Vypracovanie projektovej dokumentácie – V6724 Úprava VVN vedenia ES Štrba po p. b. č. 39
Východoslovenská distribučná, a.s.
Predmetom je kompletná projekčná činnosť pre úplnú výmenu líniového VVN vedenia od ES Štrba po p.b.č. 39 pri obci Lučivná. Pôvodné vedenie sa zdemontuje a nahradí novým vedením. Nové vedenie bude ako jednoduché s vodičom 1x 3x 243-AL1/39-ST1A, zároveň dimenzované pre dvojité vedenie s vodičom 2x 3x 434-AL1/56-ST1A. Pri obci Lučivná je potrebné vedenie preložiť ďalej od intravilánu
TermínDeadline 2026-10-05
Kto? Čo?- • Inžinierske projektovanie pre priemyselné procesy a výrobu › Projektovanie silnoprúdových sústav
- • Inžinierske služby › Rôzne inžinierske služby
História obstarávania
| Dátum | Dokument |
|---|---|
| 2026-09-02 | Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania |
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania (2026-09-02)
Objekt
Rozsah obstarávania
Názov: Vypracovanie projektovej dokumentácie – V6724 Úprava VVN vedenia ES Štrba po p. b. č. 39
Referenčné číslo:
Krátky popis:
Typ zmluvy: Služby
Produkty/služby: Projektovanie silnoprúdových sústav 📦
Odhadovaná hodnota bez DPH: 540 193 EUR 💰
Popis
Interný identifikátor:
Toto verejné obstarávanie je vhodné aj pre malé a stredné podniky (MSP) ✅
Opis obstarávania:
Ďalšie informácie:
Ďalšie produkty/služby: Rôzne inžinierske služby
📦
Cieľ strategického verejného obstarávania: Splnenie sociálnych cieľov
Podporovaný sociálny cieľ: Náležitá starostlivosť o ľudské práva v globálnych dodávateľských reťazcoch
Poštová adresa: Teplárenská
15/B
PSČ: 04012
Mesto: Košice - mestská časť Vyšné Opátske
Krajina: Slovensko 🇸🇰
Miesto výkonu: Košický kraj 🏙️
Trvanie: 4 rokov
Maximálny počet obnovení: 0
Kritériá udeľovania
Kritérium nákladov (názov): Celková cena za položky č. 1-5
Kritérium nákladov (váha): 90
Kritérium nákladov (názov): Celková cena za položky č. 6-8
Kritérium nákladov (váha): 10
Názov
Identifikačné číslo dávky:
Popis
Poštová adresa: 15
Postup
Typ postupu
Otvorený postup ✅
Právny základ: Smernica 2014/25/EÚ
Administratívne informácie
Lehota na prijímanie ponúk alebo žiadostí o účasť: 2026-10-05 14:00:00 📅
Podmienky otvárania ponúk: 2026-10-05 14:30:00 📅
Podmienky otvárania ponúk (miesto): Otváranie ponúk je verejné - prostredníctvom funkcionality elektronického prostriedku ERANET.
Podmienky otvárania ponúk (Informácie o oprávnených osobách a postup otvárania ponúk):
čeština 🗣️
Minimálny časový rámec, počas ktorého musí uchádzač zachovať ponuku: 6 mesiacov
Informácie o elektronickej aukcii
Použije sa elektronická aukcia ✅
Popis
Informácie o elektronickej aukcii: Informácie o elektronickej aukcii sú bližšie uvedené v súťažných podkladoch.
Podmienky zadávania zákazky
Vyžaduje sa zdokonalený alebo kvalifikovaný elektronický podpis alebo elektronická pečať [v zmysle nariadenia (EÚ) č. 910/2014]
Dátum otvorenia: 2026-10-05 14:30:00 📅
Miesto:
Bude sa používať elektronické objednávanie ✅
Bude sa používať elektronická platba ✅
Kritériá udeľovania
Typ váhy: Váha (body, presne)
Podmienky zadávania zákazky
Zmluva obsahuje podmienky plnenia ✅
Právne, ekonomické, finančné a technické informácie
Podmienky účasti
Hlavné podmienky financovania a platobné dojednania a/alebo odkaz na príslušné ustanovenia, ktoré ich upravujú: Vlastné finančné prostriedky Obstarávateľa a financie z Európskej únie
Podmienky súvisiace so zmluvou
Podmienky plnenia zmluvy: bližšie uvedené v súťažných podkladoch vrátane príloh
Verejný obstarávateľ
Názov a adresy
Názov: Východoslovenská distribučná, a.s.
