto postupe
Platobná neschopnosť
Podobná situácia ako úpadok podľa vnútroštátneho práva
Podvod
Porušenie povinnosti platiť dane
Porušenie povinnosti platiť príspevky na sociálne zabezpečenie
Porušenie povinností v oblasti environmentálneho práva
Porušenie povinností v oblasti pracovného práva
Porušenie povinností v oblasti sociálneho práva
Pozastavené podnikateľské činnosti
Pranie špinavých peňazí alebo financovanie terorizmu
Predčasné ukončenie zmluvy, škody alebo iné porovnateľné sankcie
Priama alebo nepriama účasť na príprave tohto postupu obstarávania
Teroristické trestné činy alebo trestné činy spojené s teroristickými činnosťami
Závažné odborné pochybenie
Účasť v zločineckej organizácii
Čisto vnútroštátne dôvody vylúčenia
Popis dôvodov vylúčenia:
Uchádzač alebo záujemca preukazuje splnenie podmienky…
… účasti podľa § 32 ods. 1 písm. a) zákona o verejnom obstarávaní č. 343/2015 Z.z., že nebol on, ani jeho štatutárny orgán, ani člen štatutárneho orgánu, ani člen dozorného orgánu, ani prokurista právoplatne odsúdený za trestný čin korupcie, trestný čin poškodzovania finančných záujmov Európskych spoločenstiev, trestný čin legalizácie príjmu z trestnej činnosti, trestný čin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, trestný čin založenia, zosnovania alebo podporovania teroristickej skupiny, trestný čin terorizmu a niektorých foriem účasti na terorizme, trestný čin obchodovania s ľuďmi, trestný čin, ktorého skutková podstata súvisí s podnikaním alebo trestný čin machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe jedným z nasledovných spôsobov:
1. doloženým výpisom z registra trestov nie starším ako tri mesiace,
2. zápisom do Zoznamu hospodárskych subjektov,
3. predbežne vyplneným jednotným európskym dokumentom (JED) podľa § 39 ods. (1) ZVO.
Ak uchádzač alebo záujemca má sídlo, miesto podnikania alebo obvyklý pobyt mimo územia Slovenskej republiky a štát jeho sídla, miesta podnikania alebo obvyklého pobytu nevydáva požadovaný doklad alebo nevydáva ani rovnocenný doklad, možno ho nahradiť čestným vyhlásením podľa predpisov platných v štáte jeho sídla, miesta podnikania alebo obvyklého pobytu.
… účasti podľa § 32 ods. 1 písm. b) a c) zákona o verejnom obstarávaní č. 343/2015 Z.z., t. j. že:
- nemá evidované nedoplatky na poistnom na sociálne poistenie a zdravotná poisťovňa neeviduje voči nemu pohľadávky po splatnosti podľa osobitných predpisov,
- nemá evidované daňové nedoplatky voči daňovému úradu a colnému úradu podľa osobitných predpisov v Slovenskej republike a v štáte sídla, miesta podnikania alebo obvyklého pobytu, jedným z nasledovných spôsobov:
1. doloženým potvrdením zdravotnej poisťovne , Sociálnej poisťovne, a doloženým potvrdením miestneho príslušného daňového úradu a colného úradu nie starším ako tri mesiace,
2. zápisom do Zoznamu hospodárskych subjektov,
3. predbežne vyplneným jednotným európskym dokumentom (JED) podľa § 39 ods. 1 ZVO.
Ak uchádzač alebo záujemca má sídlo, miesto podnikania alebo obvyklý pobyt mimo územia Slovenskej republiky a štát jeho sídla, miesta podnikania alebo obvyklého pobytu nevydáva požadovaný doklad alebo rovnocenný doklad, možno ho nahradiť čestným vyhlásením podľa predpisov platných v danom štáte.
