ZABEZPEČENIE PRÍSTUPOVÝCH PRÁV K VEDECKÝM DATABÁZAM PRE ROK 2027

Ústredná knižnica Slovenskej akadémie vied, verejná výskumná inštitúcia

Predmetom zákazky je zabezpečenie prístupových práv k vedeckým databázam. Opis predmetu zákazky je podrobne uvedený v SP, v kapitole B.1 – Opis predmetu zákazky.

Termín

Deadline 2026-09-29

Kto? Čo? Kde?
História obstarávania
Dátum Dokument
2026-08-23 Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania (2026-08-23)
Objekt
Rozsah obstarávania
Názov: ZABEZPEČENIE PRÍSTUPOVÝCH PRÁV K VEDECKÝM DATABÁZAM PRE ROK 2027
Referenčné číslo: 2026/ÚK SAV
Krátky popis:
Predmetom zákazky je zabezpečenie prístupových práv k vedeckým databázam. Opis predmetu zákazky je podrobne uvedený v SP, v kapitole B.1 – Opis predmetu zákazky.
Typ zmluvy: Služby
Produkty/služby: Databázové služby s pridanou hodnotou 📦
Odhadovaná hodnota bez DPH: 355395.14 EUR 💰
Informácie o pozemkoch
Táto zmluva je rozdelená na časti
Maximálny počet častí, ktoré možno prideliť jednému uchádzačovi: 20
Ponuky sa môžu predkladať na maximálny počet častí: 20

1️⃣
Interný identifikátor: 2026/ÚK SAV - 1
Názov: JSTOR: Art and Science I, II, III, IV, Life Sciences alebo ekvivalentný
Odhadovaná hodnota bez DPH: 4531.23 EUR 💰
Toto verejné obstarávanie je vhodné aj pre malé a stredné podniky (MSP)
Opis obstarávania:
Predmetom zákazky je zabezpečenie prístupových práv k vedeckým databázam. Opis predmetu zákazky je podrobne uvedený v SP, v kapitole B.1 – Opis predmetu zákazky.
Uplatnenie kritérií prístupnosti pre osoby so zdravotným postihnutím, uvedených v technických špecifikáciách: Kritériá prístupnosti pre osoby so zdravotným postihnutím nie sú zahrnuté, keďže zákazka nie je určená na použitie fyzickými osobami
Poštová adresa: Klemensova
19
PSČ: 81467
Mesto: Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Krajina: Slovensko 🇸🇰
Miesto výkonu: Bratislavský kraj 🏙️
Trvanie: 12 mesiacov
Kritériá udeľovania
Cena
Cena (váženie): 100
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0001

2️⃣
Interný identifikátor: 2026/ÚK SAV - 2
Názov: IOP Science alebo ekvivalentný
Množstvo: 1 kus
Odhadovaná hodnota bez DPH: 51591.65 EUR 💰
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0002

3️⃣
Interný identifikátor: 2026/ÚK SAV - 3
Názov: Science, Science Signaling a Science Translation Medicine alebo ekvivalentný
Odhadovaná hodnota bez DPH: 24592.64 EUR 💰
PSČ: 814 67
Mesto: Bratislava
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0003

4️⃣
Interný identifikátor: 2026/ÚK SAV - 4
Názov: EconLit with Full Text alebo ekvivalentný
Odhadovaná hodnota bez DPH: 11462.63 EUR 💰
Poštová adresa: Ústredná knižnica Slovenskej akadémie vied, verejná výskumná inštitúcia, Klemensova 19, 814 67 Bratislava
Klemensova 19
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0004

5️⃣
Interný identifikátor: 2026/ÚK SAV - 5
Názov: SAGE Premier alebo ekvivalentný
Odhadovaná hodnota bez DPH: 20047.95 EUR 💰
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0005

6️⃣
Interný identifikátor: 2026/ÚK SAV - 6
Názov: Encyclopedia Britannica – Britannica Online Academic Edition alebo ekvivalentný
Odhadovaná hodnota bez DPH: 7088.72 EUR 💰
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0006

7️⃣
Interný identifikátor: 2026/ÚK SAV - 7
Názov: GeoRef a GeoScienceWorld Package alebo ekvivalentný
Odhadovaná hodnota bez DPH: 21124.35 EUR 💰
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0007

