Strava pre pacientov – potraviny
Národný onkologický ústav v Bratislave
Predmetom zákazky je dodávka stravy pre pacientov (potravín) podľa potrieb verejného obstarávateľa na obdobie 24 mesiacov. Opis predmetu zákazky tvorí prílohu č. 1 (príloha č. 1A a 1B) týchto súťažných podkladov.
TermínDeadline 2026-10-07
Kto? Čo?- • Dopravné služby (bez prepravy odpadu)
- • Mlynské výrobky › Obilná alebo rastlinná múka a príbuzné výrobky
- • Mäso › Hydina
- • Nápoje, tabak a príbuzné produkty › Nealkoholické nápoje
- • Obilniny, zemiaky, zelenina, ovocie a orechy › Zelenina, ovocie a orechy
- • Potraviny, nápoje, tabak a príbuzné produkty › Mliečne výrobky
- • Potraviny, nápoje, tabak a príbuzné produkty › Živočíšne alebo rastlinné oleje a tuky
- • Rôzne potravinové výrobky a sušený tovar › Hlboko zmrazené výrobky
- • Rôzne potravinárske výrobky › Cestoviny
- • Rôzne potravinárske výrobky › Koreniny a chuťové prísady
- • Rôzne potravinárske výrobky › Káva, čaj a príbuzné produkty
- • Rôzne potravinárske výrobky › Pekársky tovar, čerstvé pečivo a cukrárske výrobky
- • Spracované a konzervované ryby › Mrazené ryby, rybie filé a ostatné rybie mäso
- • Výrobky v konzerve a poľné dávky potravín › Výrobky v konzerve
- • Čerstvá alebo mrazená zelenina › Mrazená zelenina
História obstarávania
| Dátum | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-26 | Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania |
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania (2026-08-26)
Objekt
Rozsah obstarávania
Názov: Strava pre pacientov – potraviny
Referenčné číslo:
Krátky popis:
Produkty/služby: Potraviny, nápoje, tabak a príbuzné produkty 📦
Odhadovaná hodnota bez DPH: 916057.38 EUR 💰
Doplňujúci druh zmluvy: Služby
Informácie o pozemkoch
Táto zmluva je rozdelená na časti ✅
Maximálny počet častí, ktoré možno prideliť jednému uchádzačovi: 9
Ponuky sa môžu predkladať na maximálny počet častí: 9
1️⃣
Interný identifikátor:
Názov: Mliečne výrobky
Odhadovaná hodnota bez DPH: 208816.92 EUR 💰
Toto verejné obstarávanie je vhodné aj pre malé a stredné podniky (MSP) ✅
Ďalšie produkty/služby: Hlavné miesto alebo miesto výkonu: Národný onkologický ústav, Klenová 1, 833 10 Bratislava
Krajina: Slovensko 🇸🇰
Miesto výkonu: Bratislavský kraj 🏙️
Trvanie: 24 mesiacov
Kritériá udeľovania
Cena ✅
Cena (váženie): 100
Názov
Identifikačné číslo dávky:
2️⃣
Interný identifikátor:
Názov: Mäso
Odhadovaná hodnota bez DPH: 135527.15 EUR 💰
Ďalšie produkty/služby: Názov
Identifikačné číslo dávky:
3️⃣
Interný identifikátor:
Názov: Ryby
Odhadovaná hodnota bez DPH: 36038.09 EUR 💰
Ďalšie produkty/služby: Názov
Identifikačné číslo dávky:
4️⃣
Interný identifikátor:
Názov: Hlbokomrazená hydina
Odhadovaná hodnota bez DPH: 71 478 EUR 💰
Ďalšie produkty/služby: Názov
Identifikačné číslo dávky:
5️⃣
Interný identifikátor:
Názov: Mrazená zelenina a polotovary
Odhadovaná hodnota bez DPH: 15719.75 EUR 💰
Ďalšie produkty/služby: Názov
Identifikačné číslo dávky:
6️⃣
Interný identifikátor:
Názov: Suché potraviny
Odhadovaná hodnota bez DPH: 130918.97 EUR 💰
Ďalšie produkty/služby:
Názov
Identifikačné číslo dávky:
7️⃣
Interný identifikátor:
Názov: Konzervy
Odhadovaná hodnota bez DPH: 61764.83 EUR 💰
Ďalšie produkty/služby: Názov
Identifikačné číslo dávky:
8️⃣
Interný identifikátor:
Názov: Pečivo
Odhadovaná hodnota bez DPH: 97363.75 EUR 💰
Ďalšie produkty/služby: Názov
Identifikačné číslo dávky:
9️⃣
Interný identifikátor:
Názov: Ovocie a zelenina
Odhadovaná hodnota bez DPH: 158429.93 EUR 💰
Ďalšie produkty/služby: Názov
Identifikačné číslo dávky:
Rozsah obstarávania
Ďalšie produkty/služby:
Postup
Typ postupu
Otvorený postup ✅
Právny základ: Smernica 2014/24/EÚ
Administratívne informácie
Lehota na prijímanie ponúk alebo žiadostí o účasť: 2026-10-07 10:00:00 📅
Podmienky otvárania ponúk: 2026-10-07 10:30:00 📅
Podmienky otvárania ponúk (miesto): Otváranie ponúk sa uskutoční v pracovných priestoroch verejného obstarávateľa. Z dôvodu použitia elektronickej aukcie je otváranie ponúk neverejné.