… účasti podľa § 32 ods. 1 písm. d) zákona o verejnom obstarávaní č. 343/2015 Z.z., t. j. že nebol na jeho majetok vyhlásený konkurz, nie je v reštrukturalizácii, nie je v likvidácii, ani nebolo proti nemu zastavené konkurzné konanie pre nedostatok majetku alebo zrušený konkurz pre nedostatok majetku, jedným z nasledovných spôsobov:
1. doloženým potvrdením príslušného súdu nie starším ako tri mesiace,
2. zápisom do Zoznamu hospodárskych subjektov,
3. predbežne vyplneným jednotným európskym dokumentom (JED) podľa § 39 ods. 1 ZVO.
Ak uchádzač alebo záujemca má sídlo, miesto podnikania alebo obvyklý pobyt mimo územia Slovenskej republiky a štát jeho sídla, miesta podnikania alebo obvyklého pobytu nevydáva požadovaný doklad alebo rovnocenný doklad, možno ho nahradiť čestným vyhlásením podľa predpisov platných v danom štáte.
… účasti, že je oprávnený dodávať tovar, uskutočňovať stavebné práce alebo poskytovať službu podľa § 32 ods. 1 písm. e) zákona o verejnom obstarávaní č. 343/2015 Z. z. doloženým dokladom o oprávnení dodávať tovar, uskutočňovať stavebné práce alebo poskytovať službu, ktorý zodpovedá predmetu zákazky.
Uchádzač alebo záujemca preukazuje splnenie podmienky účasti, že nemá uložený zákaz účasti vo verejnom obstarávaní potvrdený konečným rozhodnutím v Slovenskej republike a v štáte sídla, miesta podnikania alebo obvyklého pobytu podľa §32 ods. 1 písm. f) zákona o verejnom obstarávaní č. 343/2015 Z.z. doloženým čestným vyhlásením.
Verejný obstarávateľ a obstarávateľ môžu kedykoľvek počas verejného obstarávania vylúčiť uchádzača alebo záujemcu, ak existujú dôvody týkajúce sa podstatného porušenia zmluvných povinností, závažného porušenia profesijných povinností, narušením hospodárskej súťaže, porušením povinností v oblasti profesijnej etiky, pracovného, sociálneho alebo environmentálneho práva. Verejný obstarávateľ a obstarávateľ vylúčia kedykoľvek počas verejného obstarávania uchádzača alebo záujemcu, ak poskytol nepravdivé informácie, pokúsil sa neoprávnene ovplyvniť postup verejného obstarávania, prípadne sa zapojil do jeho prípravy spôsobom, ktorý znemožňuje zabezpečiť hospodársku súťaž, konflikt záujmov nemnožno odstrániť inými účinnými opatreniami.
Verejný obstarávateľ a obstarávateľ môžu kedykoľvek počas verejného obstarávania vylúčiť uchádzača alebo záujemcu, ak existujú dôvody týkajúce sa podstatného porušenia zmluvných povinností, závažného porušenia profesijných povinností, narušením hospodárskej súťaže, porušením povinností v oblasti profesijnej etiky, pracovného, sociálneho alebo environmentálneho práva. Verejný obstarávateľ a obstarávateľ vylúčia kedykoľvek počas verejného obstarávania uchádzača alebo záujemcu, ak poskytol nepravdivé informácie, pokúsil sa neoprávnene ovplyvniť postup verejného obstarávania, prípadne sa zapojil do jeho prípravy spôsobom, ktorý znemožňuje zabezpečiť hospodársku súťaž, konflikt záujmov nemnožno odstrániť inými účinnými opatreniami.
Uchádzač alebo záujemca preukazuje splnenie podmienky účasti…
… podľa § 32 ods. 1 písm. a) zákona o verejnom obstarávaní č. 343/2015 Z.z. jedným z nasledovných spôsobov:
1. doloženým výpisom z registra trestov nie starším ako tri mesiace,
2. zápisom do Zoznamu hospodárskych subjektov,
3. predbežne vyplneným jednotným európskym dokumentom (JED) podľa § 39 ods. (1) ZVO.
Ak uchádzač alebo záujemca má sídlo, miesto podnikania alebo obvyklý pobyt mimo územia Slovenskej republiky a štát jeho sídla, miesta podnikania alebo obvyklého pobytu nevydáva požadovaný doklad alebo nevydáva ani rovnocenný doklad, možno ho nahradiť čestným vyhlásením podľa predpisov platných v štáte jeho sídla, miesta podnikania alebo obvyklého pobytu.
