Pravidelná údržba a servis CT a MR prístrojov SIEMENS

Nemocnica s poliklinikou Považská Bystrica so sídlom v Považskej Bystrici

Predmetom zákazky je zabezpečenie pozáručného servisu prístrojov a systémov výrobcu značky Siemens.

Termín

Deadline 2026-09-22

Kto? Čo? Kde?
História obstarávania
Dátum Dokument
2026-08-20 Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania (2026-08-20)
Objekt
Rozsah obstarávania
Názov: Pravidelná údržba a servis CT a MR prístrojov SIEMENS
Krátky popis:
Predmetom zákazky je zabezpečenie pozáručného servisu prístrojov a systémov výrobcu značky Siemens.
Typ zmluvy: Služby
Produkty/služby: Opravy a údržba lekárskych zariadení 📦
Odhadovaná hodnota bez DPH: 743 712 EUR 💰
Informácie o pozemkoch
Táto zmluva je rozdelená na časti
Maximálny počet častí, ktoré možno prideliť jednému uchádzačovi: 2
Ponuky sa môžu predkladať na maximálny počet častí: 2

1️⃣
Názov: Časť č.1 - Pravidelná údržba a servis CT DEFINTION Edge
Odhadovaná hodnota bez DPH: 530 952 EUR 💰
Toto verejné obstarávanie je vhodné aj pre malé a stredné podniky (MSP)
Opis obstarávania:
Predmetom zákazky je poskytovanie komplexnej servisnej služby počítačového tomografu (CT) značky Siemens Definition Edge a serveru Syngo.via XL, spočívajúcej v pravidelnej preventívnej údržbe a zabezpečení pozáručného servisu v zmysle odporúčaní výrobcu. Služba bude poskytovaná v pravidelných časových intervaloch a/alebo na základe vzniknutej potreby, v závislosti od technického stavu zariadenia, počas celej doby trvania zmluvy. Predmet zákazky sa považuje za splnený priebežne podľa potrieb verejného obstarávateľa, až do vyčerpania celkovej zmluvnej ceny alebo do uplynutia doby trvania zmluvy. Predmet zákazky je podrobne špecifikovaný v časti "B.1 Opis predmetu zákazky súťažných podkladov. Verejný obstarávateľ privíta, ak záujemca uvedie aj parametre, ktoré sa v špecifikácii nenachádzajú a môžu mať podstatný vplyv na kvalitu, prevádzkové náklady a životnosť predmetu zákazky. Všetky ponúknuté služby musia byť v súlade s príslušnými požiadavkami stanovenými v právnych predpisoch EÚ.
Zobraziť viac
Krajina: Slovensko 🇸🇰
Miesto výkonu: Trenčiansky kraj 🏙️
Trvanie: 60 mesiacov
Kritériá udeľovania
Cena
Cena (váženie): 100
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0001

2️⃣
Názov: Časť č.2 - Pravidelná údržba a servis MR MAGNETOM Vida
Odhadovaná hodnota bez DPH: 212 760 EUR 💰
Opis obstarávania:
Predmetom zákazky je poskytovanie komplexnej servisnej služby magnetickej rezonancie (MR) značky Siemens MAGNETOM Vida, spočívajúcej v pravidelnej preventívnej údržbe a zabezpečení pozáručného servisu v zmysle odporúčaní výrobcu. Služba bude poskytovaná v pravidelných časových intervaloch a/alebo na základe vzniknutej potreby, v závislosti od technického stavu zariadenia, počas celej doby trvania zmluvy. Predmet zákazky sa považuje za splnený priebežne podľa potrieb verejného obstarávateľa, až do vyčerpania celkovej zmluvnej ceny alebo do uplynutia doby trvania zmluvy. Predmet zákazky je podrobne špecifikovaný v časti "B.1 Opis predmetu zákazky súťažných podkladov. Verejný obstarávateľ privíta, ak záujemca uvedie aj parametre, ktoré sa v špecifikácii nenachádzajú a môžu mať podstatný vplyv na kvalitu, prevádzkové náklady a životnosť predmetu zákazky. Všetky ponúknuté služby musia byť v súlade s príslušnými požiadavkami stanovenými v právnych predpisoch EÚ.
Zobraziť viac
Trvanie: 36 mesiacov
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0002
Popis
Poštová adresa: Nemocničná
986
PSČ: 01726
Mesto: Považská Bystrica