Národné registračné číslo:
Poštová adresa: Mlynská
31
Poštové smerovacie číslo: 04291
Poštové mesto: Košice
Región: Košický kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: dvoroznak_peter@vsdas.sk 📧
Telefón: +421907419194 📞
Adresa profilu kupujúceho: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-profilov/detail/15676 🌏
Typ verejného obstarávateľa
Verejnoprávna inštitúcia
Hlavná činnosť
Elektrická energia
Komunikácia
Adresa URL dokumentov: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-zakaziek/dokumenty/564733 🌏
URL adresa účasti: https://zsdis.eranet.sk 🌏
Adresa URL nástroja na obstarávanie: https://zsdis.eranet.sk 🌏
Názov: Eranet
Identifikátor finančných prostriedkov EÚ: Vlastné finančné prostriedky Obstarávateľa a financie z fondovEurópskej únie: plán obnovy a odolnosti, CEF projektov, prípadne iné financovanie z EÚ.
Viac podrobností o finančných prostriedkoch EÚ:
Popis: Informácie o elektronickej aukcii sú bližšie uvedené v súťažných podkladoch.
Elektronické predkladanie: Povinná
Doplňujúce informácie
Ďalšie informácie
Recenzia tela
Názov: Úrad pre verejné obstarávanie
Národné registračné číslo:
Poštová adresa: Ružová dolina
10
Poštové smerovacie číslo: 82109
Poštové mesto: Bratislava - mestská časť Ružinov
Región: Bratislavský kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: info@uvo.gov.sk 📧
Telefón: +421250264111 📞
ADRESA URL: www.uvo.gov.sk 🌏
Služba, od ktorej možno získať informácie o postupe preskúmania
Rovnaké ako: Recenzia tela
Postup preskúmania
Presné informácie o termíne(-och) revíznych postupov:
Elektronická fakturácia bude akceptovaná
Zdroj: OJS 2026/S 170-607563 (2026-09-02)
Objekt
Rozsah obstarávania
Názov: Vypracovanie projektovej dokumentácie – V6724 Úprava VVN vedenia ES Štrba po p. b. č. 39
Referenčné číslo:
5991
Krátky popis:
Predmetom je kompletná projekčná činnosť pre úplnú výmenu líniového VVN vedenia od ES Štrba po p.b.č. 39 pri obci Lučivná. Pôvodné vedenie sa zdemontuje a nahradí novým vedením. Nové vedenie bude ako jednoduché s vodičom 1x 3x 243-AL1/39-ST1A, zároveň dimenzované pre dvojité vedenie s vodičom 2x 3x 434-AL1/56-ST1A. Pri obci Lučivná je potrebné vedenie preložiť ďalej od intravilánu
Zobraziť viac
Produkty/služby: Projektovanie silnoprúdových sústav 📦
Odhadovaná hodnota bez DPH: 540 193 EUR 💰
Popis
Interný identifikátor:
5991
Toto verejné obstarávanie je vhodné aj pre malé a stredné podniky (MSP) ✅
Opis obstarávania:
Predmetom je kompletná projekčná činnosť pre úplnú výmenu líniového VVN vedenia od ES Štrba po p.b.č. 39 pri obci Lučivná. Pôvodné vedenie sa zdemontuje a nahradí novým vedením. Nové vedenie bude ako jednoduché s vodičom 1x 3x 243-AL1/39-ST1A, zároveň dimenzované pre dvojité vedenie s vodičom 2x 3x 434-AL1/56-ST1A. Pri obci Lučivná je potrebné vedenie preložiť ďalej od intravilánu.
Zobraziť viac
Poznámka k trvaniu zmluvy: Trvanie zmluvy je určené predpokladaným obdobím potrebným na vypracovanie projektovej dokumentácie, výkon autorského dozoru počas realizácie stavby a vypracovanie dokumentácie skutočného vyhotovenia stavby do 14 dní od ukončenia stavby. Konečný termín závisí od skutočného ukončenia realizácie stavby.
Zobraziť viac
Cieľ strategického verejného obstarávania: Splnenie sociálnych cieľov
Poskytovateľ je povinný zabezpečiť zmluvou so subdodávateľom, aby lehoty splatnosti platieb Poskytovateľa subdodávateľovi neboli dlhšie ako 60 dní po lehote alebo lehotách splatnosti platieb ustanovených touto Dohodou. Viac informácii v rámcovej dohode o poskytovaní služieb.
