1. Predmetom zákazky je rekonštrukcia pozemných komunikácii a priľahlých chodníkov v meste Košice v zmysle projektovej dokumentácie. Predmet zákazky sa skladá z nasledovných objektov: 103-00 - REKONŠTRUKCIA MIESTNEJ KOMUNIKÁCIE – RASTISLAVOVA II. ETAPA 105-00 - REKONŠTRUKCIA MIESTNEJ KOMUNIKÁCIE – POPRADSKÁ I. ETAPA 106-00 - REKONŠTRUKCIA MIESTNEJ KOMUNIKÁCIE – PUŠKINOVA 107-00 - REKONŠTRUKCIA MIESTNEJ KOMUNIKÁCIE – ZBROJNIČNÁ 2. Konkrétny rozsah predmetu zákazky, podrobná špecifikácia, konkrétne miesta uskutočnenia predmetu zákazky, ako aj ostatné doplňujúce informácie sú uvedené v časti B. súťažných podkladov.
Termín
Lehota na predkladanie ponúk bola 2026-06-15.
Verejné obstarávanie bolo zverejnené na 2026-05-13.
Dodávatelia
V rozhodnutiach o udelení zákazky alebo v iných dokumentoch o verejnom obstarávaní sú uvedení títo dodávatelia:
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania (2026-05-13) Objekt Rozsah obstarávania
Názov: Rekonštrukcia komunikácií v meste Košice 2026/1
Referenčné číslo: 557690
Krátky popis:
1. Predmetom zákazky je rekonštrukcia pozemných komunikácii a priľahlých chodníkov v meste Košice v zmysle projektovej dokumentácie. Predmet zákazky sa skladá z nasledovných objektov:
103-00 - REKONŠTRUKCIA MIESTNEJ KOMUNIKÁCIE – RASTISLAVOVA II. ETAPA
105-00 - REKONŠTRUKCIA MIESTNEJ KOMUNIKÁCIE – POPRADSKÁ I. ETAPA
106-00 - REKONŠTRUKCIA MIESTNEJ KOMUNIKÁCIE – PUŠKINOVA
107-00 - REKONŠTRUKCIA MIESTNEJ KOMUNIKÁCIE – ZBROJNIČNÁ
2. Konkrétny rozsah predmetu zákazky, podrobná špecifikácia, konkrétne miesta uskutočnenia predmetu zákazky, ako aj ostatné doplňujúce informácie sú uvedené v časti B. súťažných podkladov.
1. Predmetom zákazky je rekonštrukcia pozemných komunikácii a priľahlých chodníkov v meste Košice v zmysle projektovej dokumentácie. Predmet zákazky sa skladá z nasledovných objektov:
103-00 - REKONŠTRUKCIA MIESTNEJ KOMUNIKÁCIE – RASTISLAVOVA II. ETAPA
105-00 - REKONŠTRUKCIA MIESTNEJ KOMUNIKÁCIE – POPRADSKÁ I. ETAPA
106-00 - REKONŠTRUKCIA MIESTNEJ KOMUNIKÁCIE – PUŠKINOVA
107-00 - REKONŠTRUKCIA MIESTNEJ KOMUNIKÁCIE – ZBROJNIČNÁ
2. Konkrétny rozsah predmetu zákazky, podrobná špecifikácia, konkrétne miesta uskutočnenia predmetu zákazky, ako aj ostatné doplňujúce informácie sú uvedené v časti B. súťažných podkladov.
Typ zmluvy: Práce
Produkty/služby: Rôzne práce vrchnej stavby📦
Odhadovaná hodnota bez DPH: 6020351.23 EUR 💰
Popis
Interný identifikátor: 557690
Toto verejné obstarávanie je vhodné aj pre malé a stredné podniky (MSP) ✅
Ďalšie informácie:
1. S ohľadom na bod Predpokladané trvanie tohto oznámenia verejný obstarávateľ dopĺňa, že lehota realizácie sú 4 mesiace odo dňa odovzdania staveniska. Podrobnosti o lehote realizácie sú uvedené v čl. IV. Prílohy č. 7 Návrh zmluvy o dielo súťažných podkladov.
2. Verejný obstarávateľ bude pri komunikácii s uchádzačmi, resp. záujemcami postupovať v zmysle § 20 ZVO prostredníctvom komunikačného rozhrania systému JOSEPHINE.