8️⃣
Interný identifikátor: 2026/ÚK SAV - 8
Názov: Proceedings of the National Academy of Science (Tier 3) alebo ekvivalentný
Odhadovaná hodnota bez DPH: 2914.56 EUR 💰
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0008

9️⃣
Interný identifikátor: 2026/ÚK SAV - 9
Názov: Psychology and Behavioral Science Collection a PsycINFO alebo ekvivalentný
Odhadovaná hodnota bez DPH: 5036.31 EUR 💰
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0009

1️⃣0️⃣
Interný identifikátor: 2026/ÚK SAV - 10
Názov: RILM Abstracts of Music Literature with Full Text alebo ekvivalentný
Odhadovaná hodnota bez DPH: 1489.37 EUR 💰
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0010

1️⃣1️⃣
Interný identifikátor: 2026/ÚK SAV - 11
Názov: De Gruyter Complete Journal Package alebo ekvivalentný
Odhadovaná hodnota bez DPH: 16932.60 EUR 💰
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0011

1️⃣2️⃣
Interný identifikátor: 2026/ÚK SAV - 12
Názov: Arcanum Digitheca alebo ekvivalentný
Odhadovaná hodnota bez DPH: 7969.50 EUR 💰
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0012

1️⃣3️⃣
Interný identifikátor: 2026/ÚK SAV - 13
Názov: Central and Eastern European Online Library (C.E.E.O.L.) (R02 Collection) alebo ekvivalentný
Odhadovaná hodnota bez DPH: 4616.10 EUR 💰
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0013

1️⃣4️⃣
Interný identifikátor: 2026/ÚK SAV - 14
Názov: Cambridge Journals Online Humanities & Social Sciences (HSS) Collection alebo ekvivalentný
Odhadovaná hodnota bez DPH: 8228.25 EUR 💰
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0014

1️⃣5️⃣
Interný identifikátor: 2026/ÚK SAV - 15
Názov: Taylor and Francis Social Science & Humanities Library Collection alebo ekvivalentný
Odhadovaná hodnota bez DPH: 15548.22 EUR 💰
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0015

1️⃣6️⃣
Interný identifikátor: 2026/ÚK SAV - 16
Názov: Oxford Academic Journals – Full Collection alebo ekvivalentný
Odhadovaná hodnota bez DPH: 21046.73 EUR 💰
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0016

1️⃣7️⃣
Interný identifikátor: 2026/ÚK SAV - 17
Názov: American Physical Society (APS) – Physical Review Journals alebo ekvivalentný
Odhadovaná hodnota bez DPH: 34972.65 EUR 💰
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0017

1️⃣8️⃣
Interný identifikátor: 2026/ÚK SAV - 18
Názov: PressReader alebo ekvivalentný
Odhadovaná hodnota bez DPH: 11302.20 EUR 💰
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0018

1️⃣9️⃣
Interný identifikátor: 2026/ÚK SAV - 19
Názov: Scopus alebo ekvivalentný
Odhadovaná hodnota bez DPH: 48498.81 EUR 💰
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0019

2️⃣0️⃣
Interný identifikátor: 2026/ÚK SAV - 20
Názov: Reaxys alebo ekvivalentný
Odhadovaná hodnota bez DPH: 36400.70 EUR 💰
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0020

Postup
Typ postupu
Otvorený postup
Právny základ: Smernica 2014/24/EÚ
Administratívne informácie
Lehota na prijímanie ponúk alebo žiadostí o účasť: 2026-09-29 12:00:00 📅
Podmienky otvárania ponúk: 2026-09-29 13:00:00 📅
Podmienky otvárania ponúk (miesto): E&L Consulting s. r. o., Rybničná 40, 831 06 Bratislava, 3. poschodie.
Podmienky otvárania ponúk (Informácie o oprávnených osobách a postup otvárania ponúk): Otváranie ponúk bude realizované elektronicky "ON-LINE" funkcionalitou EP EVO
Jazyky, v ktorých sa môžu predkladať ponuky alebo žiadosti o účasť: slovenčina 🗣️
Minimálny časový rámec, počas ktorého musí uchádzač zachovať ponuku: 6 mesiacov
Podmienky zadávania zákazky
Vyžaduje sa zdokonalený alebo kvalifikovaný elektronický podpis alebo elektronická pečať [v zmysle nariadenia (EÚ) č. 910/2014]
Skupina uchádzačov, ktorej bude zadaná zákazka, musí mať určitú právnu formu
Dátum otvorenia: 2026-09-29 13:00:00 📅
Miesto: E&L Consulting s. r. o., Rybničná 40, 831 06 Bratislava, 3. poschodie.
Ďalšie informácie: Otváranie ponúk bude realizované elektronicky "ON-LINE" funkcionalitou EP EVO
Elektronická fakturácia: Povolená
Kritériá udeľovania
Typ váhy: Váha (percentá, presne)

