Podpora vedecko-výskumnej infraštruktúry - vybavenie laboratórií
Univerzita Komenského v Bratislave
Predmetom zákazky je vybavenie laboratórií - prístroje a zariadenia, ktoré budú slúžiť na vedecko-výskumné aktivity pracovísk verejného obstarávateľa.
TermínDeadline 2026-10-05
Kto? Čo? Kde?
História obstarávania
| Dátum | Dokument |
|---|---|
| 2026-09-02 | Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania |
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania (2026-09-02)
Objekt
Rozsah obstarávania
Názov: Podpora vedecko-výskumnej infraštruktúry - vybavenie laboratórií
Referenčné číslo:
Krátky popis:
Produkty/služby: Laboratórne, optické a presné prístroje a vybavenie (s výnimkou skiel) 📦
Odhadovaná hodnota bez DPH: 86535.70 EUR 💰
Informácie o pozemkoch
Táto zmluva je rozdelená na časti ✅
Maximálny počet častí, ktoré možno prideliť jednému uchádzačovi: 6
Ponuky sa môžu predkladať na maximálny počet častí: 6
1️⃣
Interný identifikátor:
Názov: Real-Time qPCR cykler
Množstvo: 1 kus
Odhadovaná hodnota bez DPH: 24 210 EUR 💰
Toto verejné obstarávanie je vhodné aj pre malé a stredné podniky (MSP) ✅
Opis obstarávania:
Cieľ strategického verejného obstarávania: Obmedzenie environmentálnych vplyvov
Predĺžená doba záruky a poskytovaného záručného servisu obstarávaného tovaru.
Prístup zameraný na znižovanie environmentálnych vplyvov: Iné
Hlavné miesto alebo miesto výkonu:
4A
PSČ: 03601
Mesto: Martin
Krajina: Slovensko 🇸🇰
Miesto výkonu: Žilinský kraj 🏙️
Kritériá udeľovania
Cena ✅
Cena (váženie): 100
Názov
Identifikačné číslo dávky:
2️⃣
Interný identifikátor:
Názov: UV/VIS nano spektrofotometer + kompatibilná kyveta
Odhadovaná hodnota bez DPH: 6 880 EUR 💰
Opis obstarávania:
Poštová adresa: 4C
Názov
Identifikačné číslo dávky:
3️⃣
Interný identifikátor:
Názov: Systém plne automatizovanej elektroforézy
Odhadovaná hodnota bez DPH: 31 267 EUR 💰
Opis obstarávania:
Identifikačné číslo dávky:
4️⃣
Interný identifikátor:
Názov: Prístroj na meranie úrovne metabolizmu
Odhadovaná hodnota bez DPH: 15 510 EUR 💰
Opis obstarávania:
Identifikačné číslo dávky:
5️⃣
Interný identifikátor:
Názov: Sada senzorov pre meranie zmien fyziologických parametrov
Množstvo: 2 kus
Odhadovaná hodnota bez DPH: 7083.20 EUR 💰
Opis obstarávania:
Identifikačné číslo dávky:
6️⃣
Interný identifikátor:
Názov: Blokový digitálny laboratórny termostat
Odhadovaná hodnota bez DPH: 1585.5 EUR 💰
Opis obstarávania:
Identifikačné číslo dávky:
Postup
Typ postupu
Otvorený postup ✅
Právny základ: Smernica 2014/24/EÚ
Administratívne informácie
Lehota na prijímanie ponúk alebo žiadostí o účasť: 2026-10-05 10:00:00 📅
Podmienky otvárania ponúk: 2026-10-05 10:05:00 📅
Podmienky otvárania ponúk (miesto): https://evo.isepvo.sk/
Jazyky, v ktorých sa môžu predkladať ponuky alebo žiadosti o účasť: slovenčina 🗣️
čeština 🗣️
Minimálny časový rámec, počas ktorého musí uchádzač zachovať ponuku: 2 mesiacov
Podmienky zadávania zákazky
Vyžaduje sa zdokonalený alebo kvalifikovaný elektronický podpis alebo elektronická pečať [v zmysle nariadenia (EÚ) č. 910/2014]
Dátum otvorenia: 2026-10-05 10:05:00 📅
Miesto: https://evo.isepvo.sk/
Elektronická fakturácia: Povolená
Bude sa používať elektronická platba ✅
Kritériá udeľovania
Typ váhy: Váha (percentá, presne)
Verejný obstarávateľ
Názov a adresy
Názov: Univerzita Komenského v Bratislave
Národné registračné číslo:
Poštová adresa: Šafárikovo námestie
6
Poštové smerovacie číslo: 81499
Poštové mesto: Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Región: Bratislavský kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: olga.tarabova@uniba.sk 📧
Telefón: +421439279233 📞