Zobraziť viac
Poštová adresa: Teplárenská
15/B
PSČ: 04012
Mesto: Košice - mestská časť Vyšné Opátske
Krajina: Slovensko 🇸🇰
Miesto výkonu: Košický kraj 🏙️
Trvanie: 4 rokov
Maximálny počet obnovení: 0
Kritériá udeľovania
Kritérium nákladov (názov): Celková cena za položky č. 1-5
Kritérium nákladov (váha): 90
Kritérium nákladov (názov): Celková cena za položky č. 6-8
Kritérium nákladov (váha): 10
Názov
Identifikačné číslo dávky:
LOT-0001
Popis
Poštová adresa: 15
Postup
Typ postupu
Otvorený postup ✅
Právny základ: Smernica 2014/25/EÚ
Administratívne informácie
Lehota na prijímanie ponúk alebo žiadostí o účasť: 2026-10-05 14:00:00 📅
Podmienky otvárania ponúk: 2026-10-05 14:30:00 📅
Podmienky otvárania ponúk (miesto): Otváranie ponúk je verejné - prostredníctvom funkcionality elektronického prostriedku ERANET.
Podmienky otvárania ponúk (Informácie o oprávnených osobách a postup otvárania ponúk):
Otváranie ponúk je neverejné. Otváranie ponúk vykoná komisia tak, že po uplynutí lehoty na predkladanie ponúk systém ERANET sprístupní ponuky a umožní komisii otvorenie súborov ponúk.
Jazyky, v ktorých sa môžu predkladať ponuky alebo žiadosti o účasť: slovenčina 🗣️ čeština 🗣️
Minimálny časový rámec, počas ktorého musí uchádzač zachovať ponuku: 6 mesiacov
Informácie o elektronickej aukcii
Použije sa elektronická aukcia ✅
Popis
Informácie o elektronickej aukcii: Informácie o elektronickej aukcii sú bližšie uvedené v súťažných podkladoch.
Podmienky zadávania zákazky
Vyžaduje sa zdokonalený alebo kvalifikovaný elektronický podpis alebo elektronická pečať [v zmysle nariadenia (EÚ) č. 910/2014]
Dátum otvorenia: 2026-10-05 14:30:00 📅
Miesto:
Otváranie ponúk je verejné - prostredníctvom funkcionality elektronického prostriedku ERANET.
Ďalšie informácie:
Otváranie ponúk je neverejné. Otváranie ponúk vykoná komisia tak, že po uplynutí lehoty na predkladanie ponúk systém ERANET sprístupní ponuky a umožní komisii otvorenie súborov ponúk.
Elektronická fakturácia: Povolená
Bude sa používať elektronické objednávanie ✅
Bude sa používať elektronická platba ✅
Kritériá udeľovania
Typ váhy: Váha (body, presne)
Podmienky zadávania zákazky
Zmluva obsahuje podmienky plnenia ✅
Právne, ekonomické, finančné a technické informácie
Podmienky účasti
Hlavné podmienky financovania a platobné dojednania a/alebo odkaz na príslušné ustanovenia, ktoré ich upravujú: Vlastné finančné prostriedky Obstarávateľa a financie z Európskej únie
Podmienky súvisiace so zmluvou
Podmienky plnenia zmluvy: bližšie uvedené v súťažných podkladoch vrátane príloh
Verejný obstarávateľ
Názov a adresy
Názov: Východoslovenská distribučná, a.s.
Národné registračné číslo:
36599361
Poštová adresa: Mlynská
31
Poštové smerovacie číslo: 04291
Poštové mesto: Košice
Región: Košický kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: dvoroznak_peter@vsdas.sk 📧
Telefón: +421907419194 📞
Adresa profilu kupujúceho: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-profilov/detail/15676 🌏
Typ verejného obstarávateľa
Verejnoprávna inštitúcia
Hlavná činnosť
Elektrická energia
Komunikácia
Adresa URL dokumentov: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-zakaziek/dokumenty/564733 🌏
URL adresa účasti: https://zsdis.eranet.sk 🌏
Adresa URL nástroja na obstarávanie: https://zsdis.eranet.sk 🌏
Názov: Eranet
Identifikátor finančných prostriedkov EÚ: Vlastné finančné prostriedky Obstarávateľa a financie z fondovEurópskej únie: plán obnovy a odolnosti, CEF projektov, prípadne iné financovanie z EÚ.
Viac podrobností o finančných prostriedkoch EÚ:
Obstarávateľ má záujem spolufinancovať obstaranie predmetu zákazky z fondov Európskej únie, iných programov Európskej únie alebo obdobných cezhraničných alebo národných programov („Grantové schémy“).
Program súvisiaci s finančnými prostriedkami EÚ: Nástroj na prepájanie Európy (NPE) (2021/2027)
Popis: Informácie o elektronickej aukcii sú bližšie uvedené v súťažných podkladoch.