3. Verejný obstarávateľ v súvislosti s preukázaním splnenia podmienok účasti podľa § 32 zákona č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní v znení neskorších predpisov (ďalej len "Zákon o VO") upozorňuje, že podmienky účasti podľa § 32 ods. 1 písm. a) Zákona o VO musí spĺňať aj iná osoba ako osoba podľa § 32 ods. 1 písm. a) Zákona o VO, ak táto osoba má právo za ňu konať, práva spojené s rozhodovaním alebo kontrolou v hospodárskom subjekte, ktorý sa chce zúčastniť verejného obstarávania. Splnenie tejto podmienky účasti preukazuje uchádzač verejnému obstarávateľovi predložením čestného vyhlásenia alebo vyhlásenia podľa § 32 ods. 5 Zákona o VO, ak právo štátu uchádzača alebo záujemcu so sídlom, miestom podnikania alebo obvyklým pobytom mimo územia Slovenskej republiky neupravuje inštitút čestného vyhlásenia, ako súčasť ponuky alebo v žiadosti o účasť. V čestnom vyhlásení alebo vyhlásení
uchádzač alebo záujemca uvedie zoznam osôb podľa prvej vety. Podrobnosti sú uvedené v § 32 ods. 7 a 8 Zákona o VO a v súťažných podkladoch.
4. Verejný obstarávateľ upozorňuje, že s ohľadom na zákon č. 177/2018 Z. z. o niektorých opatreniach na znižovanie administratívnej záťaže využívaním informačných systémov verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon proti byrokracii) v platnom znení nemá prístup do verejných registrov, z ktorých by si v procese vyhodnocovania splnenia podmienok účasti mohol zabezpečiť prístup k dokladom preukazujúcim splnenie podmienok účasti uchádzača v zmysle Zákona o VO.
5. Verejný obstarávateľ umožňuje uchádzačovi vyplniť len oddiel časti IV formuláru Jednotného európskeho dokumentu (GLOBÁLNY ÚDAJ PRE VŠETKY PODMIENKY ÚČASTI) bez toho, aby musel vyplniť iné oddiely časti IV formuláru Jednotného európskeho dokumentu.
6. Verejný obstarávateľ neuzatvorí zmluvu s uchádzačom alebo uchádzačmi, ak nastane niektorá zo situácií uvedených v § 11 Zákona o VO.
7. Verejný obstarávateľ vyhodnotí ponuku z hľadiska požiadaviek na predmet zákazky a splnenie podmienok účasti u uchádzača, ktorý sa po vyhodnotení kritérií umiestnil na prvom mieste v súlade s § 66 ods. 7 Zákona o VO.
8. Úspešný uchádzač pred podpisom zmluvy preukáže vyjadrenie banky, alebo pobočky zahraničnej banky, a to záväzný úverový prísľub, ktorým banka alebo pobočka zahraničnej banky uchádzačovi prisľúbi, že v prípade, že ak požiada banku alebo pobočku zahraničnej banky o poskytnutie úveru, banka alebo pobočka zahraničnej banky mu poskytne úver v objeme minimálne vo výške zmluvnej ceny v EUR s DPH na účely rekonštrukcie komunikácií vo vlastníctve mesta Košice. Podrobnosti sú uvedené v bode 10.2 súťažných podkladov.
9. Predmet zákazky bude financovaný z finančných prostriedkov verejného obstarávateľa. Financovanie bude vo forme 120 rovnomerných mesačných splátok. Bližšie podmienky financovania sú uvedené v súťažných podkladoch v časti F. Obchodné podmienky.
1. S ohľadom na bod Predpokladané trvanie tohto oznámenia verejný obstarávateľ dopĺňa, že lehota realizácie sú 4 mesiace odo dňa odovzdania staveniska. Podrobnosti o lehote realizácie sú uvedené v čl. IV. Prílohy č. 7 Návrh zmluvy o dielo súťažných podkladov.
2. Verejný obstarávateľ bude pri komunikácii s uchádzačmi, resp. záujemcami postupovať v zmysle § 20 ZVO prostredníctvom komunikačného rozhrania systému JOSEPHINE.
3. Verejný obstarávateľ v súvislosti s preukázaním splnenia podmienok účasti podľa § 32 zákona č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní v znení neskorších predpisov (ďalej len "Zákon o VO") upozorňuje, že podmienky účasti podľa § 32 ods. 1 písm. a) Zákona o VO musí spĺňať aj iná osoba ako osoba podľa § 32 ods. 1 písm. a) Zákona o VO, ak táto osoba má právo za ňu konať, práva spojené s rozhodovaním alebo kontrolou v hospodárskom subjekte, ktorý sa chce zúčastniť verejného obstarávania. Splnenie tejto podmienky účasti preukazuje uchádzač verejnému obstarávateľovi predložením čestného vyhlásenia alebo vyhlásenia podľa § 32 ods. 5 Zákona o VO, ak právo štátu uchádzača alebo záujemcu so sídlom, miestom podnikania alebo obvyklým pobytom mimo územia Slovenskej republiky neupravuje inštitút čestného vyhlásenia, ako súčasť ponuky alebo v žiadosti o účasť. V čestnom vyhlásení alebo vyhlásení
uchádzač alebo záujemca uvedie zoznam osôb podľa prvej vety. Podrobnosti sú uvedené v § 32 ods. 7 a 8 Zákona o VO a v súťažných podkladoch.