Jazyky, v ktorých sa môžu predkladať ponuky alebo žiadosti o účasť: slovenčina 🗣️
čeština 🗣️
Minimálny časový rámec, počas ktorého musí uchádzač zachovať ponuku: 12 mesiacov
Informácie o elektronickej aukcii
Použije sa elektronická aukcia ✅
Popis
Informácie o elektronickej aukcii: Podrobné informácie o elektronickej aukcii sú uvedené v súťažných podkladoch.
Informácie o rámcovej dohode alebo dynamickom nákupnom systéme
Rámcová dohoda s viacerými prevádzkovateľmi ✅
Maximálny počet účastníkov: 1
Podmienky zadávania zákazky
Vyžaduje sa zdokonalený alebo kvalifikovaný elektronický podpis alebo elektronická pečať [v zmysle nariadenia (EÚ) č. 910/2014]
Dátum otvorenia: 2026-10-07 10:30:00 📅
Miesto:
Bude sa používať elektronické objednávanie ✅
Bude sa používať elektronická platba ✅
Kritériá udeľovania
Typ pevného čísla: Pevná hodnota (spolu)
Verejný obstarávateľ
Názov a adresy
Názov: Národný onkologický ústav v Bratislave
Národné registračné číslo:
Poštová adresa: Klenová
1
Poštové smerovacie číslo: 83310
Poštové mesto: Bratislava - mestská časť Nové Mesto
Región: Bratislavský kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: ravingerova@tendrex.sk 📧
Telefón: +421910561163 📞
Adresa profilu kupujúceho: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-profilov/detail/627 🌏
Typ verejného obstarávateľa
Verejnoprávna inštitúcia
Hlavná činnosť
Zdravie
Komunikácia
Adresa URL dokumentov: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-zakaziek/dokumenty/560077 🌏
URL adresa účasti: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-zakaziek/detail/560077 🌏
Názov: Is evo
Popis: Podrobné informácie o elektronickej aukcii sú uvedené v súťažných podkladoch.
Elektronické predkladanie: Povinná
Doplňujúce informácie
Ďalšie informácie
Recenzia tela
Názov: Úrad pre verejné obstarávanie
Národné registračné číslo:
Poštová adresa: Ružová dolina
10
Poštové smerovacie číslo: 82109
Poštové mesto: Bratislava - mestská časť Ružinov
Región: Bratislavský kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: info@uvo.gov.sk 📧
Telefón: +421250264111 📞
ADRESA URL: www.uvo.gov.sk 🌏
Služba, od ktorej možno získať informácie o postupe preskúmania
Rovnaké ako: Recenzia tela
Postup preskúmania
Presné informácie o termíne(-och) revíznych postupov:
Elektronická fakturácia bude akceptovaná
Zdroj: OJS 2026/S 166-594268 (2026-08-26)
Objekt
Rozsah obstarávania
Názov: Strava pre pacientov – potraviny
Referenčné číslo:
26082026/NOU/STRAVA
Krátky popis:
Predmetom zákazky je dodávka stravy pre pacientov (potravín) podľa potrieb verejného obstarávateľa na obdobie 24 mesiacov.
Opis predmetu zákazky tvorí prílohu č. 1 (príloha č. 1A a 1B) týchto súťažných podkladov.
