„Obnova sekundárnej techniky a vybranej primárnej techniky v ESt Rimavská Sobota“ – realizácia stavby

Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s.

A. Elektrické ochrany: Budú vymenené vývodové jednotky ROP v celej R400 kV rozvodni (vrátane KSP, T402_400, T403_400, V426, V427 a V447) a centrálna jednotka 400kV ROP. Ochrany budú namontované v existujúcich rozvádzačoch. Kabeláž bude dotknutá len v nevyhnutnej miere. Svorkovnice v rozvádzačoch ostanú zachované, vnútorné zapojenie rozvádzača bude vymenené v primeranej miere. Budú vymenené ističe a pomocné relé (v existujúcich päticiach). Vývodové jednotky a centrálna jednotka ROP budú pripojené do TIS, novými patchcordami. Nové patchcordy budú použité aj na komunikáciu vývodových jednotiek s centrálnou jednotkou. Bude doplnený prepínač na prerušenie vypínacích impulzov. Prepínač bude signalizovaný do RIS. Súčasťou ochrán sú všetky komunikačné prvky, pre komunikáciu vývodových jednotiek s centrálnou jednotkou, ktoré dodá dodávateľ ochrán vrátane nevyhnutnej kabeláže. B. Technologický informačný systém: Budú vymenené všetky existujúce patchordy a doplnené nové patchcordy ochrán od vývodových jednotiek do stávajúcich switchov TIS a komunikácie. C. Monitorovací systém vypínača: V rámci výmeny výkonového vypínača v poli V426 bude vymenené aj jestvujúce monitorovacie zariadenie vypínača, keďže v roku realizácie zákazky dosiahne 20 rokov prevádzky. Zariadenie bude umiestnené vo vlastnom rozvádzači, umiestnenom na POK vypínača čo najbližšie k jeho ovládacej skrini. Diaľková komunikácia zariadenia so sieťou TISo bude zabezpečená po optike a zariadenie bude pripojené do jestvujúcej komunikačnej siete monitorovacích zariadení vypínačov. D. Riadiaci informačný systém: Bude aktualizovaná databáza v RIS s dátami z nových ochrán. Signalizáciu z nových ochrán a signály z pola bude potrebné aktualizovať, nakonfigurovať a vyskúšať v RIS ESt a RIS SED. Centrálna jednotka ROP bude komunikačne pripojená protokolom IEC61850 do existujúceho switchu RIS na úrovni RKP v rozvádzači AWN01, ktorý je súčasťou existujúceho optického komunikačného ringu IEC61850. Signalizácia z prepínačov na prerušenie vypínacích obvodov ROP bude pripojená na voľné vstupy existujúcich terminálov RIS. F. Prenosové a telekomunikačné zariadenia: Bude vymenené komunikačné zariadenie ochrán na vedení V426 obojstranne, z dôvodu fyzického opotrebovania. G. Primárna technika: Vymenia sa odpojovače (Q1, Q2 a QE2, Q5 a QE5, Q6 a QE6) a vypínač QM1 v poli ACA07 V426. Bližšie informácie o predmete zákazky sú uvedené v Zmluve o dielo (ďalej len "ZoD"), vrátane jej príloh, ktorá je zverejnená na webovej adrese: https://sepsas.eranet.sk/#/tenderPublicDetails/1179. Prílohy č. 2, 3 a 8 k Zmluve o dielo budú poskytnuté záujemcom v súlade s bodmi 29.7 a 29.8 Súťažných podkladov.