4. Verejný obstarávateľ upozorňuje, že s ohľadom na zákon č. 177/2018 Z. z. o niektorých opatreniach na znižovanie administratívnej záťaže využívaním informačných systémov verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon proti byrokracii) v platnom znení nemá prístup do verejných registrov, z ktorých by si v procese vyhodnocovania splnenia podmienok účasti mohol zabezpečiť prístup k dokladom preukazujúcim splnenie podmienok účasti uchádzača v zmysle Zákona o VO.
5. Verejný obstarávateľ umožňuje uchádzačovi vyplniť len oddiel časti IV formuláru Jednotného európskeho dokumentu (GLOBÁLNY ÚDAJ PRE VŠETKY PODMIENKY ÚČASTI) bez toho, aby musel vyplniť iné oddiely časti IV formuláru Jednotného európskeho dokumentu.
6. Verejný obstarávateľ neuzatvorí zmluvu s uchádzačom alebo uchádzačmi, ak nastane niektorá zo situácií uvedených v § 11 Zákona o VO.
7. Verejný obstarávateľ vyhodnotí ponuku z hľadiska požiadaviek na predmet zákazky a splnenie podmienok účasti u uchádzača, ktorý sa po vyhodnotení kritérií umiestnil na prvom mieste v súlade s § 66 ods. 7 Zákona o VO.
8. Úspešný uchádzač pred podpisom zmluvy preukáže vyjadrenie banky, alebo pobočky zahraničnej banky, a to záväzný úverový prísľub, ktorým banka alebo pobočka zahraničnej banky uchádzačovi prisľúbi, že v prípade, že ak požiada banku alebo pobočku zahraničnej banky o poskytnutie úveru, banka alebo pobočka zahraničnej banky mu poskytne úver v objeme minimálne vo výške zmluvnej ceny v EUR s DPH na účely rekonštrukcie komunikácií vo vlastníctve mesta Košice. Podrobnosti sú uvedené v bode 10.2 súťažných podkladov.
9. Predmet zákazky bude financovaný z finančných prostriedkov verejného obstarávateľa. Financovanie bude vo forme 120 rovnomerných mesačných splátok. Bližšie podmienky financovania sú uvedené v súťažných podkladoch v časti F. Obchodné podmienky.
Miestom realizácie predmetu zákazky je katastrálne územie Mesta Košice. Podrobnosti o mieste realizácie predmetu zákazky sú uvedené v Časti A súťažných podkladov a Prílohe č. 9 Projektová dokumentácia súťažných podkladov.
Krajina: Slovensko 🇸🇰
Miesto výkonu: Košický kraj
🏙️
Trvanie: 4 mesiacov Kritériá udeľovania
Cena ✅
Cena (váženie): 100
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0001
Postup Typ postupu
Otvorený postup ✅
Právny základ: Smernica 2014/24/EÚ
Administratívne informácie
Lehota na prijímanie ponúk alebo žiadostí o účasť: 2026-06-15 10:00:00 📅
Podmienky otvárania ponúk: 2026-06-15 10:30:00 📅
Podmienky otvárania ponúk (miesto): Is josephine
Podmienky otvárania ponúk (Informácie o oprávnených osobách a postup otvárania ponúk):
Otváranie ponúk sa uskutoční v deň uvedený v oznámení o vyhlásení verejného obstarávania zverejnenom vo vestníku verejného obstarávania. Otváranie ponúk sa uskutoční online sprístupnením ponúk prostredníctvom systému JOSEPHINE.
Jazyky, v ktorých sa môžu predkladať ponuky alebo žiadosti o účasť: slovenčina 🗣️
Minimálny časový rámec, počas ktorého musí uchádzač zachovať ponuku: 12 mesiacov Podmienky zadávania zákazky
Vyžaduje sa zdokonalený alebo kvalifikovaný elektronický podpis alebo elektronická pečať [v zmysle nariadenia (EÚ) č. 910/2014]
Informácia, či sa požaduje zábezpeka ✅
Dátum otvorenia: 2026-06-15 10:30:00 📅
Miesto: IS JOSEPHINE
Ďalšie informácie:
Otváranie ponúk sa uskutoční v deň uvedený v oznámení o vyhlásení verejného obstarávania zverejnenom vo vestníku verejného obstarávania. Otváranie ponúk sa uskutoční online sprístupnením ponúk prostredníctvom systému JOSEPHINE.