… §32 ods. 1 písm. b) zákona o verejnom obstarávaní č. 343/2015 Z.z.
1. doloženým potvrdením zdravotnej poisťovne a Sociálnej poisťovne nie starším ako tri mesiace,
2. zápisom do Zoznamu hospodárskych subjektov,
3. predbežne vyplneným jednotným európskym dokumentom (JED) podľa § 39 ods. (1) ZVO.
Ak uchádzač alebo záujemca má sídlo, miesto podnikania alebo obvyklý pobyt mimo územia Slovenskej republiky a štát jeho sídla, miesta podnikania alebo obvyklého pobytu nevydáva požadovaný doklad alebo nevydáva ani rovnocenný doklad, možno ho nahradiť čestným vyhlásením podľa predpisov platných v štáte jeho sídla, miesta podnikania alebo obvyklého pobytu.
… §32 ods. 1 písm. c) zákona o verejnom obstarávaní č. 343/2015 Z.z.
1. doloženým potvrdením miestne príslušného daňového úradu a miestne príslušného colného úradu nie starším ako tri mesiace,
2. zápisom do Zoznamu hospodárskych subjektov,
3. predbežne vyplneným jednotným európskym dokumentom (JED) podľa § 39 ods. (1) ZVO.
Ak uchádzač alebo záujemca má sídlo, miesto podnikania alebo obvyklý pobyt mimo územia Slovenskej republiky a štát jeho sídla, miesta podnikania alebo obvyklého pobytu nevydáva požadovaný doklad alebo nevydáva ani rovnocenný doklad, možno ho nahradiť čestným vyhlásením podľa predpisov platných v štáte jeho sídla, miesta podnikania alebo obvyklého pobytu.
… §32 ods. 1 písm. d) zákona o verejnom obstarávaní č. 343/2015 Z.z.
1. doloženým potvrdením príslušného súdu nie starším ako tri mesiace,
2. zápisom do Zoznamu hospodárskych subjektov,
3. predbežne vyplneným jednotným európskym dokumentom (JED) podľa § 39 ods. (1) ZVO.
Ak uchádzač alebo záujemca má sídlo, miesto podnikania alebo obvyklý pobyt mimo územia Slovenskej republiky a štát jeho sídla, miesta podnikania alebo obvyklého pobytu nevydáva požadovaný doklad alebo nevydáva ani rovnocenný doklad, možno ho nahradiť čestným vyhlásením podľa predpisov platných v štáte jeho sídla, miesta podnikania alebo obvyklého pobytu.
Verejný obstarávateľ a obstarávateľ môžu vylúčiť kedykoľvek počas verejného obstarávania uchádzača alebo záujemcu, ak sa v predchádzajúcich troch rokoch od vyhlásenia alebo preukázateľného začatia verejného obstarávania dopustil závažného porušenia…
… povinností v oblasti ochrany životného prostredia, za ktoré mu bola právoplatne uložená sankcia, ktoré dokáže verejný obstarávateľ a obstarávateľ preukázať.
… povinností v oblasti pracovného práva, za ktoré mu bola právoplatne uložená sankcia, ktoré dokáže verejný obstarávateľ a obstarávateľ preukázať.
… povinností v oblasti sociálneho práva, za ktoré mu bola právoplatne uložená sankcia, ktoré dokáže verejný obstarávateľ a obstarávateľ preukázať.
… profesijných povinností, ktoré dokáže verejný obstarávateľ a obstarávateľ preukázať.
Verejný obstarávateľ a obstarávateľ vylúčia kedykoľvek počas verejného obstarávania uchádzača alebo záujemcu, ak :
- poskytol informácie alebo doklady, ktoré sú nepravdivé alebo pozmenené tak, že nezodpovedajú skutočnosti a majú vplyv na vyhodnotenie splnenia podmienok účasti alebo výber záujemcov,
- pokúsil sa neoprávnene ovplyvniť postup verejného obstarávania, alebo
- pokúsil sa získať dôverné informácie, ktoré by mu poskytli neoprávnenú výhodu.