Typ zmluvy: Dodávky
Produkty/služby: Potraviny, nápoje, tabak a príbuzné produkty 📦
Odhadovaná hodnota bez DPH: 916057.38 EUR 💰
Doplňujúci druh zmluvy: Služby
Informácie o pozemkoch
Táto zmluva je rozdelená na časti ✅
Maximálny počet častí, ktoré možno prideliť jednému uchádzačovi: 9
Ponuky sa môžu predkladať na maximálny počet častí: 9
1️⃣
Interný identifikátor:
26082026/NOU/STRAVA_1
Názov: Mliečne výrobky
Odhadovaná hodnota bez DPH: 208816.92 EUR 💰
Toto verejné obstarávanie je vhodné aj pre malé a stredné podniky (MSP) ✅
Ďalšie produkty/služby: Hlavné miesto alebo miesto výkonu: Národný onkologický ústav, Klenová 1, 833 10 Bratislava
Krajina: Slovensko 🇸🇰
Miesto výkonu: Bratislavský kraj 🏙️
Trvanie: 24 mesiacov
Kritériá udeľovania
Cena ✅
Cena (váženie): 100
Názov
Identifikačné číslo dávky:
LOT-0001
2️⃣
Interný identifikátor:
26082026/NOU/STRAVA_2
Názov: Mäso
Odhadovaná hodnota bez DPH: 135527.15 EUR 💰
Ďalšie produkty/služby: Názov
Identifikačné číslo dávky:
LOT-0002
3️⃣
Interný identifikátor:
26082026/NOU/STRAVA_3
Názov: Ryby
Odhadovaná hodnota bez DPH: 36038.09 EUR 💰
Ďalšie produkty/služby: Názov
Identifikačné číslo dávky:
LOT-0003
4️⃣
Interný identifikátor:
26082026/NOU/STRAVA_4
Názov: Hlbokomrazená hydina
Odhadovaná hodnota bez DPH: 71 478 EUR 💰
Ďalšie produkty/služby: Názov
Identifikačné číslo dávky:
LOT-0004
5️⃣
Interný identifikátor:
26082026/NOU/STRAVA_5
Názov: Mrazená zelenina a polotovary
Odhadovaná hodnota bez DPH: 15719.75 EUR 💰
Ďalšie produkty/služby: Názov
Identifikačné číslo dávky:
LOT-0005
6️⃣
Interný identifikátor:
26082026/NOU/STRAVA_6
Názov: Suché potraviny
Odhadovaná hodnota bez DPH: 130918.97 EUR 💰
Ďalšie produkty/služby:
Identifikačné číslo dávky:
LOT-0006
7️⃣
Interný identifikátor:
26082026/NOU/STRAVA_7
Názov: Konzervy
Odhadovaná hodnota bez DPH: 61764.83 EUR 💰
Ďalšie produkty/služby: Názov
Identifikačné číslo dávky:
LOT-0007
8️⃣
Interný identifikátor:
26082026/NOU/STRAVA_8
Názov: Pečivo
Odhadovaná hodnota bez DPH: 97363.75 EUR 💰
Ďalšie produkty/služby: Názov
Identifikačné číslo dávky:
LOT-0008
9️⃣
Interný identifikátor:
26082026/NOU/STRAVA_9
Názov: Ovocie a zelenina
Odhadovaná hodnota bez DPH: 158429.93 EUR 💰
Ďalšie produkty/služby: Názov
Identifikačné číslo dávky:
LOT-0009
Rozsah obstarávania
Ďalšie produkty/služby:
Postup
Typ postupu
Otvorený postup ✅
Právny základ: Smernica 2014/24/EÚ
Administratívne informácie
Lehota na prijímanie ponúk alebo žiadostí o účasť: 2026-10-07 10:00:00 📅
Podmienky otvárania ponúk: 2026-10-07 10:30:00 📅
Podmienky otvárania ponúk (miesto): Otváranie ponúk sa uskutoční v pracovných priestoroch verejného obstarávateľa. Z dôvodu použitia elektronickej aukcie je otváranie ponúk neverejné.
Jazyky, v ktorých sa môžu predkladať ponuky alebo žiadosti o účasť: slovenčina 🗣️
čeština 🗣️
Minimálny časový rámec, počas ktorého musí uchádzač zachovať ponuku: 12 mesiacov
Informácie o elektronickej aukcii
Použije sa elektronická aukcia ✅
Popis
Informácie o elektronickej aukcii: Podrobné informácie o elektronickej aukcii sú uvedené v súťažných podkladoch.
Informácie o rámcovej dohode alebo dynamickom nákupnom systéme
Rámcová dohoda s viacerými prevádzkovateľmi ✅
Maximálny počet účastníkov: 1
Podmienky zadávania zákazky
Vyžaduje sa zdokonalený alebo kvalifikovaný elektronický podpis alebo elektronická pečať [v zmysle nariadenia (EÚ) č. 910/2014]
Dátum otvorenia: 2026-10-07 10:30:00 📅
Miesto:
Otváranie ponúk sa uskutoční v pracovných priestoroch verejného obstarávateľa. Z dôvodu použitia elektronickej aukcie je otváranie ponúk neverejné.
