Rekonštrukcia Tatranskej ulice, 1. etapa – stavebné práce
Mesto Banská Bystrica
Predmetom zákazky je rekonštrukcia miestnej komunikácie, chodníkov a súvisiacich spevnených plôch na Tatranskej ulici v Banskej Bystrici, v úseku od Rudohorskej ulice smerom na Starohorskú ulicu. Rekonštrukcia miestnej komunikácie a parkovacích miest je navrhnutá v úseku od križovatky s Rudohorskou ulicou (0,000 – 0,240 km) a v celom úseku vjazdu do vnútroblokov bytových domov Tatranská 99 až 109, Rudohorská 28 až 32 a k Materskej škole podľa priloženej situácie. Súčasťou návrhu je aj doplnenie parkovacích miest v rozsahu vyznačenom v situácii. Rekonštrukcia miestnej komunikácie vrátane parkovacích miest je navrhnutá aj v celom úseku odbočky z Tatranskej ulice vedúcej popred bytové domy Tatranská 79 až 65. Vo všetkých týchto úsekoch sa uvažuje s obnovou asfaltových vrstiev vozovky, lokálnymi úpravami podkladaných vrstiev a s úpravou nadväzujúcich spevnených plôch. V celom riešenom úseku sa navrhuje výmena existujúcich cestných obrubníkov za nové cestné obrubníky v pôvodnej, resp. projektom upravenej polohe. Na začiatku riešeného úseku je navrhnutá realizácia nových chodníkov zo zamkovej dlažby zabezpečujúcich pešie prepojenie k záchytnému parkovisku, a to od Rudohorskej ulice a zároveň zo strany sídliska na Tatranskej ulici (0,000 – 0,180 km). Chodníky sú navrhnuté v šírke 1,50 m. V úsekoch, kde je potrebné výškovo oddeliť chodník od priľahlého svahu, je navrhnutý oporný múrik z prefabrikovaných železobetónových prvkov tvaru „L“. Súčasťou stavby je aj rekonštrukcia existujúcich schodísk vedúcich z chodníka na priľahlé parkovisko. Rekonštrukcia existujúceho chodníka popri miestnej komunikácii je navrhnutá zo zámkovej dlažby v úseku od príjazdovej cesty k parkovaciemu domu smerom na Starohorskú ulicu (0,180 – 0,920 km). Za bytovými domami Tatranská 107 až po Tatranskú 65 je navrhnutá rekonštrukcia existujúceho chodníka zo zámkovej dlažby vrátane rekonštrukcie existujúcich schodísk so zábradlím vedúcich z chodníka na priľahlé parkovisko. V rámci stavby sa uvažuje aj s výmenou verejného osvetlenia v celom riešenom úseku. Súčasťou úpravy verejného osvetlenia bude osvetlenie priechodov pre chodcov. Zároveň sa navrhuje uloženie multichráničiek. Podrobný opis predmetu zákazky je popísaný v projektovej dokumentácii „Rekonštrukcia Tatranskej ulice 1. etapa“ vrátane výkazov výmer zhotovenej v máji 2026 spoločnosťou spoločnosť CiDeCo, s.r.o., SNP 597/145, 965 01 Žiar nad Hronom, IČO: 54 079 420, zodpovedný projektant Ing. Monika Zaťková, autorizovaný stavebný inžinier, reg. č. 4724*A2, ktorá bola spracovaná pre ohlásenie stavby (Príloha č.1 a č.2 tejto časti súťažných podkladov), ako aj v návrhu Zmluvy o dielo, ktorá tvorí Prílohu č.1 časti III. súťažných podkladov.
TermínLehota na predkladanie ponúk bola 2026-07-21. Verejné obstarávanie bolo zverejnené na 2026-06-19.
DodávateliaV rozhodnutiach o udelení zákazky alebo v iných dokumentoch o verejnom obstarávaní sú uvedení títo dodávatelia:
Kto? Čo? Kde?| Dátum | Dokument |
|---|---|
| 2026-06-19 | Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania |
| 2026-09-01 | Oznámenia o zadaní zákazky |
Objekt
Rozsah obstarávania
Názov: Rekonštrukcia Tatranskej ulice, 1. etapa – stavebné práce
Referenčné číslo:
29198/2026
Krátky popis:
Produkty/služby: Práce na oprave ciest 📦
Odhadovaná hodnota bez DPH: 1168021.23 EUR 💰
Popis
Interný identifikátor:
29198/2026
Toto verejné obstarávanie je vhodné aj pre malé a stredné podniky (MSP) ✅
Mesto: Banská Bystrica
Krajina: Slovensko 🇸🇰
Miesto výkonu: Banskobystrický kraj 🏙️
Trvanie: 5 mesiacov
Kritériá udeľovania
Cena ✅
Cena (váženie): 100
Názov
Identifikačné číslo dávky:
LOT-0001
Postup
Typ postupu
Otvorený postup ✅
Právny základ: Smernica 2014/24/EÚ
Administratívne informácie
Lehota na prijímanie ponúk alebo žiadostí o účasť: 2026-07-21 10:00:00 📅
Podmienky otvárania ponúk: 2026-07-21 10:10:00 📅
Podmienky otvárania ponúk (miesto): Otváranie sa uskutoční v zmysle § 52 zákona o verejnom obstarávaní prostredníctvom funkcionality elektronickej platformy (IS EPVO), a to sprístupnením elektronických ponúkvsystéme IS EPVO v čase uvedenom vo Výzve na predkladanie ponúk.