Elektronická fakturácia: Povinná
Bude sa používať elektronické objednávanie ✅
Bude sa používať elektronická platba ✅ Kritériá udeľovania
Typ váhy: Váha (percentá, presne)
Právne, ekonomické, finančné a technické informácie Podmienky účasti
Požadované zálohy a záruky:
Verejný obstarávateľ vyžaduje na zabezpečenie ponuky zloženie zábezpeky vo výške 100.000 EUR (slovom sto tisíc EUR). Zábezpeku je možné zložiť formou zloženia finančných prostriedkov na účet verejného obstarávateľa, predložením bankovej záruky alebo predložením poistenia záruky. Podrobnosti o podmienkach zloženia zábezpeky sú uvedené v súťažných podkladoch.
Verejný obstarávateľ vyžaduje na zabezpečenie ponuky zloženie zábezpeky vo výške 100.000 EUR (slovom sto tisíc EUR). Zábezpeku je možné zložiť formou zloženia finančných prostriedkov na účet verejného obstarávateľa, predložením bankovej záruky alebo predložením poistenia záruky. Podrobnosti o podmienkach zloženia zábezpeky sú uvedené v súťažných podkladoch.
Dôvod vylúčenia:
Aktíva spravované likvidátorom
Detská práca a iné formy obchodovania s ľuďmi
Dohoda s veriteľmi
+ ďalších 26
Dohody s inými hospodárskymi subjektmi s cieľom narušiť hospodársku súťaž
Dôvody týkajúce sa konkurzu, konfliktu záujmov alebo odborného pochybenia
Dôvody týkajúce sa odsúdení za trestný čin
Dôvody týkajúce sa platby daní alebo príspevkov na sociálne zabezpečenie
Dôvody týkajúce sa situácie hospodárskeho subjektu
Konflikt záujmov z dôvodu účasti na postupe obstarávania
Konkurz
Korupcia
Nedostatok spoľahlivosti pri vylúčení rizík pre bezpečnosť krajiny
Nepravdivé informácie, neposkytnutie informácií, neschopnosť predložiť požadované dokumenty alebo získanie dôverných informácií o tomto postupe
Platobná neschopnosť
Podobná situácia ako úpadok podľa vnútroštátneho práva
Podvod
Porušenie povinnosti platiť dane
Porušenie povinnosti platiť príspevky na sociálne zabezpečenie
Porušenie povinností v oblasti environmentálneho práva
Porušenie povinností v oblasti pracovného práva
Porušenie povinností v oblasti sociálneho práva
Pozastavené podnikateľské činnosti
Pranie špinavých peňazí alebo financovanie terorizmu
Predčasné ukončenie zmluvy, škody alebo iné porovnateľné sankcie
Priama alebo nepriama účasť na príprave tohto postupu obstarávania
Teroristické trestné činy alebo trestné činy spojené s teroristickými činnosťami
Závažné odborné pochybenie
Účasť v zločineckej organizácii
Čisto vnútroštátne dôvody vylúčenia
Popis dôvodov vylúčenia:
Uchádzač alebo záujemca preukazuje splnenie podmienky…
… účasti podľa § 32 ods. 1 písm. a) zákona o verejnom obstarávaní č. 343/2015 Z.z., že nebol on, ani jeho štatutárny orgán, ani člen štatutárneho orgánu, ani člen dozorného orgánu, ani prokurista právoplatne odsúdený za trestný čin korupcie, trestný čin poškodzovania finančných záujmov Európskych spoločenstiev, trestný čin legalizácie príjmu z trestnej činnosti, trestný čin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, trestný čin založenia, zosnovania alebo podporovania teroristickej skupiny, trestný čin terorizmu a niektorých foriem účasti na terorizme, trestný čin obchodovania s ľuďmi, trestný čin, ktorého skutková podstata súvisí s podnikaním alebo trestný čin machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe jedným z nasledovných spôsobov:
1. doloženým výpisom z registra trestov nie starším ako tri mesiace,
2. zápisom do Zoznamu hospodárskych subjektov,
3. predbežne vyplneným jednotným európskym dokumentom (JED) podľa § 39 ods. (1) ZVO.
Ak uchádzač alebo záujemca má sídlo, miesto podnikania alebo obvyklý pobyt mimo územia Slovenskej republiky a štát jeho sídla, miesta podnikania alebo obvyklého pobytu nevydáva požadovaný doklad alebo nevydáva ani rovnocenný doklad, možno ho nahradiť čestným vyhlásením podľa predpisov platných v štáte jeho sídla, miesta podnikania alebo obvyklého pobytu.