Elektronická fakturácia: Povinná
Bude sa používať elektronické objednávanie ✅
Bude sa používať elektronická platba ✅
Kritériá udeľovania
Typ pevného čísla: Pevná hodnota (spolu)
Verejný obstarávateľ
Názov a adresy
Názov: Národný onkologický ústav v Bratislave
Národné registračné číslo:
00165336
Poštová adresa: Klenová
1
Poštové smerovacie číslo: 83310
Poštové mesto: Bratislava - mestská časť Nové Mesto
Región: Bratislavský kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: ravingerova@tendrex.sk 📧
Telefón: +421910561163 📞
Adresa profilu kupujúceho: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-profilov/detail/627 🌏
Typ verejného obstarávateľa
Verejnoprávna inštitúcia
Hlavná činnosť
Zdravie
Komunikácia
Adresa URL dokumentov: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-zakaziek/dokumenty/560077 🌏
URL adresa účasti: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-zakaziek/detail/560077 🌏
Názov: Is evo
Popis: Podrobné informácie o elektronickej aukcii sú uvedené v súťažných podkladoch.
Elektronické predkladanie: Povinná
Doplňujúce informácie
Ďalšie informácie
1. Verejný obstarávateľ (VO) pri zadávaní tejto nadlimitnej zákazky postupuje podľa § 20 ods. 1 a nasl. zákona.
2. Zadávanie tejto zákazky sa realizuje informačným systémom pre elektronické verejné obstarávanie vedenom a sprístupnenom Úradom podpredsedu vlády Slovenskej republiky pre Plán obnovy a znalostnú
ekonomiku dostupnom na webovom sídle https://eplatforma.vlada.gov.sk/ (ďalej len systém EVO).
Podrobnejšie informácie o systéme EVO sú uvedené v aktuálnych príručkách, ktoré sú verejne prístupné
na portáli EPVO (Viac o IS EVO verzia 18.0) v časti PRÍRUČKY
https://eplatforma.vlada.gov.sk/dokumentacia/?csrt=5167687994833702813 a v časti
VIDEONÁVODY https://eplatforma.vlada.gov.sk/videonavody/?csrt=5167687994833702813.
3. Dokumenty potrebné na vypracovanie ponuky (vrátane editovateľných dokumentov) a na preukázanie
splnenia podmienok účasti sú v súlade so zákonom od uverejnenia oznámenia o vyhlásení VO podľa
zákona prístupné v rámci systému EVO a predmetného verejného obstarávania a/alebo v profile VO na
portáli www.uvo.gov.sk, link:
https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-zakaziek/detail/560077.
4. VO odporúča záujemcom, resp. uchádzačom, aby si dôsledne kontrolovali svoje používateľské konto
zriadené v systéme EVO počas celého procesu obstarávania.
5. Vysvetlenie informácií potrebných na vypracovanie ponuky a na preukázanie splnenia podmienok
účasti, VO bezodkladne oznámi najneskôr 6 dní pred uplynutím lehoty na predkladanie ponúk za
predpokladu, že o vysvetlenie záujemca požiada dostatočne vopred.
6. Podmienky účasti podľa oznámenia (uvedené v 5. časti) a spôsob ich preukazovania sú uvedené v
prílohe č. 5 SP. Vzor Jednotného európskeho dokumentu je v prílohe č. 3 SP.
7. Zábezpeka ponuky sa nevyžaduje.
8. Náklady spojené s účasťou v tejto nadlimitnej zákazke znášajú uchádzači v plnej výške bez akéhokoľvek
nároku voči VO.
9. Neboli uplatnené sociálne aspekty, zelené VO, obstarávanie inovácií - d) žiadne z uvedených.
Zobraziť viac
Názov: Úrad pre verejné obstarávanie
Národné registračné číslo:
31797903
Poštová adresa: Ružová dolina
10
Poštové smerovacie číslo: 82109
Poštové mesto: Bratislava - mestská časť Ružinov
Región: Bratislavský kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: info@uvo.gov.sk 📧
Telefón: +421250264111 📞
ADRESA URL: www.uvo.gov.sk 🌏
Služba, od ktorej možno získať informácie o postupe preskúmania
Rovnaké ako: Recenzia tela
Postup preskúmania
Presné informácie o termíne(-och) revíznych postupov:
Lehoty na predloženie námietok upravuje platný a účinný zákon o verejnom obstarávaní.
Informácie o elektronických pracovných postupoch
Elektronická fakturácia bude akceptovaná
Zdroj: OJS 2026/S 166-594268 (2026-08-26)
Nové obstarávania v súvisiacich kategóriách 🆕
- Potraviny, nápoje, tabak a príbuzné produkty (2 nové verejné obstarávania)
- Krmivo pre zvieratá
- Mliečne výrobky (1)
- Mlynské výrobky, škrob a škrobové výrobky (1)
- Nápoje, tabak a príbuzné produkty (1)
- Ovocie, zelenina a súvisiace výrobky (1)
- Rôzne potravinárske výrobky (2)
- Spracované a konzervované ryby (1)
- Živočíšne alebo rastlinné oleje a tuky (1)
- Živočíšne výrobky, mäso a mäsové výrobky (1)