Adresa profilu kupujúceho: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-profilov/detail/1045 🌏
Typ verejného obstarávateľa
Verejnoprávna inštitúcia
Hlavná činnosť
Vzdelávanie
Komunikácia
Adresa URL dokumentov: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-zakaziek/dokumenty/564679 🌏
URL adresa účasti: https://evo.isepvo.sk/ 🌏
Názov: Is evo
Elektronické predkladanie: Povinná
Doplňujúce informácie
Recenzia tela
Názov: Úrad pre verejné obstarávanie
Národné registračné číslo:
Poštová adresa: Ružová dolina
10
Poštové smerovacie číslo: 82109
Poštové mesto: Bratislava - mestská časť Ružinov
Región: Bratislavský kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: info@uvo.gov.sk 📧
Telefón: +421250264111 📞
ADRESA URL: www.uvo.gov.sk 🌏
Služba, od ktorej možno získať informácie o postupe preskúmania
Rovnaké ako: Recenzia tela
Postup preskúmania
Presné informácie o termíne(-och) revíznych postupov:
Elektronická fakturácia bude akceptovaná
Zdroj: OJS 2026/S 170-609227 (2026-09-02)
Objekt
Rozsah obstarávania
Názov: Podpora vedecko-výskumnej infraštruktúry - vybavenie laboratórií
Referenčné číslo:
36 OVO/2026
Krátky popis:
Predmetom zákazky je vybavenie laboratórií - prístroje a zariadenia, ktoré budú slúžiť na vedecko-výskumné aktivity pracovísk verejného obstarávateľa.
Typ zmluvy: Dodávky
Produkty/služby: Laboratórne, optické a presné prístroje a vybavenie (s výnimkou skiel) 📦
Odhadovaná hodnota bez DPH: 86535.70 EUR 💰
Informácie o pozemkoch
Táto zmluva je rozdelená na časti ✅
Maximálny počet častí, ktoré možno prideliť jednému uchádzačovi: 6
Ponuky sa môžu predkladať na maximálny počet častí: 6
1️⃣
Interný identifikátor:
36 OVO/2026-1
Názov: Real-Time qPCR cykler
Množstvo: 1 kus
Odhadovaná hodnota bez DPH: 24 210 EUR 💰
Toto verejné obstarávanie je vhodné aj pre malé a stredné podniky (MSP) ✅
Opis obstarávania:
Real-Time qPCR cykler vhodný pre realizáciu molekulárno-biologických analýz založených na kvantitatívnej PCR v reálnom čase. Zariadenie bude využívané na detekciu a kvantifikáciu nukleových kyselín, genotypizáciu a diagnostiku infekčných ochorení vrátane respiračných patogénov. Musí možňovať presnú, citlivú a rýchlu analýzu biologických vzoriek, ktorá je kľúčová pre výskumné a diagnostické aktivity pracoviska.
Zobraziť viac
Predĺžená doba záruky a poskytovaného záručného servisu obstarávaného tovaru.
Prístup zameraný na znižovanie environmentálnych vplyvov: Iné
Hlavné miesto alebo miesto výkonu:
Univerzita Komenského v Bratislave
Jesseniova lekárska fakulta v Martine
Poštová adresa: Malá hora
4A
PSČ: 03601
Mesto: Martin
Krajina: Slovensko 🇸🇰
Miesto výkonu: Žilinský kraj 🏙️
Kritériá udeľovania
Cena ✅
Cena (váženie): 100
Názov
Identifikačné číslo dávky:
LOT-0001
2️⃣
Interný identifikátor:
36 OVO/2026-2
Názov: UV/VIS nano spektrofotometer + kompatibilná kyveta
Odhadovaná hodnota bez DPH: 6 880 EUR 💰
Opis obstarávania:
Predmetom zákazky je UV/VIS nano spektrofotometer určený na kvantitatívnu analýzu nukleových kyselín, proteínov a ďalších biologických vzoriek v podmienkach laboratórneho a vedecko-výskumného pracoviska. Zariadenie musí umožňovať meranie mikroobjemových aj kyvetových vzoriek a byť vhodné na rutinné aj výskumné využitie v oblasti molekulárnej biológie, biochémie a biomedicínskeho výskumu.
Zobraziť viac
Názov
Identifikačné číslo dávky:
LOT-0002
3️⃣
Interný identifikátor:
36 OVO/2026-3
Názov: Systém plne automatizovanej elektroforézy
Odhadovaná hodnota bez DPH: 31 267 EUR 💰
Opis obstarávania:
Prístroj potrebný na prípravu knižníc v rámci sekvenačných analýz, vrátane celogenómového a cieleného sekvenovania.
