Predmetom zákazky je oprava a údržba vozidiel továrenskej značky MITSUBISHI v súlade s Nariadením Komisie (EÚ) č. 461/2010 o uplatňovaní článku 101 ods. 3 Zmluvy o fungovaní Európskej únie na kategóriu vertikálnych dohôd a zosúladených postupov v sektore motorových vozidiel, a to odborne spôsobilou opravovňou ktorá disponuje technickým, odborným, diagnostickým a materiálnym vybavením potrebným na riadne poskytovanie požadovaných servisných služieb pre príslušný typ vozidla bez výmeny alebo s výmenou náhradných dielov (originálnych náhradných dielov alebo schválených náhradných dielov verejným obstarávateľom) na motorové vozidlá s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou vyššou ako 3500 kg kategórie N1, N2, N3, ich servis (záručný a pozáručný), v zmysle kategorizácie vozidiel podľa zákona č. 106/2018 Z. z. o prevádzke vozidiel v cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej „servisné služby“). Servisné služby sa týkajú hlavne servisných úkonov predpísaných výrobcom, výmeny a údržby pravidelne sa opotrebovaných dielov, prípravy vozového parku na technickú kontrolu s cieľom úspešného vykonania technickej a emisnej kontroly. Predmet zákazky je podrobne definovaný v prílohe č. 1 k Rámcovej zmluve o dielo v časti B.2 Obchodné podmienky dodania predmetu zákazky súťažných podkladov.
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania (2026-09-02) Objekt Rozsah obstarávania
Názov: Servis podvozkov nákladných motorových vozidiel továrenskej značky MITSUBISHI
Referenčné číslo: 11-2026
Krátky popis:
Predmetom zákazky je oprava a údržba vozidiel továrenskej značky MITSUBISHI v súlade s Nariadením Komisie (EÚ) č. 461/2010 o uplatňovaní článku 101 ods. 3 Zmluvy o fungovaní Európskej únie na kategóriu vertikálnych dohôd a zosúladených postupov v sektore motorových vozidiel, a to odborne spôsobilou opravovňou ktorá disponuje technickým, odborným, diagnostickým a materiálnym vybavením potrebným na riadne poskytovanie požadovaných servisných služieb pre príslušný typ vozidla bez výmeny alebo s výmenou náhradných dielov (originálnych náhradných dielov alebo schválených náhradných dielov verejným obstarávateľom) na motorové vozidlá s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou vyššou ako 3500 kg kategórie N1, N2, N3, ich servis (záručný a pozáručný), v zmysle kategorizácie vozidiel podľa zákona č. 106/2018 Z. z. o prevádzke vozidiel v cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej „servisné služby“). Servisné služby sa týkajú hlavne servisných úkonov predpísaných výrobcom, výmeny a údržby pravidelne sa opotrebovaných dielov, prípravy vozového parku na technickú kontrolu s cieľom úspešného vykonania technickej a emisnej kontroly.
Predmet zákazky je podrobne definovaný v prílohe č. 1 k Rámcovej zmluve o dielo v časti B.2 Obchodné podmienky dodania predmetu zákazky súťažných podkladov.
Predmetom zákazky je oprava a údržba vozidiel továrenskej značky MITSUBISHI v súlade s Nariadením Komisie (EÚ) č. 461/2010 o uplatňovaní článku 101 ods. 3 Zmluvy o fungovaní Európskej únie na kategóriu vertikálnych dohôd a zosúladených postupov v sektore motorových vozidiel, a to odborne spôsobilou opravovňou ktorá disponuje technickým, odborným, diagnostickým a materiálnym vybavením potrebným na riadne poskytovanie požadovaných servisných služieb pre príslušný typ vozidla bez výmeny alebo s výmenou náhradných dielov (originálnych náhradných dielov alebo schválených náhradných dielov verejným obstarávateľom) na motorové vozidlá s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou vyššou ako 3500 kg kategórie N1, N2, N3, ich servis (záručný a pozáručný), v zmysle kategorizácie vozidiel podľa zákona č. 106/2018 Z. z. o prevádzke vozidiel v cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej „servisné služby“). Servisné služby sa týkajú hlavne servisných úkonov predpísaných výrobcom, výmeny a údržby pravidelne sa opotrebovaných dielov, prípravy vozového parku na technickú kontrolu s cieľom úspešného vykonania technickej a emisnej kontroly.
Predmet zákazky je podrobne definovaný v prílohe č. 1 k Rámcovej zmluve o dielo v časti B.2 Obchodné podmienky dodania predmetu zákazky súťažných podkladov.