Verejný obstarávateľ a obstarávateľ vylúčia kedykoľvek počas verejného obstarávania uchádzača alebo záujemcu, ak :
- poskytol informácie alebo doklady, ktoré sú nepravdivé alebo pozmenené tak, že nezodpovedajú skutočnosti a majú vplyv na vyhodnotenie splnenia podmienok účasti alebo výber záujemcov,
- pokúsil sa neoprávnene ovplyvniť postup verejného obstarávania, alebo
- pokúsil sa získať dôverné informácie, ktoré by mu poskytli neoprávnenú výhodu.
Verejný obstarávateľ a obstarávateľ vylúčia uchádzača alebo záujemcu kedykoľvek počas verejného obstarávania, ak konflikt záujmov podľa § 23 nemožno odstrániť inými účinnými opatreniami.
Konflikt záujmov podľa § 23 zákona č. 343/2015 Z. z. v znení neskorších predpisov vzniká najmä vtedy, ak sú osoby zapojené do postupu verejného obstarávania alebo osoby, ktoré môžu ovplyvniť jeho výsledok, v osobnom, majetkovom alebo inom vzťahu k hospodárskemu subjektu, ktorý sa zúčastňuje na verejnom obstarávaní, čím môže byť ohrozená ich nestrannosť a objektivita.
Verejný obstarávateľ a obstarávateľ vylúčia uchádzača alebo záujemcu kedykoľvek počas verejného obstarávania, ak konflikt záujmov podľa § 23 nemožno odstrániť inými účinnými opatreniami.
Konflikt záujmov podľa § 23 zákona č. 343/2015 Z. z. v znení neskorších predpisov vzniká najmä vtedy, ak sú osoby zapojené do postupu verejného obstarávania alebo osoby, ktoré môžu ovplyvniť jeho výsledok, v osobnom, majetkovom alebo inom vzťahu k hospodárskemu subjektu, ktorý sa zúčastňuje na verejnom obstarávaní, čím môže byť ohrozená ich nestrannosť a objektivita.
Verejný obstarávateľ a obstarávateľ vylúčia z verejného obstarávania aj uchádzača alebo záujemcu, ak narušenie hospodárskej súťaže, ktoré vyplynulo z prípravných trhových konzultácií alebo jeho predbežného zapojenia podľa § 25 zákona o verejnom obstarávaní š. 343/2025 z.z. v znení neskorších predpisov, nemožno odstrániť inými účinnými opatreniami ani po vyjadrení uchádzača alebo záujemcu; verejný obstarávateľ a obstarávateľ pred takýmto vylúčením poskytnú záujemcovi alebo uchádzačovi možnosť v lehote piatich pracovných dní od doručenia žiadosti preukázať, že jeho účasťou na prípravných trhových konzultáciách alebo predbežnom zapojení nedošlo k narušeniu hospodárskej súťaže.
Verejný obstarávateľ a obstarávateľ vylúčia z verejného obstarávania aj uchádzača alebo záujemcu, ak narušenie hospodárskej súťaže, ktoré vyplynulo z prípravných trhových konzultácií alebo jeho predbežného zapojenia podľa § 25 zákona o verejnom obstarávaní š. 343/2025 z.z. v znení neskorších predpisov, nemožno odstrániť inými účinnými opatreniami ani po vyjadrení uchádzača alebo záujemcu; verejný obstarávateľ a obstarávateľ pred takýmto vylúčením poskytnú záujemcovi alebo uchádzačovi možnosť v lehote piatich pracovných dní od doručenia žiadosti preukázať, že jeho účasťou na prípravných trhových konzultáciách alebo predbežnom zapojení nedošlo k narušeniu hospodárskej súťaže.
Verejný obstarávateľ a obstarávateľ môžu vylúčiť kedykoľvek počas verejného obstarávania uchádzača alebo záujemcu, ak sa v predchádzajúcich troch rokoch od vyhlásenia alebo preukázateľného začatia verejného obstarávania dopustil pri plnení zákazky alebo koncesie podstatného porušenia zmluvných povinností, v dôsledku čoho verejný obstarávateľ alebo obstarávateľ odstúpil od zmluvy alebo mu bola spôsobená závažná škoda alebo iná závažná ujma.