… účasti podľa § 32 ods. 1 písm. b) a c) zákona o verejnom obstarávaní č. 343/2015 Z.z., t. j. že:
- nemá evidované nedoplatky na poistnom na sociálne poistenie a zdravotná poisťovňa neeviduje voči nemu pohľadávky po splatnosti podľa osobitných predpisov,
- nemá evidované daňové nedoplatky voči daňovému úradu a colnému úradu podľa osobitných predpisov v Slovenskej republike a v štáte sídla, miesta podnikania alebo obvyklého pobytu, jedným z nasledovných spôsobov:
1. doloženým potvrdením zdravotnej poisťovne , Sociálnej poisťovne, a doloženým potvrdením miestneho príslušného daňového úradu a colného úradu nie starším ako tri mesiace,
2. zápisom do Zoznamu hospodárskych subjektov,
3. predbežne vyplneným jednotným európskym dokumentom (JED) podľa § 39 ods. 1 ZVO.
Ak uchádzač alebo záujemca má sídlo, miesto podnikania alebo obvyklý pobyt mimo územia Slovenskej republiky a štát jeho sídla, miesta podnikania alebo obvyklého pobytu nevydáva požadovaný doklad alebo rovnocenný doklad, možno ho nahradiť čestným vyhlásením podľa predpisov platných v danom štáte.
… účasti podľa § 32 ods. 1 písm. d) zákona o verejnom obstarávaní č. 343/2015 Z.z., t. j. že nebol na jeho majetok vyhlásený konkurz, nie je v reštrukturalizácii, nie je v likvidácii, ani nebolo proti nemu zastavené konkurzné konanie pre nedostatok majetku alebo zrušený konkurz pre nedostatok majetku, jedným z nasledovných spôsobov:
1. doloženým potvrdením príslušného súdu nie starším ako tri mesiace,
2. zápisom do Zoznamu hospodárskych subjektov,
3. predbežne vyplneným jednotným európskym dokumentom (JED) podľa § 39 ods. 1 ZVO.
Ak uchádzač alebo záujemca má sídlo, miesto podnikania alebo obvyklý pobyt mimo územia Slovenskej republiky a štát jeho sídla, miesta podnikania alebo obvyklého pobytu nevydáva požadovaný doklad alebo rovnocenný doklad, možno ho nahradiť čestným vyhlásením podľa predpisov platných v danom štáte.
… účasti, že je oprávnený dodávať tovar, uskutočňovať stavebné práce alebo poskytovať službu podľa § 32 ods. 1 písm. e) zákona o verejnom obstarávaní č. 343/2015 Z. z. doloženým dokladom o oprávnení dodávať tovar, uskutočňovať stavebné práce alebo poskytovať službu, ktorý zodpovedá predmetu zákazky.
Uchádzač alebo záujemca preukazuje splnenie podmienky účasti, že nemá uložený zákaz účasti vo verejnom obstarávaní potvrdený konečným rozhodnutím v Slovenskej republike a v štáte sídla, miesta podnikania alebo obvyklého pobytu podľa §32 ods. 1 písm. f) zákona o verejnom obstarávaní č. 343/2015 Z.z. doloženým čestným vyhlásením.
Verejný obstarávateľ a obstarávateľ môžu kedykoľvek počas verejného obstarávania vylúčiť uchádzača alebo záujemcu, ak existujú dôvody týkajúce sa podstatného porušenia zmluvných povinností, závažného porušenia profesijných povinností, narušením hospodárskej súťaže, porušením povinností v oblasti profesijnej etiky, pracovného, sociálneho alebo environmentálneho práva. Verejný obstarávateľ a obstarávateľ vylúčia kedykoľvek počas verejného obstarávania uchádzača alebo záujemcu, ak poskytol nepravdivé informácie, pokúsil sa neoprávnene ovplyvniť postup verejného obstarávania, prípadne sa zapojil do jeho prípravy spôsobom, ktorý znemožňuje zabezpečiť hospodársku súťaž, konflikt záujmov nemnožno odstrániť inými účinnými opatreniami.
Verejný obstarávateľ a obstarávateľ môžu kedykoľvek počas verejného obstarávania vylúčiť uchádzača alebo záujemcu, ak existujú dôvody týkajúce sa podstatného porušenia zmluvných povinností, závažného porušenia profesijných povinností, narušením hospodárskej súťaže, porušením povinností v oblasti profesijnej etiky, pracovného, sociálneho alebo environmentálneho práva. Verejný obstarávateľ a obstarávateľ vylúčia kedykoľvek počas verejného obstarávania uchádzača alebo záujemcu, ak poskytol nepravdivé informácie, pokúsil sa neoprávnene ovplyvniť postup verejného obstarávania, prípadne sa zapojil do jeho prípravy spôsobom, ktorý znemožňuje zabezpečiť hospodársku súťaž, konflikt záujmov nemnožno odstrániť inými účinnými opatreniami.