Termín

Deadline 2026-10-19

Kto? Čo? Kde?
História obstarávania
Dátum Dokument
2026-09-03 Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania (2026-09-03)
Objekt
Rozsah obstarávania
Názov: „Obnova sekundárnej techniky a vybranej primárnej techniky v ESt Rimavská Sobota“ – realizácia stavby
Referenčné číslo: 26_2026_Ce
Krátky popis:
A. Elektrické ochrany: Budú vymenené vývodové jednotky ROP v celej R400 kV rozvodni (vrátane KSP, T402_400, T403_400, V426, V427 a V447) a centrálna jednotka 400kV ROP. Ochrany budú namontované v existujúcich rozvádzačoch. Kabeláž bude dotknutá len v nevyhnutnej miere. Svorkovnice v rozvádzačoch ostanú zachované, vnútorné zapojenie rozvádzača bude vymenené v primeranej miere. Budú vymenené ističe a pomocné relé (v existujúcich päticiach). Vývodové jednotky a centrálna jednotka ROP budú pripojené do TIS, novými patchcordami. Nové patchcordy budú použité aj na komunikáciu vývodových jednotiek s centrálnou jednotkou. Bude doplnený prepínač na prerušenie vypínacích impulzov. Prepínač bude signalizovaný do RIS. Súčasťou ochrán sú všetky komunikačné prvky, pre komunikáciu vývodových jednotiek s centrálnou jednotkou, ktoré dodá dodávateľ ochrán vrátane nevyhnutnej kabeláže. B. Technologický informačný systém: Budú vymenené všetky existujúce patchordy a doplnené nové patchcordy ochrán od vývodových jednotiek do stávajúcich switchov TIS a komunikácie. C. Monitorovací systém vypínača: V rámci výmeny výkonového vypínača v poli V426 bude vymenené aj jestvujúce monitorovacie zariadenie vypínača, keďže v roku realizácie zákazky dosiahne 20 rokov prevádzky. Zariadenie bude umiestnené vo vlastnom rozvádzači, umiestnenom na POK vypínača čo najbližšie k jeho ovládacej skrini. Diaľková komunikácia zariadenia so sieťou TISo bude zabezpečená po optike a zariadenie bude pripojené do jestvujúcej komunikačnej siete monitorovacích zariadení vypínačov. D. Riadiaci informačný systém: Bude aktualizovaná databáza v RIS s dátami z nových ochrán. Signalizáciu z nových ochrán a signály z pola bude potrebné aktualizovať, nakonfigurovať a vyskúšať v RIS ESt a RIS SED. Centrálna jednotka ROP bude komunikačne pripojená protokolom IEC61850 do existujúceho switchu RIS na úrovni RKP v rozvádzači AWN01, ktorý je súčasťou existujúceho optického komunikačného ringu IEC61850. Signalizácia z prepínačov na prerušenie vypínacích obvodov ROP bude pripojená na voľné vstupy existujúcich terminálov RIS. F. Prenosové a telekomunikačné zariadenia: Bude vymenené komunikačné zariadenie ochrán na vedení V426 obojstranne, z dôvodu fyzického opotrebovania. G. Primárna technika: Vymenia sa odpojovače (Q1, Q2 a QE2, Q5 a QE5, Q6 a QE6) a vypínač QM1 v poli ACA07 V426. Bližšie informácie o predmete zákazky sú uvedené v Zmluve o dielo (ďalej len "ZoD"), vrátane jej príloh, ktorá je zverejnená na webovej adrese: https://sepsas.eranet.sk/#/tenderPublicDetails/1179. Prílohy č. 2, 3 a 8 k Zmluve o dielo budú poskytnuté záujemcom v súlade s bodmi 29.7 a 29.8 Súťažných podkladov.
Zobraziť viac
Typ zmluvy: Dodávky
Produkty/služby: Stroje a prístroje s individuálnymi funkciami 📦
Odhadovaná hodnota bez DPH: 1561908.76 EUR 💰
Doplňujúci druh zmluvy: Služby
Popis
Interný identifikátor: 26_2026_Ce
Toto verejné obstarávanie je vhodné aj pre malé a stredné podniky (MSP)
Opis obstarávania:
A. Elektrické ochrany: Budú vymenené vývodové jednotky ROP v celej R400 kV rozvodni (vrátane KSP, T402_400, T403_400, V426, V427 a V447) a centrálna jednotka 400kV ROP. Ochrany budú namontované v existujúcich rozvádzačoch. Kabeláž bude dotknutá len v nevyhnutnej miere. Svorkovnice v rozvádzačoch ostanú zachované, vnútorné zapojenie rozvádzača bude vymenené v primeranej miere. Budú vymenené ističe a pomocné relé (v existujúcich päticiach). Vývodové jednotky a centrálna jednotka ROP budú pripojené do TIS, novými patchcordami. Nové patchcordy budú použité aj na komunikáciu vývodových jednotiek s centrálnou jednotkou. Bude doplnený prepínač na prerušenie vypínacích impulzov. Prepínač bude signalizovaný do RIS. Súčasťou ochrán sú všetky komunikačné prvky, pre komunikáciu vývodových jednotiek s centrálnou jednotkou, ktoré dodá dodávateľ ochrán vrátane nevyhnutnej kabeláže. B. Technologický informačný systém: Budú vymenené všetky existujúce patchordy a doplnené nové patchcordy ochrán od vývodových jednotiek do stávajúcich switchov TIS a komunikácie. C. Monitorovací systém vypínača: V rámci výmeny výkonového vypínača v poli V426 bude vymenené aj jestvujúce monitorovacie zariadenie vypínača, keďže v roku realizácie zákazky dosiahne 20 rokov prevádzky. Zariadenie bude umiestnené vo vlastnom rozvádzači, umiestnenom na POK vypínača čo najbližšie k jeho ovládacej skrini. Diaľková komunikácia zariadenia so sieťou TISo bude zabezpečená po optike a zariadenie bude pripojené do jestvujúcej komunikačnej siete monitorovacích zariadení vypínačov. D. Riadiaci informačný systém: Bude aktualizovaná databáza v RIS s dátami z nových ochrán. Signalizáciu z nových ochrán a signály z pola bude potrebné aktualizovať, nakonfigurovať a vyskúšať v RIS ESt a RIS SED. Centrálna jednotka ROP bude komunikačne pripojená protokolom IEC61850 do existujúceho switchu RIS na úrovni RKP v rozvádzači AWN01, ktorý je súčasťou existujúceho optického komunikačného ringu IEC61850. Signalizácia z prepínačov na prerušenie vypínacích obvodov ROP bude pripojená na voľné vstupy existujúcich terminálov RIS. F. Prenosové a telekomunikačné zariadenia: Bude vymenené komunikačné zariadenie ochrán na vedení V426 obojstranne, z dôvodu fyzického opotrebovania. G. Primárna technika: Vymenia sa odpojovače (Q1, Q2 a QE2, Q5 a QE5, Q6 a QE6) a vypínač QM1 v poli ACA07 V426. Bližšie informácie o predmete zákazky sú uvedené v Zmluve o dielo (ďalej len "ZoD"), vrátane jej príloh, ktorá je zverejnená na webovej adrese: https://sepsas.eranet.sk/#/tenderPublicDetails/1179. Prílohy č. 2, 3 a 8 k Zmluve o dielo budú poskytnuté záujemcom v súlade s bodmi 29.7 a 29.8 Súťažných podkladov.
Zobraziť viac
Ďalšie informácie:
Lehota viazanosti ponúk je v súlade s bodom 9.1 časti A.1 súťažných podkladov do 31.03.2027. Jazyk ponuky je slovenský jazyk, pričom v súlade s bodom 14.3 časti A.1 súťažných podkladov obstarávateľ umožňuje predložiť technické/produktové listy aj v anglickom jazyku/českom jazyku bez potreby úradného prekladu do slovenského jazyka. Prílohy č. 2, 3 a 8 k Zmluve o dielo budú poskytnuté záujemcom v súlade s bodmi 29.7 a 29.8 Súťažných podkladov.
Zobraziť viac
Ďalšie produkty/služby: Cieľ strategického verejného obstarávania: Splnenie sociálnych cieľov
Vzhľadom na podmienky plnenia zmluvy v predmetnom verejnom obstarávaní sa uplatňujú sociálne aspekty.
Podporovaný sociálny cieľ: Iné
Hlavné miesto alebo miesto výkonu:
Elektrická stanica Rimavská Sobota, katastrálne územie Rimavská Sobota, okres Rimavská Sobota.
Mesto: Rimavská Sobota
Krajina: Slovensko 🇸🇰
Miesto výkonu: Banskobystrický kraj 🏙️
Trvanie: 34 mesiacov
Maximálny počet obnovení: 0
Kritériá udeľovania
Cena
Cena (váženie): 100
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0001