Verejný obstarávateľ a obstarávateľ môžu vylúčiť kedykoľvek počas verejného obstarávania uchádzača alebo záujemcu, ak sa v predchádzajúcich troch rokoch od vyhlásenia alebo preukázateľného začatia verejného obstarávania dopustil pri plnení zákazky alebo koncesie podstatného porušenia zmluvných povinností, v dôsledku čoho verejný obstarávateľ alebo obstarávateľ odstúpil od zmluvy alebo mu bola spôsobená závažná škoda alebo iná závažná ujma.
Ak ide o zákazku v oblasti obrany a bezpečnosti alebo koncesiu v oblasti obrany a bezpečnosti, verejný obstarávateľ alebo obstarávateľ vylúči uchádzača alebo záujemcu, o ktorom má preukázateľné informácie alebo údaje vrátane informácií alebo údajov pochádzajúcich z chránených zdrojov, že nie je natoľko spoľahlivý, aby sa vylúčili riziká spojené s ochranou bezpečnostných záujmov Slovenskej republiky.
Ak ide o zákazku v oblasti obrany a bezpečnosti alebo koncesiu v oblasti obrany a bezpečnosti, verejný obstarávateľ alebo obstarávateľ vylúči uchádzača alebo záujemcu, o ktorom má preukázateľné informácie alebo údaje vrátane informácií alebo údajov pochádzajúcich z chránených zdrojov, že nie je natoľko spoľahlivý, aby sa vylúčili riziká spojené s ochranou bezpečnostných záujmov Slovenskej republiky.
Doplňujúce informácie Recenzia tela
Názov: Úrad pre verejné obstarávanie
Národné registračné číslo: 31797903
Poštová adresa: Ružová dolina
10
Poštové smerovacie číslo: 82109
Poštové mesto: Bratislava - mestská časť Ružinov
Región: Bratislavský kraj
🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: info@uvo.gov.sk📧
Telefón: +421250264111📞
ADRESA URL: www.uvo.gov.sk🌏 Služba, od ktorej možno získať informácie o postupe preskúmania Rovnaké ako: Recenzia tela Postup preskúmania
Presné informácie o termíne(-och) revíznych postupov:
Lehoty na predloženie námietok upravuje platný a účinný zákon o verejnom obstarávaní.
Informácie o elektronických pracovných postupoch
Elektronická fakturácia bude akceptovaná
Zdroj: OJS 2026/S 119-428750 (2026-06-21)
Oznámenia o zadaní zákazky (2026-09-02) Objekt Rozsah obstarávania
Odhadovaná hodnota bez DPH: 462690.51 EUR 💰
Celková hodnota obstarávania (bez DPH): 383093.05 EUR (framework approximate) 💰
Maximálna hodnota rámcových dohôd v tomto oznámení: 383093.05000000005 EUR 💰
Celková hodnota obstarávania (bez DPH) (najvyššia ponuka): 94513.33 💰
Celková hodnota obstarávania (bez DPH) (najnižšia ponuka): 89604.17 💰
Popis
Odhadovaná hodnota bez DPH: 92825.55 EUR 💰
46866.27 EUR 💰
25864.85 EUR 💰
88866.35 EUR 💰
76483.29 EUR 💰
51462.21 EUR 💰
24140.96 EUR 💰
6880.45 EUR 💰
49300.58 EUR 💰
Zadanie zákazky
1️⃣
Zadanie zákazky/parcely ✅
Identifikačné číslo dávky: LOT-0001
Číslo zmluvy: 026/2026
Dátum uzavretia zmluvy: 2026-08-26 📅
Názov: Rámcová dohoda na dodanie potravín - Hovädzie mäso čerstvé, bravčové mäso čerstvé a mäsové výrobky
Adresa zmluvy: https://www.crz.gov.sk/zmluva/12720373/🌏 Informácie o verejných súťažiach
Počet prijatých ponúk: 2
Počet ponúk prijatých elektronickými prostriedkami: 2
Počet ponúk prijatých od MSP: 1
Počet ponúk prijatých od uchádzačov z nečlenských štátov EÚ: 0
Počet ponúk prijatých od uchádzačov z iných členských štátov EÚ: 0
Informácia o hodnote zákazky/diela (bez DPH)
Najvyššia ponuka: 94513.33 💰
Najnižšia ponuka: 89604.17 💰
Maximálna hodnota rámcovej dohody: 80957.70 EUR 💰
Prehodnotená hodnota rámcovej dohody: 80957.70 EUR 💰
Celková hodnota zákazky/diela: 80957.70 EUR 💰
Ponuka bola zaradená do poradia
Poradie v zozname víťazov: 1
Identifikátor ponuky: Cimbaľák s.r.o.