Uchádzač alebo záujemca preukazuje splnenie podmienky účasti…
… podľa § 32 ods. 1 písm. a) zákona o verejnom obstarávaní č. 343/2015 Z.z. jedným z nasledovných spôsobov:
1. doloženým výpisom z registra trestov nie starším ako tri mesiace,
2. zápisom do Zoznamu hospodárskych subjektov,
3. predbežne vyplneným jednotným európskym dokumentom (JED) podľa § 39 ods. (1) ZVO.
Ak uchádzač alebo záujemca má sídlo, miesto podnikania alebo obvyklý pobyt mimo územia Slovenskej republiky a štát jeho sídla, miesta podnikania alebo obvyklého pobytu nevydáva požadovaný doklad alebo nevydáva ani rovnocenný doklad, možno ho nahradiť čestným vyhlásením podľa predpisov platných v štáte jeho sídla, miesta podnikania alebo obvyklého pobytu.
… §32 ods. 1 písm. b) zákona o verejnom obstarávaní č. 343/2015 Z.z.
1. doloženým potvrdením zdravotnej poisťovne a Sociálnej poisťovne nie starším ako tri mesiace,
2. zápisom do Zoznamu hospodárskych subjektov,
3. predbežne vyplneným jednotným európskym dokumentom (JED) podľa § 39 ods. (1) ZVO.
Ak uchádzač alebo záujemca má sídlo, miesto podnikania alebo obvyklý pobyt mimo územia Slovenskej republiky a štát jeho sídla, miesta podnikania alebo obvyklého pobytu nevydáva požadovaný doklad alebo nevydáva ani rovnocenný doklad, možno ho nahradiť čestným vyhlásením podľa predpisov platných v štáte jeho sídla, miesta podnikania alebo obvyklého pobytu.
… §32 ods. 1 písm. c) zákona o verejnom obstarávaní č. 343/2015 Z.z.
1. doloženým potvrdením miestne príslušného daňového úradu a miestne príslušného colného úradu nie starším ako tri mesiace,
2. zápisom do Zoznamu hospodárskych subjektov,
3. predbežne vyplneným jednotným európskym dokumentom (JED) podľa § 39 ods. (1) ZVO.
Ak uchádzač alebo záujemca má sídlo, miesto podnikania alebo obvyklý pobyt mimo územia Slovenskej republiky a štát jeho sídla, miesta podnikania alebo obvyklého pobytu nevydáva požadovaný doklad alebo nevydáva ani rovnocenný doklad, možno ho nahradiť čestným vyhlásením podľa predpisov platných v štáte jeho sídla, miesta podnikania alebo obvyklého pobytu.
… §32 ods. 1 písm. d) zákona o verejnom obstarávaní č. 343/2015 Z.z.
1. doloženým potvrdením príslušného súdu nie starším ako tri mesiace,
2. zápisom do Zoznamu hospodárskych subjektov,
3. predbežne vyplneným jednotným európskym dokumentom (JED) podľa § 39 ods. (1) ZVO.
Ak uchádzač alebo záujemca má sídlo, miesto podnikania alebo obvyklý pobyt mimo územia Slovenskej republiky a štát jeho sídla, miesta podnikania alebo obvyklého pobytu nevydáva požadovaný doklad alebo nevydáva ani rovnocenný doklad, možno ho nahradiť čestným vyhlásením podľa predpisov platných v štáte jeho sídla, miesta podnikania alebo obvyklého pobytu.
Verejný obstarávateľ a obstarávateľ môžu vylúčiť kedykoľvek počas verejného obstarávania uchádzača alebo záujemcu, ak sa v predchádzajúcich troch rokoch od vyhlásenia alebo preukázateľného začatia verejného obstarávania dopustil závažného porušenia…
… povinností v oblasti ochrany životného prostredia, za ktoré mu bola právoplatne uložená sankcia, ktoré dokáže verejný obstarávateľ a obstarávateľ preukázať.
… povinností v oblasti pracovného práva, za ktoré mu bola právoplatne uložená sankcia, ktoré dokáže verejný obstarávateľ a obstarávateľ preukázať.
… povinností v oblasti sociálneho práva, za ktoré mu bola právoplatne uložená sankcia, ktoré dokáže verejný obstarávateľ a obstarávateľ preukázať.
… profesijných povinností, ktoré dokáže verejný obstarávateľ a obstarávateľ preukázať.
Verejný obstarávateľ a obstarávateľ vylúčia kedykoľvek počas verejného obstarávania uchádzača alebo záujemcu, ak :
- poskytol informácie alebo doklady, ktoré sú nepravdivé alebo pozmenené tak, že nezodpovedajú skutočnosti a majú vplyv na vyhodnotenie splnenia podmienok účasti alebo výber záujemcov,
- pokúsil sa neoprávnene ovplyvniť postup verejného obstarávania, alebo
- pokúsil sa získať dôverné informácie, ktoré by mu poskytli neoprávnenú výhodu.