Postup
Typ postupu
Otvorený postup
Právny základ: Smernica 2014/25/EÚ
Administratívne informácie
Lehota na prijímanie ponúk alebo žiadostí o účasť: 2026-10-19 10:00:00 📅
Podmienky otvárania ponúk: 2026-10-19 10:30:00 📅
Podmienky otvárania ponúk (miesto): Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s., Mlynské nivy 59/A, 824 84 Bratislava, elektronicky prostredníctvom funkcionality elektronického prostriedku eranet v sekcii "Otváranie ponúk". Bližšie informácie sú uvedené v súťažných podkladoch, ktoré sú zverejnené na webovej adrese: https://sepsas.eranet.sk/#/tenderPublicDetails/1179
Podmienky otvárania ponúk (Informácie o oprávnených osobách a postup otvárania ponúk):
V súlade s § 52 ods. 2 ZVO sa otváraním ponúk rozumie ich sprístupnenie prostredníctvom funkcionality elektronického prostriedku eranet všetkým uchádzačom, ktorí predložili ponuku, a to v rozsahu údajov: počet predložených ponúk a návrhy na plnenie kritérií, ktoré sa dajú vyjadriť číslom.
Zobraziť viac
Jazyky, v ktorých sa môžu predkladať ponuky alebo žiadosti o účasť: slovenčina 🗣️
Minimálny časový rámec, počas ktorého musí uchádzač zachovať ponuku: 6 mesiacov
Podmienky zadávania zákazky
Vyžaduje sa zdokonalený alebo kvalifikovaný elektronický podpis alebo elektronická pečať [v zmysle nariadenia (EÚ) č. 910/2014]
Informácia, či sa požaduje zábezpeka
Skupina uchádzačov, ktorej bude zadaná zákazka, musí mať určitú právnu formu
Dátum otvorenia: 2026-10-19 10:30:00 📅
Miesto:
Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s., Mlynské nivy 59/A, 824 84 Bratislava, elektronicky prostredníctvom funkcionality elektronického prostriedku eranet v sekcii "Otváranie ponúk". Bližšie informácie sú uvedené v súťažných podkladoch, ktoré sú zverejnené na webovej adrese: https://sepsas.eranet.sk/#/tenderPublicDetails/1179
Zobraziť viac
Ďalšie informácie:
V súlade s § 52 ods. 2 ZVO sa otváraním ponúk rozumie ich sprístupnenie prostredníctvom funkcionality elektronického prostriedku eranet všetkým uchádzačom, ktorí predložili ponuku, a to v rozsahu údajov: počet predložených ponúk a návrhy na plnenie kritérií, ktoré sa dajú vyjadriť číslom.
Zobraziť viac
Elektronická fakturácia: Povolená
Bude sa používať elektronická platba
Kritériá udeľovania
Typ váhy: Váha (percentá, presne)
Podmienky zadávania zákazky
Zmluva obsahuje podmienky plnenia