Názov
Identifikačné číslo dávky:
LOT-0003
4️⃣
Interný identifikátor:
36 OVO/2026-4
Názov: Prístroj na meranie úrovne metabolizmu
Odhadovaná hodnota bez DPH: 15 510 EUR 💰
Opis obstarávania:
Prístroj na meranie úrovne metabolizmu bližšie špecifikovaný v prílohe č. 1 Súťažných podkladov.
Názov
Identifikačné číslo dávky:
LOT-0004
5️⃣
Interný identifikátor:
36 OVO/2026-5
Názov: Sada senzorov pre meranie zmien fyziologických parametrov
Množstvo: 2 kus
Odhadovaná hodnota bez DPH: 7083.20 EUR 💰
Opis obstarávania:
Sada senzorov pre meranie zmien fyziologických parametrov bližšie špecifikovaná v prílohe č. 1 Súťažných podkladov.
Názov
Identifikačné číslo dávky:
LOT-0005
6️⃣
Interný identifikátor:
36 OVO/2026-6
Názov: Blokový digitálny laboratórny termostat
Odhadovaná hodnota bez DPH: 1585.5 EUR 💰
Opis obstarávania:
Malý stolový termostat (resp. suchý termoblok) s digitálnym nastavením teploty zohrievania.
Názov
Identifikačné číslo dávky:
LOT-0006
Postup
Typ postupu
Otvorený postup ✅
Právny základ: Smernica 2014/24/EÚ
Administratívne informácie
Lehota na prijímanie ponúk alebo žiadostí o účasť: 2026-10-05 10:00:00 📅
Podmienky otvárania ponúk: 2026-10-05 10:05:00 📅
Podmienky otvárania ponúk (miesto): https://evo.isepvo.sk/
Jazyky, v ktorých sa môžu predkladať ponuky alebo žiadosti o účasť: slovenčina 🗣️
čeština 🗣️
Minimálny časový rámec, počas ktorého musí uchádzač zachovať ponuku: 2 mesiacov
Podmienky zadávania zákazky
Vyžaduje sa zdokonalený alebo kvalifikovaný elektronický podpis alebo elektronická pečať [v zmysle nariadenia (EÚ) č. 910/2014]
Dátum otvorenia: 2026-10-05 10:05:00 📅
Miesto: https://evo.isepvo.sk/
Elektronická fakturácia: Povolená
Bude sa používať elektronická platba ✅
Kritériá udeľovania
Typ váhy: Váha (percentá, presne)
Verejný obstarávateľ
Názov a adresy
Názov: Univerzita Komenského v Bratislave
Národné registračné číslo:
00397865
Poštová adresa: Šafárikovo námestie
6
Poštové smerovacie číslo: 81499
Poštové mesto: Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Región: Bratislavský kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: olga.tarabova@uniba.sk 📧
Telefón: +421439279233 📞
Adresa profilu kupujúceho: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-profilov/detail/1045 🌏
Typ verejného obstarávateľa
Verejnoprávna inštitúcia
Hlavná činnosť
Vzdelávanie
Komunikácia
Adresa URL dokumentov: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-zakaziek/dokumenty/564679 🌏
URL adresa účasti: https://evo.isepvo.sk/ 🌏
Názov: Is evo
Elektronické predkladanie: Povinná
Doplňujúce informácie
Recenzia tela
Názov: Úrad pre verejné obstarávanie
Národné registračné číslo:
31797903
Poštová adresa: Ružová dolina
10
Poštové smerovacie číslo: 82109
Poštové mesto: Bratislava - mestská časť Ružinov
Región: Bratislavský kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: info@uvo.gov.sk 📧
Telefón: +421250264111 📞
ADRESA URL: www.uvo.gov.sk 🌏
Služba, od ktorej možno získať informácie o postupe preskúmania
Rovnaké ako: Recenzia tela
Postup preskúmania
Presné informácie o termíne(-och) revíznych postupov:
Lehoty na predloženie námietok upravuje platný a účinný zákon o verejnom obstarávaní.
Informácie o elektronických pracovných postupoch
Elektronická fakturácia bude akceptovaná
Zdroj: OJS 2026/S 170-609227 (2026-09-02)
Nové obstarávania v súvisiacich kategóriách 🆕
- Laboratórne, optické a presné prístroje a vybavenie (s výnimkou skiel) (12 nové verejné obstarávania)
- Geologické a geofyzikálne prístroje (1)
- Kontrolné a testovacie prístroje (3)
- Meracie prístroje (1)
- Navigačné a meteorologické nástroje
- Nástroje na kontrolu fyzikálnych vlastností (2)
- Optické nástroje (1)
- Registračné hodiny a podobné, parkovacie hodiny
- Rôzne vyhodnocovacie a testovacie nástroje
- Vybavenie na riadenie priemyselných procesov a na diaľkové ovládanie