Verejný obstarávateľ a obstarávateľ vylúčia kedykoľvek počas verejného obstarávania uchádzača alebo záujemcu, ak :
- poskytol informácie alebo doklady, ktoré sú nepravdivé alebo pozmenené tak, že nezodpovedajú skutočnosti a majú vplyv na vyhodnotenie splnenia podmienok účasti alebo výber záujemcov,
- pokúsil sa neoprávnene ovplyvniť postup verejného obstarávania, alebo
- pokúsil sa získať dôverné informácie, ktoré by mu poskytli neoprávnenú výhodu.
Verejný obstarávateľ a obstarávateľ vylúčia uchádzača alebo záujemcu kedykoľvek počas verejného obstarávania, ak konflikt záujmov podľa § 23 nemožno odstrániť inými účinnými opatreniami.
Konflikt záujmov podľa § 23 zákona č. 343/2015 Z. z. v znení neskorších predpisov vzniká najmä vtedy, ak sú osoby zapojené do postupu verejného obstarávania alebo osoby, ktoré môžu ovplyvniť jeho výsledok, v osobnom, majetkovom alebo inom vzťahu k hospodárskemu subjektu, ktorý sa zúčastňuje na verejnom obstarávaní, čím môže byť ohrozená ich nestrannosť a objektivita.
Verejný obstarávateľ a obstarávateľ vylúčia uchádzača alebo záujemcu kedykoľvek počas verejného obstarávania, ak konflikt záujmov podľa § 23 nemožno odstrániť inými účinnými opatreniami.
Konflikt záujmov podľa § 23 zákona č. 343/2015 Z. z. v znení neskorších predpisov vzniká najmä vtedy, ak sú osoby zapojené do postupu verejného obstarávania alebo osoby, ktoré môžu ovplyvniť jeho výsledok, v osobnom, majetkovom alebo inom vzťahu k hospodárskemu subjektu, ktorý sa zúčastňuje na verejnom obstarávaní, čím môže byť ohrozená ich nestrannosť a objektivita.
Verejný obstarávateľ a obstarávateľ vylúčia z verejného obstarávania aj uchádzača alebo záujemcu, ak narušenie hospodárskej súťaže, ktoré vyplynulo z prípravných trhových konzultácií alebo jeho predbežného zapojenia podľa § 25 zákona o verejnom obstarávaní š. 343/2025 z.z. v znení neskorších predpisov, nemožno odstrániť inými účinnými opatreniami ani po vyjadrení uchádzača alebo záujemcu; verejný obstarávateľ a obstarávateľ pred takýmto vylúčením poskytnú záujemcovi alebo uchádzačovi možnosť v lehote piatich pracovných dní od doručenia žiadosti preukázať, že jeho účasťou na prípravných trhových konzultáciách alebo predbežnom zapojení nedošlo k narušeniu hospodárskej súťaže.
Verejný obstarávateľ a obstarávateľ vylúčia z verejného obstarávania aj uchádzača alebo záujemcu, ak narušenie hospodárskej súťaže, ktoré vyplynulo z prípravných trhových konzultácií alebo jeho predbežného zapojenia podľa § 25 zákona o verejnom obstarávaní š. 343/2025 z.z. v znení neskorších predpisov, nemožno odstrániť inými účinnými opatreniami ani po vyjadrení uchádzača alebo záujemcu; verejný obstarávateľ a obstarávateľ pred takýmto vylúčením poskytnú záujemcovi alebo uchádzačovi možnosť v lehote piatich pracovných dní od doručenia žiadosti preukázať, že jeho účasťou na prípravných trhových konzultáciách alebo predbežnom zapojení nedošlo k narušeniu hospodárskej súťaže.
Verejný obstarávateľ a obstarávateľ môžu vylúčiť kedykoľvek počas verejného obstarávania uchádzača alebo záujemcu, ak sa v predchádzajúcich troch rokoch od vyhlásenia alebo preukázateľného začatia verejného obstarávania dopustil pri plnení zákazky alebo koncesie podstatného porušenia zmluvných povinností, v dôsledku čoho verejný obstarávateľ alebo obstarávateľ odstúpil od zmluvy alebo mu bola spôsobená závažná škoda alebo iná závažná ujma.
Verejný obstarávateľ a obstarávateľ môžu vylúčiť kedykoľvek počas verejného obstarávania uchádzača alebo záujemcu, ak sa v predchádzajúcich troch rokoch od vyhlásenia alebo preukázateľného začatia verejného obstarávania dopustil pri plnení zákazky alebo koncesie podstatného porušenia zmluvných povinností, v dôsledku čoho verejný obstarávateľ alebo obstarávateľ odstúpil od zmluvy alebo mu bola spôsobená závažná škoda alebo iná závažná ujma.