Postup
Typ postupu
Otvorený postup
Právny základ: Smernica 2014/24/EÚ
Administratívne informácie
Lehota na prijímanie ponúk alebo žiadostí o účasť: 2026-09-22 10:00:00 📅
Podmienky otvárania ponúk: 2026-09-22 10:20:00 📅
Podmienky otvárania ponúk (miesto): Miestom online sprístupnenia ponúk je URL adresa https://www.isepvo.sk/
Podmienky otvárania ponúk (Informácie o oprávnených osobách a postup otvárania ponúk):
Otváranie ponúk sa uskutoční v rámci systému IS EVO v lehote uvedenej v Oznámení o vyhlásení verejného obstarávania (resp. v súlade s redakčnou opravou). Verejný obstarávateľ otváranie ponúk zabezpečí prostredníctvom funkcionality informačného systému IS EVO, tzn. že v okamihu otvorenia ponúk systém IS EVO vygeneruje a odošle Zápisnicu z otvárania ponúk všetkým uchádzačom, ktorí predložili ponuku do lehoty na predkladanie ponúk. Odoslaná zápisnica bude obsahovať počet predložených ponúk a návrhy na plnenie kritérií, ktoré sa dajú vyjadriť číslom. Systém IS EVO odošle uchádzačom notifikáciu s informáciou, že na zákazke boli otvorené ponuky a s linkou, na ktorej je prístupná daná zápisnica z otvárania ponúk. Notifikácia bude odoslaná do schránky správ na portáli ÚVO a na e-mail používateľa.
Zobraziť viac
Jazyky, v ktorých sa môžu predkladať ponuky alebo žiadosti o účasť: slovenčina 🗣️
čeština 🗣️
Minimálny časový rámec, počas ktorého musí uchádzač zachovať ponuku: 12 mesiacov
Podmienky zadávania zákazky
Vyžaduje sa zdokonalený alebo kvalifikovaný elektronický podpis alebo elektronická pečať [v zmysle nariadenia (EÚ) č. 910/2014]
Skupina uchádzačov, ktorej bude zadaná zákazka, musí mať určitú právnu formu
Je povinné uviesť mená a odbornú kvalifikáciu zamestnancov určených na plnenie zmluvy
Dátum otvorenia: 2026-09-22 10:20:00 📅
Miesto: Miestom online sprístupnenia ponúk je URL adresa https://www.isepvo.sk/
Ďalšie informácie:
Otváranie ponúk sa uskutoční v rámci systému IS EVO v lehote uvedenej v Oznámení o vyhlásení verejného obstarávania (resp. v súlade s redakčnou opravou). Verejný obstarávateľ otváranie ponúk zabezpečí prostredníctvom funkcionality informačného systému IS EVO, tzn. že v okamihu otvorenia ponúk systém IS EVO vygeneruje a odošle Zápisnicu z otvárania ponúk všetkým uchádzačom, ktorí predložili ponuku do lehoty na predkladanie ponúk. Odoslaná zápisnica bude obsahovať počet predložených ponúk a návrhy na plnenie kritérií, ktoré sa dajú vyjadriť číslom. Systém IS EVO odošle uchádzačom notifikáciu s informáciou, že na zákazke boli otvorené ponuky a s linkou, na ktorej je prístupná daná zápisnica z otvárania ponúk. Notifikácia bude odoslaná do schránky správ na portáli ÚVO a na e-mail používateľa.
Zobraziť viac
Elektronická fakturácia: Povolená
Bude sa používať elektronická platba
Kritériá udeľovania
Typ váhy: Váha (percentá, stred rozmedzia)
Váha (percentá, presne)

Právne, ekonomické, finančné a technické informácie
Podmienky účasti
Právna forma, ktorú má mať skupina hospodárskych subjektov, ktorej sa má zákazka zadať:
Opis právnej formy uchádzača: V prípade úspešnosti ponuky skupiny poskytovateľov členovia sú povinní vytvoriť takú právnu formu, aby všetci členovia skupiny poskytovateľov ručili spoločne a nerozdielne.