Právne, ekonomické, finančné a technické informácie
Podmienky účasti
Právna forma, ktorú má mať skupina hospodárskych subjektov, ktorej sa má zákazka zadať:
V prípade „skupiny dodávateľov“, ktorá nemá právnu formu, predkladá údaje za všetkých členov skupiny. Úspešná „skupina dodávateľov“ bez právnej formy vytvorí pred uzavretím zmluvy/objednávky právne vzťahy v súlade s § 31 ZVO. Verejný obstarávateľ vyžaduje vytvorenie právnej formy, ak ponuka „skupiny dodávateľov“ bola prijatá, z dôvodu riadneho plnenia tejto zmluvy/objednávky. Právnu formu je možné vytvoriť jednak niektorou z foriem obchodných spoločností podľa zákona č. 513/1991 Z. z. Obchodný zákonník v znení neskorších predpisov (ďalej len „Obchodný zákonník“), ale aj napríklad vytvorením združenia podľa zákona č. 40/1964 Z. z. Občiansky zákonník v znení neskorších predpisov (ďalej len „Občiansky zákonník“) alebo vytvorením európskej spoločnosti podľa zákona č. 562/2004 Z. z. o európskej spoločnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a následne je potrebné predložiť požadované údaje v súlade s bodom 4 pred uzavretím zmluvy/objednávky.
Zobraziť viac
Postup
Uplatniteľné cezhraničné právne predpisy: Smernica Európskeho parlamentu a Rady 2014/24/EÚ

Verejný obstarávateľ
Názov a adresy
Názov: Ústredná knižnica Slovenskej akadémie vied, verejná výskumná inštitúcia
Národné registračné číslo: 00587001
Poštová adresa: Klemensova
2522/19
Poštové smerovacie číslo: 81467
Poštové mesto: Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Región: Bratislavský kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
Kontaktné miesto: E&L Consulting s.r.o., Rybničná 40, 831 06 Bratislava
E-mail: gajdosova@elconsulting.sk 📧
Telefón: +421903400529 📞
Adresa profilu kupujúceho: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-profilov/detail/1223 🌏
Typ verejného obstarávateľa
Verejnoprávna inštitúcia
Hlavná činnosť
Vzdelávanie
Komunikácia
Adresa URL dokumentov: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-zakaziek/dokumenty/564014 🌏
URL adresa účasti: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie-profilov/zakazky/1223 🌏
Názov: https://www.isepvo.sk/
Elektronické predkladanie: Povinná

Doplňujúce informácie
Recenzia tela
Názov: Úrad pre verejné obstarávanie
Národné registračné číslo: 31797903
Poštová adresa: Ružová dolina
10
Poštové smerovacie číslo: 82109
Poštové mesto: Bratislava - mestská časť Ružinov
Región: Bratislavský kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: info@uvo.gov.sk 📧
Telefón: +421250264111 📞
ADRESA URL: www.uvo.gov.sk 🌏
Služba, od ktorej možno získať informácie o postupe preskúmania
Rovnaké ako: Recenzia tela
Postup preskúmania
Presné informácie o termíne(-och) revíznych postupov:
Lehoty na predloženie námietok upravuje platný a účinný zákon o verejnom obstarávaní.
Informácie o elektronických pracovných postupoch
Elektronická fakturácia bude akceptovaná
Zdroj: OJS 2026/S 163-586777 (2026-08-23)