Identifikátor časti alebo skupiny častí: LOT-0001 Informácie o verejných súťažiach
Názov ponúkajúcej strany: Cimbaľák s.r.o.
Názov a adresa dodávateľa
Názov: CIMBAĽÁK s.r.o.
Národné registračné číslo: 36473219
Poštová adresa: Duklianska
17A/3579
Poštové smerovacie číslo: 08501
Poštové mesto: Bardejov
Región: Prešovský kraj
🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
Veľkosť hospodárskeho subjektu: Stredný podnik
2️⃣
Identifikačné číslo dávky: LOT-0002 Informácie o verejných súťažiach
Počet prijatých ponúk: 1
Počet ponúk prijatých elektronickými prostriedkami: 1
Informácia o hodnote zákazky/diela (bez DPH)
Maximálna hodnota rámcovej dohody: 41112.50 EUR 💰
Prehodnotená hodnota rámcovej dohody: 41112.50 EUR 💰
Celková hodnota zákazky/diela: 41112.50 EUR 💰
Identifikátor ponuky: DAMYS, s.r.o.
Identifikátor časti alebo skupiny častí: LOT-0002 Informácie o verejných súťažiach
Názov ponúkajúcej strany: DAMYS, s.r.o.
Názov a adresa dodávateľa
Názov: DAMYS, s.r.o.
Národné registračné číslo: 36210021
Poštová adresa: Šafárikova
71
Poštové smerovacie číslo: 04801
Poštové mesto: Rožňava
Región: Košický kraj
🏙️
Veľkosť hospodárskeho subjektu: Malý podnik
3️⃣
Identifikačné číslo dávky: LOT-0003 Informácia o hodnote zákazky/diela (bez DPH)
Maximálna hodnota rámcovej dohody: 24897.82 EUR 💰
Prehodnotená hodnota rámcovej dohody: 24897.82 EUR 💰
Celková hodnota zákazky/diela: 24897.82 EUR 💰
Identifikátor ponuky: INMEDIA, spol. s r.o. LC3
Identifikátor časti alebo skupiny častí: LOT-0003 Informácie o verejných súťažiach
Názov ponúkajúcej strany: INMEDIA, spol. s r.o.
Názov a adresa dodávateľa
Názov: INMEDIA, spol. s r.o.
Národné registračné číslo: 36019208
Poštová adresa: Môťovská cesta
10352/18
Poštové smerovacie číslo: 96001
Poštové mesto: Zvolen
Región: Banskobystrický kraj
🏙️
4️⃣
Identifikačné číslo dávky: LOT-0004 Informácia o hodnote zákazky/diela (bez DPH)
Najvyššia ponuka: 76326.22 💰
Najnižšia ponuka: 69213.96 💰
Maximálna hodnota rámcovej dohody: 61225.21 EUR 💰
Prehodnotená hodnota rámcovej dohody: 61225.21 EUR 💰
Celková hodnota zákazky/diela: 61225.21 EUR 💰
Identifikátor ponuky: METRO Cash & Carry SR s.r.o.
Identifikátor časti alebo skupiny častí: LOT-0004 Informácie o verejných súťažiach
Názov ponúkajúcej strany: METRO Cash & Carry SR s.r.o.
Názov a adresa dodávateľa
Názov: METRO Cash & Carry SR s. r. o.