Ak ide o zákazku v oblasti obrany a bezpečnosti alebo koncesiu v oblasti obrany a bezpečnosti, verejný obstarávateľ alebo obstarávateľ vylúči uchádzača alebo záujemcu, o ktorom má preukázateľné informácie alebo údaje vrátane informácií alebo údajov pochádzajúcich z chránených zdrojov, že nie je natoľko spoľahlivý, aby sa vylúčili riziká spojené s ochranou bezpečnostných záujmov Slovenskej republiky.
Ak ide o zákazku v oblasti obrany a bezpečnosti alebo koncesiu v oblasti obrany a bezpečnosti, verejný obstarávateľ alebo obstarávateľ vylúči uchádzača alebo záujemcu, o ktorom má preukázateľné informácie alebo údaje vrátane informácií alebo údajov pochádzajúcich z chránených zdrojov, že nie je natoľko spoľahlivý, aby sa vylúčili riziká spojené s ochranou bezpečnostných záujmov Slovenskej republiky.
Odôvodnenie nerozdelenia predmetu zákazky na časti je uvedené v bode 3.4 súťažných podkladov.
Recenzia tela
Názov: Úrad pre verejné obstarávanie
Národné registračné číslo: 31797903
Poštová adresa: Ružová dolina
10
Poštové smerovacie číslo: 82109
Poštové mesto: Bratislava - mestská časť Ružinov
Región: Bratislavský kraj
🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: info@uvo.gov.sk📧
Telefón: +421250264111📞
ADRESA URL: www.uvo.gov.sk🌏 Služba, od ktorej možno získať informácie o postupe preskúmania Rovnaké ako: Recenzia tela Postup preskúmania
Presné informácie o termíne(-och) revíznych postupov:
Lehoty na predloženie námietok upravuje platný a účinný zákon o verejnom obstarávaní.
Informácie o elektronických pracovných postupoch
Elektronická fakturácia bude akceptovaná
Zdroj: OJS 2026/S 094-336860 (2026-05-13)
Oznámenia o zadaní zákazky (2026-07-29) Objekt Rozsah obstarávania
Odhadovaná hodnota bez DPH: 6020351.23 EUR 💰
Celková hodnota obstarávania (bez DPH): 4625475.16 EUR 💰
Celková hodnota obstarávania (bez DPH) (najvyššia ponuka): 5496960.43 💰
Celková hodnota obstarávania (bez DPH) (najnižšia ponuka): 4625475.16 💰
Zadanie zákazky
Zadanie zákazky/parcely ✅
Identifikačné číslo dávky: LOT-0001
Číslo zmluvy: 2026001878
Dátum uzavretia zmluvy: 2026-07-20 📅
Názov: Zmluva o dielo
Adresa zmluvy: https://www.crz.gov.sk/zmluva/12616807/🌏 Informácie o verejných súťažiach
Počet prijatých ponúk: 3
Počet ponúk prijatých elektronickými prostriedkami: 3
Počet ponúk prijatých od MSP: 2
Počet ponúk prijatých od uchádzačov z nečlenských štátov EÚ: 0
Počet ponúk prijatých od uchádzačov z iných členských štátov EÚ: 0
Informácia o hodnote zákazky/diela (bez DPH)
Najvyššia ponuka: 5496960.43 💰
Najnižšia ponuka: 4625475.16 💰
Celková hodnota zákazky/diela: 4625475.16 EUR 💰
Ponuka bola zaradená do poradia
Poradie v zozname víťazov: 1
Identifikátor ponuky: Ponuka č. 2 Informácie o subdodávkach
Percentuálny podiel subdodávok je známy ✅
Popis: Dopravné značenie horizontálne aj vertikálne.
Identifikátor časti alebo skupiny častí: LOT-0001
Podiel (%): 1.8
Stručný opis časti zákazky, ktorá má byť zadaná subdodávateľom: Dopravné značenie horizontálne aj vertikálne.
Zákazka bude pravdepodobne zadaná subdodávateľom ✅ Informácie o verejných súťažiach
Názov ponúkajúcej strany: EUROVIA SK, a.s.
Názov a adresa dodávateľa
Názov: EUROVIA SK, a.s.
Národné registračné číslo: 31651518
Poštová adresa: Osloboditeľov
66
Poštové smerovacie číslo: 04017
Poštové mesto: Košice
Región: Košický kraj
🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
Veľkosť hospodárskeho subjektu: Veľký podnik
Zdroj: OJS 2026/S 146-530672 (2026-07-29)