Elektronické predkladanie: Povinná
Doplňujúce informácie
Ďalšie informácie
1. Všetky podrobnejšie informácie týkajúce sa kritérií na vyhodnotenie ponúk,
podmienok účasti, požiadaviek na predmet zákazky, spôsobu predkladania a náležitosti ponuky a ďalšie
informácie budú uvedené a bližšie špecifikované v súťažných podkladoch a prílohách k súťažným
podkladom.
2. Obstarávateľ upresňuje dátum lehoty viazanosti ponúk v bode 9.2 súťažných podkladov na 31.1.2027.
3. Obstarávateľ si vyhradzuje právo možnosti zrušiť použitý postup zadávania zákazky podľa §57 zákona o
verejnom obstarávaní a ak ponuky budú neregulárne alebo inak neprijateľné, prípadne ak presiahnu
finančnú čiastku určenú obstarávateľom na predmet zákazky.
4. Obstarávateľ si vyhradzuje právo neprijať ponuku, ak celková cena úspešného uchádzača bude vyššia
ako predpokladaná hodnota zákazky a ak ceny položiek/položky úspešného uchádzača po elektronickej
aukcii budú vyššie ako ceny položiek/položky z ktorých sa vypočítala predpokladaná hodnota zákazky.
5. Obstarávateľ bude pri komunikácii v celom procese obstarávania postupovať v zmysle § 20 zákona o
verejnom obstarávaní prostredníctvom komunikačného rozhrania v systéme ERANET na URL adrese:
https://zsdis.eranet.sk/#/tenderPublicDetails/5916. Pre potreby elektronickej komunikácie je každý
záujemca/uchádzač povinný zaregistrovať sa pomocou tlačidla Registrovať cez DP na URL adrese:
https://zsdis.eranet.sk. Uchádzač je oprávnený predložiť žiadosť o účasť/ponuku až po zaregistrovaní a
prihlásení sa do systému ERANET. Registrácia do systému ERANET je bezplatná. Podmienky a pravidlá
používania systému ERANET sú uvedené na: https://zsdis.eranet.sk v časti PODMIENKY. Minimálne
technické požiadavky na používanie informačného systému ERANET: - OS: MS Win 7 a vyššie, Android, iOS7, Linux; - aktuálne verzie prehliadačov: MS Edge, Firefox 30.0 a vyššie, Chrome 35 a vyššie; - ďalšie
požiadavky: prístup na Internet, zapnutý JavaScript, zapnuté Cookies
6. Obstarávateľ si vyhradzuje právo komunikovať iba v slovenskom jazyku prípadne v českom jazyku.
7. Riziko plynúce z oneskoreného doručenia ponuky znáša uchádzač.
8. Súťažné podklady vrátane ich doplnení a vysvetlení sú záujemcom prístupné bezodplatne,
neobmedzene, úplným a priamym prístupom na URL adrese:
https://zsdis.eranet.sk/#/tenderPublicDetails/5991. O záujemcoch, ktorí si prevezmú súťažné podklady
bez prihlásenia obstarávateľ nemá evidenciu - o zverejnení doplňujúcich informácií a vysvetlení nebudú
informovaní. Obstarávateľ preto záujemcom odporúča, aby si súťažné podklady stiahli až po
zaregistrovaní a prihlásení sa do systému.
9. Obstarávateľ môže kedykoľvek počas verejného obstarávania vylúčiť uchádzača v zmysle §40 ods. 8
zákona o verejnom obstarávaní.
10. Pravidlá neuvedené v tomto oznámení a v súťažných podkladoch sa riadia platným zákonom o
verejnom obstarávaní.
Zobraziť viac
Názov: Úrad pre verejné obstarávanie
Národné registračné číslo:
31797903
Poštová adresa: Ružová dolina
10
Poštové smerovacie číslo: 82109
Poštové mesto: Bratislava - mestská časť Ružinov
Región: Bratislavský kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: info@uvo.gov.sk 📧
Telefón: +421250264111 📞
ADRESA URL: www.uvo.gov.sk 🌏
Služba, od ktorej možno získať informácie o postupe preskúmania
Rovnaké ako: Recenzia tela
Postup preskúmania
Presné informácie o termíne(-och) revíznych postupov:
Lehoty na predloženie námietok upravuje platný a účinný zákon o verejnom obstarávaní.
Informácie o elektronických pracovných postupoch
Elektronická fakturácia bude akceptovaná
Zdroj: OJS 2026/S 170-607563 (2026-09-02)
Nové obstarávania v súvisiacich kategóriách 🆕
- Architektonické, stavebné, inžinierske a inšpekčné služby (>20 nové verejné obstarávania)