Verejný obstarávateľ
Názov a adresy
Názov: Nemocnica s poliklinikou Považská Bystrica so sídlom v Považskej Bystrici
Národné registračné číslo: 00610411
Poštová adresa: Nemocničná
1
Poštové smerovacie číslo: 01726
Poštové mesto: Považská Bystrica
Región: Trenčiansky kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: mackova@nemocnicapb.sk 📧
Telefón: 0424304491 📞
Adresa profilu kupujúceho: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-profilov/detail/1355 🌏
Typ verejného obstarávateľa
Regionálna alebo miestna agentúra/úrad
Hlavná činnosť
Zdravie
Komunikácia
Adresa URL dokumentov: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-zakaziek/dokumenty/563463 🌏
URL adresa účasti: https://www.isepvo.sk/ 🌏
Názov: Is evo
Elektronické predkladanie: Povinná

Doplňujúce informácie
Ďalšie informácie
1. Zákazka sa realizuje tzv. super reverzným postupom v zmysle § 66 ods. 7, písm.b) zákona o verejnom obstarávaní, t.j. vyhodnotenie ponúk z hľadiska splnenia požiadaviek na predmet zákazky a vyhodnotenie splnenia podmienok účasti sa uskutoční po vyhodnotení ponúk na základe kritérií na vyhodnotenie ponúk a to pre každú časť zákazky samostatne. 2. Komunikácia medzi verejným obstarávateľom a záujemcami / uchádzačmi sa bude uskutočňovať podľa § 20 zákona a to prostredníctvom Informačného Systému Elektronickej Platformy Verejného Obstarávania (ďalej aj ako „IS EPVO“) . 3. Verejný obstarávateľ poskytuje bezodplatný, neobmedzený, úplný a priamy prístup prostredníctvom elektronických prostriedkov k dokumentom, potrebným na vypracovanie ponuky a na preukázanie splnenia podmienok účasti a to na internetovej adrese uvedenej v časti oznámenia "Informácie o súťažných podkladoch" a z uvedeného dôvodu tieto dokumenty záujemcom nezasiela. Priamy odkaz na túto internetovú adresu je tiež zverejnený v profile VO na web stránke Úradu pre verejné obstarávanie. 4. Verejný obstarávateľ v súťažných podkladoch vyžaduje, aby úspešný uchádzač v zmluve najneskôr v čase jej uzavretia uviedol údaje o všetkých známych subdodávateľoch, údaje o osobe oprávnenej konať za subdodávateľa v rozsahu meno a priezvisko, adresa pobytu, dátum narodenia a suma plnenia. 5. Uchádzač môže predbežne nahradiť doklady určené verejným obstarávateľom na preukázanie splnenia podmienok účasti jednotným európskym dokumentom. Bližšie info je uvedené v časti A.2 súťažných podkladov. 6. Skutočnosti, ktoré môžu nastať v procese zadávania zákazky, neupravené týmto oznámením a súťažnými podkladmi, sa riadia príslušnými ustanoveniami zákona č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní v platnom znení. 7.Verejný obstarávateľ si vyhradzuje právo zrušiť použitý postup zadávania zákazky podľa § 57 zákona o verejnom obstarávaní, alebo ak ponuky budú neregulárne alebo inak neprijateľné, prípadne ak navrhované ceny v predložených ponukách sú vyššie ako predpokladaná hodnota 8. Táto zákazka je rozdelená na 2 časti, pričom uchádzač môže predložiť ponuku podľa svojho rozhodnutia na ktorúkoľvek jednu časť, viac častí alebo všetky časti predmetu zákazky. Nie je prípustné rozdelenie jednotlivých častí na menšie celky (časti). t. z., ak sa uchádzač rozhodne predložiť ponuku na niektorú časť, viac častí alebo na všetky časti, musí predložiť ponuku na všetky položky uvedené v tejto časti.
Zobraziť viac
Recenzia tela
Názov: Úrad pre verejné obstarávanie
Národné registračné číslo: 31797903
Poštová adresa: Ružová dolina
10
Poštové smerovacie číslo: 82109
Poštové mesto: Bratislava - mestská časť Ružinov
Región: Bratislavský kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: info@uvo.gov.sk 📧
Telefón: +421250264111 📞
ADRESA URL: www.uvo.gov.sk 🌏
Služba, od ktorej možno získať informácie o postupe preskúmania
Rovnaké ako: Recenzia tela
Postup preskúmania
Presné informácie o termíne(-och) revíznych postupov:
Lehoty na predloženie námietok upravuje platný a účinný zákon o verejnom obstarávaní.
Informácie o elektronických pracovných postupoch
Elektronická fakturácia bude akceptovaná
Zdroj: OJS 2026/S 161-580009 (2026-08-20)