Národné registračné číslo: 45952671
Poštová adresa: Senecká cesta
1881
Poštové smerovacie číslo: 90028
Poštové mesto: Ivanka pri Dunaji
Región: Bratislavský kraj
🏙️
Veľkosť hospodárskeho subjektu: Veľký podnik
5️⃣
Identifikačné číslo dávky: LOT-0005 Informácia o hodnote zákazky/diela (bez DPH)
Najvyššia ponuka: 80917.46 💰
Najnižšia ponuka: 78671.21 💰
Maximálna hodnota rámcovej dohody: 66006.70 EUR 💰
Prehodnotená hodnota rámcovej dohody: 66006.70 EUR 💰
Celková hodnota zákazky/diela: 66006.70 EUR 💰
Identifikátor ponuky: Bidfood Slovakia s. r. o.
Identifikátor časti alebo skupiny častí: LOT-0005 Informácie o verejných súťažiach
Názov ponúkajúcej strany: Bidfood Slovakia s. r. o.
Názov a adresa dodávateľa
Názov: Bidfood Slovakia s. r. o.
Národné registračné číslo: 34152199
Poštová adresa: Piešťanská
2321/71
Poštové smerovacie číslo: 91501
Poštové mesto: Nové Mesto nad Váhom
Región: Trenčiansky kraj
🏙️
6️⃣
Identifikačné číslo dávky: LOT-0006 Informácie o verejných súťažiach
Počet ponúk prijatých od MSP: 2
Informácia o hodnote zákazky/diela (bez DPH)
Najvyššia ponuka: 51910.05 💰
Najnižšia ponuka: 49669.75 💰
Maximálna hodnota rámcovej dohody: 44556.83 EUR 💰
Prehodnotená hodnota rámcovej dohody: 44556.83 EUR 💰
Celková hodnota zákazky/diela: 44556.83 EUR 💰
Identifikátor ponuky: BIGIMI, s.r.o.
Identifikátor časti alebo skupiny častí: LOT-0006 Informácie o verejných súťažiach
Názov ponúkajúcej strany: BIGIMI, s.r.o.
Názov a adresa dodávateľa
Názov: BIGIMI, s.r.o.
Národné registračné číslo: 44467613
Poštová adresa: Nábrežie Hornádu
11/5
Poštové smerovacie číslo: 05201
Poštové mesto: Spišská Nová Ves
7️⃣
Identifikačné číslo dávky: LOT-0007 Informácia o hodnote zákazky/diela (bez DPH)
Maximálna hodnota rámcovej dohody: 19822.46 EUR 💰
Prehodnotená hodnota rámcovej dohody: 19822.46 EUR 💰
Celková hodnota zákazky/diela: 19822.46 EUR 💰
Identifikátor ponuky: AG FOODS SK s.r.o.
Identifikátor časti alebo skupiny častí: LOT-0007 Informácie o verejných súťažiach
Názov ponúkajúcej strany: AG FOODS SK s.r.o.
Názov a adresa dodávateľa
Názov: AG FOODS SK s.r.o.
Národné registračné číslo: 34144579
Poštová adresa: Štúrova
60/110
Poštové smerovacie číslo: 949 01
Poštové mesto: Nitra
Región: Nitriansky kraj
🏙️
8️⃣
Identifikačné číslo dávky: LOT-0008 Informácia o hodnote zákazky/diela (bez DPH)
Maximálna hodnota rámcovej dohody: 4 420 EUR 💰
Prehodnotená hodnota rámcovej dohody: 4 420 EUR 💰
Celková hodnota zákazky/diela: 4 420 EUR 💰
Identifikátor ponuky: INMEDIA, spol. s r.o. LC8
Identifikátor časti alebo skupiny častí: LOT-0008
9️⃣
Identifikačné číslo dávky: LOT-0009
Maximálna hodnota rámcovej dohody: 40093.83 EUR 💰
Prehodnotená hodnota rámcovej dohody: 40093.83 EUR 💰
Celková hodnota zákazky/diela: 40093.83 EUR 💰
Identifikátor ponuky: INMEDIA, spol. s r.o. LC9
Identifikátor časti alebo skupiny častí: LOT-0009
Zdroj: OJS 2026/S 170-606871 (2026-09-02)