Typ zmluvy: Služby
Produkty/služby: Opravy, údržba a súvisiace služby pre vozidlá a príbuzné vybavenie📦
Odhadovaná hodnota bez DPH: 95 000 EUR 💰
Doplňujúci druh zmluvy: Tovary
Iné obmedzenia týkajúce sa miesta plnenia: Kdekoľvek v danej krajine
Popis
Interný identifikátor: 11-2026
Názov: Servis nákladných motorových vozidiel továrenskej značky MITSUBISHI
Toto verejné obstarávanie je vhodné aj pre malé a stredné podniky (MSP) ✅
Ďalšie produkty/služby:
Miestom plnenia predmetu zákazky a vykonávanie servisných služieb je servisné stredisko/strediská úspešného uchádzača/poskytovateľa tejto služby. Bližšie informácie sú uvedené v súťažných podkladoch.
Krajina: Slovensko 🇸🇰
Trvanie: 36 mesiacov Kritériá udeľovania
Cena ✅
Cena (váženie): 40
Kritérium kvality (názov): Výška poskytnutej zľavy z cien za originálne náhradné diely v %
Kritérium kvality (váha): 60
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0001
Postup Typ postupu
Otvorený postup ✅
Právny základ: Smernica 2014/24/EÚ
Administratívne informácie
Lehota na prijímanie ponúk alebo žiadostí o účasť: 2026-10-05 10:00:00 📅
Podmienky otvárania ponúk: 2026-10-05 10:30:00 📅
Podmienky otvárania ponúk (miesto): Otváranie ponúk, t. j. sprístupnenie elektronických ponúk v informačnom systéme JOSEPHINE sa uskutoční podľa § 52 ZVO.
Podmienky otvárania ponúk (Informácie o oprávnených osobách a postup otvárania ponúk):
Otvárania ponúk, t.j. ich sprístupnenie prostredníctvom funkcionality informačného systému JOSEPHINE on-line sprístupnenie ponúk, sa môže zúčastniť každý uchádzač, ktorý predložil ponuku v lehote na predkladanie ponúk. Bližšie informácie sú uvedené v súťažných podkladoch.
Podmienky otvárania ponúk (Informácie o oprávnených osobách a postup otvárania ponúk)
Otvárania ponúk, t.j. ich sprístupnenie prostredníctvom funkcionality informačného systému JOSEPHINE on-line sprístupnenie ponúk, sa môže zúčastniť každý uchádzač, ktorý predložil ponuku v lehote na predkladanie ponúk. Bližšie informácie sú uvedené v súťažných podkladoch.
Jazyky, v ktorých sa môžu predkladať ponuky alebo žiadosti o účasť: slovenčina 🗣️
čeština 🗣️
Minimálny časový rámec, počas ktorého musí uchádzač zachovať ponuku: 0 dní Informácie o rámcovej dohode alebo dynamickom nákupnom systéme
Rámcová dohoda s viacerými prevádzkovateľmi ✅
Maximálny počet účastníkov: 1
Podmienky zadávania zákazky
Vyžaduje sa zdokonalený alebo kvalifikovaný elektronický podpis alebo elektronická pečať [v zmysle nariadenia (EÚ) č. 910/2014]
Skupina uchádzačov, ktorej bude zadaná zákazka, musí mať určitú právnu formu ✅
Dátum otvorenia: 2026-10-05 10:30:00 📅
Miesto:
Otváranie ponúk, t. j. sprístupnenie elektronických ponúk v informačnom systéme JOSEPHINE sa uskutoční podľa § 52 ZVO.
Ďalšie informácie:
Otvárania ponúk, t.j. ich sprístupnenie prostredníctvom funkcionality informačného systému JOSEPHINE on-line sprístupnenie ponúk, sa môže zúčastniť každý uchádzač, ktorý predložil ponuku v lehote na predkladanie ponúk. Bližšie informácie sú uvedené v súťažných podkladoch.
Otvárania ponúk, t.j. ich sprístupnenie prostredníctvom funkcionality informačného systému JOSEPHINE on-line sprístupnenie ponúk, sa môže zúčastniť každý uchádzač, ktorý predložil ponuku v lehote na predkladanie ponúk. Bližšie informácie sú uvedené v súťažných podkladoch.
Elektronická fakturácia: Povolená
Bude sa používať elektronické objednávanie ✅
Bude sa používať elektronická platba ✅ Kritériá udeľovania
Typ váhy: Váha (body, presne)
Právne, ekonomické, finančné a technické informácie Podmienky účasti
Právna forma, ktorú má mať skupina hospodárskych subjektov, ktorej sa má zákazka zadať:
Ak bude verejným obstarávateľom prijatá ponuka skupiny dodávateľov, verejný obstarávateľ vyžaduje v zmysle § 37 ods. 2 ZVO pred uzatvorením zmluvy, ktorá je výsledkom tohto verejného obstarávania, vytvorenie niektorej z právnych foriem Obchodného zákonníka alebo Občianskeho zákonníka, resp. podľa právnych predpisov platných v krajine sídla členov skupiny dodávateľov. Nevyžaduje sa, aby vytvorená právna forma mala samostatnú právnu subjektivitu.