Podmienky otvárania ponúk (Informácie o oprávnených osobách a postup otvárania ponúk):
čeština 🗣️
Minimálny časový rámec, počas ktorého musí uchádzač zachovať ponuku: 0 mesiacov
Podmienky zadávania zákazky
Vyžaduje sa zdokonalený alebo kvalifikovaný elektronický podpis alebo elektronická pečať [v zmysle nariadenia (EÚ) č. 910/2014]
Skupina uchádzačov, ktorej bude zadaná zákazka, musí mať určitú právnu formu ✅
Dátum otvorenia: 2026-07-21 10:10:00 📅
Miesto:
Bude sa používať elektronické objednávanie ✅
Bude sa používať elektronická platba ✅
Kritériá udeľovania
Typ váhy: Váha (percentá, presne)
Právne, ekonomické, finančné a technické informácie
Podmienky účasti
Právna forma, ktorú má mať skupina hospodárskych subjektov, ktorej sa má zákazka zadať:
Verejný obstarávateľ
Názov a adresy
Názov: Mesto Banská Bystrica
Národné registračné číslo:
00313271
Poštová adresa: Československej armády
26
Poštové smerovacie číslo: 97401
Poštové mesto: Banská Bystrica
Región: Banskobystrický kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: dusan.tury@banskabystrica.sk 📧
Telefón: 0484330340 📞
Adresa profilu kupujúceho: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-profilov/detail/4778 🌏
Typ verejného obstarávateľa
Regionálny alebo miestny orgán
Hlavná činnosť
Všeobecné verejné služby
Komunikácia
Adresa URL dokumentov: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-zakaziek/dokumenty/559640 🌏
URL adresa účasti: https://www.isepvo.sk 🌏
Názov: Is epvo
Elektronické predkladanie: Povinná
Doplňujúce informácie
Recenzia tela
Názov: Úrad pre verejné obstarávanie
Národné registračné číslo:
31797903
Poštová adresa: Ružová dolina
10
Poštové smerovacie číslo: 82109
Poštové mesto: Bratislava - mestská časť Ružinov
Región: Bratislavský kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: info@uvo.gov.sk 📧
Telefón: +421250264111 📞
ADRESA URL: www.uvo.gov.sk 🌏
Služba, od ktorej možno získať informácie o postupe preskúmania
Rovnaké ako: Recenzia tela
Postup preskúmania
Presné informácie o termíne(-och) revíznych postupov:
Elektronická fakturácia bude akceptovaná
Zdroj: OJS 2026/S 118-426421 (2026-06-19)
Objekt
Rozsah obstarávania
Odhadovaná hodnota bez DPH: 1168021.23 EUR 💰
Celková hodnota obstarávania (bez DPH): 987487.30 EUR 💰
Celková hodnota obstarávania (bez DPH) (najvyššia ponuka): 1239609.70 💰
Celková hodnota obstarávania (bez DPH) (najnižšia ponuka): 987487.30 💰
Zadanie zákazky
Zadanie zákazky/parcely ✅
Identifikačné číslo dávky:
LOT-0001
Číslo zmluvy:
Zmluva o dielo č. 2323/2026/ORA
Dátum uzavretia zmluvy: 2026-08-26 📅
Názov: Zmluva o dielo č. 2323/2026/ORA
Adresa zmluvy: https://www.crz.gov.sk/zmluva/12725418/ 🌏
Informácie o verejných súťažiach
Počet prijatých ponúk: 7
Počet ponúk prijatých elektronickými prostriedkami: 7
Počet ponúk prijatých od MSP: 7
Počet ponúk prijatých od uchádzačov z nečlenských štátov EÚ: 0
Počet ponúk prijatých od uchádzačov z iných členských štátov EÚ: 0
Informácia o hodnote zákazky/diela (bez DPH)
Najvyššia ponuka: 1239609.70 💰
Najnižšia ponuka: 987487.30 💰
Celková hodnota zákazky/diela: 987487.30 EUR 💰
Ponuka bola zaradená do poradia
Poradie v zozname víťazov: 1
Identifikátor ponuky:
Ponuka č.6
Identifikátor časti alebo skupiny častí:
LOT-0001
Názov a adresa dodávateľa
Názov: COLAS Slovakia, a.s.
Národné registračné číslo:
31651402
Poštová adresa: Orešianska
3168/7
Poštové smerovacie číslo: 91701
Poštové mesto: Trnava
Región: Banskobystrický kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
Veľkosť hospodárskeho subjektu: Stredný podnik
Zdroj: OJS 2026/S 169-605202 (2026-09-01)