Právna forma, ktorú má mať skupina hospodárskych subjektov, ktorej sa má zákazka zadať
Ak bude verejným obstarávateľom prijatá ponuka skupiny dodávateľov, verejný obstarávateľ vyžaduje v zmysle § 37 ods. 2 ZVO pred uzatvorením zmluvy, ktorá je výsledkom tohto verejného obstarávania, vytvorenie niektorej z právnych foriem Obchodného zákonníka alebo Občianskeho zákonníka, resp. podľa právnych predpisov platných v krajine sídla členov skupiny dodávateľov. Nevyžaduje sa, aby vytvorená právna forma mala samostatnú právnu subjektivitu.
1.) Verejná súťaž je realizovaná podľa § 66 ods. 7 písm. b) ZVO. Vyhodnotenie ponúk z hľadiska splnenia požiadaviek na predmet zákazky a vyhodnotenie splnenia podmienok účasti sa uskutoční po vyhodnotení ponúk na základe kritérií na vyhodnotenie ponúk.
2.) Verejný obstarávateľ v zákazke uplatňuje plne elektronickú komunikáciu prostredníctvom informačného systému JOSEPHINE. Bližšie informácie o systéme JOSEPHINE sú uvedené v súťažných podkladoch.
3.) Uchádzač predkladá ponuku výhradne elektronickej podobe prostredníctvom systému JOSEPHINE.
4.) Verejný obstarávateľ určil na komunikáciu so záujemcami/uchádzačmi v tejto zákazke slovenský a český jazyk, v ktorom musia byť predložené ponuky, žiadosti o vysvetlenie alebo prípadne uplatnené revízne postup.
5.) Verejný obstarávateľ umožňuje neobmedzený a priamy prístup elektronickými prostriedkami k súťažným podkladom a k prípadným všetkým doplňujúcim podkladom. Súťažné podklady a prípadné vysvetlenie alebo úprava súťažných podkladov alebo vysvetlenie požiadaviek uvedených v oznámení o vyhlásení verejného obstarávania alebo k prípadne iným doplňujúcim podkladom budú verejným obstarávateľom zverejnené ako elektronické dokumenty v zodpovedajúcej zákazke na linku https://josephine.proebiz.com/sk/tender/79579/summary
1.) Verejná súťaž je realizovaná podľa § 66 ods. 7 písm. b) ZVO. Vyhodnotenie ponúk z hľadiska splnenia požiadaviek na predmet zákazky a vyhodnotenie splnenia podmienok účasti sa uskutoční po vyhodnotení ponúk na základe kritérií na vyhodnotenie ponúk.
2.) Verejný obstarávateľ v zákazke uplatňuje plne elektronickú komunikáciu prostredníctvom informačného systému JOSEPHINE. Bližšie informácie o systéme JOSEPHINE sú uvedené v súťažných podkladoch.
3.) Uchádzač predkladá ponuku výhradne elektronickej podobe prostredníctvom systému JOSEPHINE.
4.) Verejný obstarávateľ určil na komunikáciu so záujemcami/uchádzačmi v tejto zákazke slovenský a český jazyk, v ktorom musia byť predložené ponuky, žiadosti o vysvetlenie alebo prípadne uplatnené revízne postup.
5.) Verejný obstarávateľ umožňuje neobmedzený a priamy prístup elektronickými prostriedkami k súťažným podkladom a k prípadným všetkým doplňujúcim podkladom. Súťažné podklady a prípadné vysvetlenie alebo úprava súťažných podkladov alebo vysvetlenie požiadaviek uvedených v oznámení o vyhlásení verejného obstarávania alebo k prípadne iným doplňujúcim podkladom budú verejným obstarávateľom zverejnené ako elektronické dokumenty v zodpovedajúcej zákazke na linku https://josephine.proebiz.com/sk/tender/79579/summary
Recenzia tela
Názov: Úrad pre verejné obstarávanie
Národné registračné číslo: 31797903
Poštová adresa: Ružová dolina
10
Poštové smerovacie číslo: 82109
Poštové mesto: Bratislava - mestská časť Ružinov
Región: Bratislavský kraj
🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: info@uvo.gov.sk📧
Telefón: +421250264111📞
ADRESA URL: www.uvo.gov.sk🌏 Služba, od ktorej možno získať informácie o postupe preskúmania Rovnaké ako: Recenzia tela Postup preskúmania
Presné informácie o termíne(-och) revíznych postupov:
Lehoty na predloženie námietok upravuje platný a účinný zákon o verejnom obstarávaní.
Informácie o elektronických pracovných postupoch
Elektronická fakturácia bude akceptovaná
Zdroj: OJS 2026/S 170-608238 (2026-09-02)