Právne, ekonomické, finančné a technické informácie
Podmienky účasti
Právna forma, ktorú má mať skupina hospodárskych subjektov, ktorej sa má zákazka zadať:
Uchádzačom môže byť fyzická osoba alebo právnická osoba vystupujúca voči obstarávateľovi samostatne alebo skupina fyzických osôb/právnických osôb vystupujúcich voči obstarávateľovi spoločne. Takáto skupina dodávateľov utvorená na dodanie predmetu zákazky, ktorej ponuka bude prijatá obstarávateľom, musí vytvoriť do termínu stanoveného na uzavretie zmluvy podľa bodu 32.1 určitú právnu formu napríklad podľa § 56 ods. 1 a § 293 a nasl. Obchodného zákonníka alebo § 829 a nasl. Občianskeho zákonníka.
Zobraziť viac
Požadované zálohy a záruky:
Zábezpeka ponuky je stanovená vo výške: 70 000,00 EUR. Bližšie informácie sú uvedené v súťažných podkladoch, ktoré sú zverejnené na webovej adrese: https://sepsas.eranet.sk/#/tenderPublicDetails/1179
Hlavné podmienky financovania a platobné dojednania a/alebo odkaz na príslušné ustanovenia, ktoré ich upravujú:
Fakturácia sa bude vykonávať podľa platobných podmienok, tak ako je uvedené v súťažných podkladoch v časti B.1 "Návrh zmluvy na dodanie predmetu zákazky".
Podmienky súvisiace so zmluvou
Podmienky plnenia zmluvy:
Zmluvné podmienky sú uvedené v ZoD vrátane jej príloh, ktorá tvorí prílohu č. 9 súťažných podkladov.

Verejný obstarávateľ
Názov a adresy
Názov: Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s.
Národné registračné číslo: 35829141
Poštová adresa: Mlynské nivy
59/A
Poštové smerovacie číslo: 82484
Poštové mesto: Bratislava
Región: Bratislavský kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
Kontaktné miesto: Odbor realizácie verejných obstarávaní
E-mail: miroslav.cesnek@sepsas.sk 📧
Telefón: +421250692359 📞
Adresa profilu kupujúceho: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-profilov/detail/2644 🌏
Typ verejného obstarávateľa
Verejnoprávna inštitúcia
Hlavná činnosť
Elektrická energia
Komunikácia
URL adresa účasti: https://sepsas.eranet.sk 🌏
Názov: eranet
Odôvodnenie obmedzeného prístupu k určitým súťažným podkladom: Ochrana obzvlášť citlivých informácií
Prístup k dokumentácii o verejnom obstarávaní je obmedzený
Elektronické predkladanie: Povinná

Doplňujúce informácie
Ďalšie informácie
1. V súlade s § 66 ods. 7 písm. b) ZVO obstarávateľ vyhodnotenie splnenia podmienok účasti podľa § 40 ZVO a vyhodnotenie ponúk z hľadiska splnenia požiadaviek na predmet zákazky podľa § 53 ZVO uskutoční po vyhodnotení ponúk na základe kritéria na vyhodnotenie ponúk, a to v súlade s § 55 ods. 1 ZVO u uchádzača, ktorý sa umiestnil na prvom mieste v poradí. Obstarávateľ obdobne postupuje vo vzťahu k uchádzačom na ďalších miestach v poradí (postupne u ďalšieho uchádzača v poradí), ak bude uchádzač, ktorý sa umiestnil na prvom mieste v poradí vylúčený alebo bude vylúčená jeho ponuka. 2. Súťažné podklady s prílohami, ako aj ZoD s prílohami sú dostupné na webovej adrese: https://sepsas.eranet.sk/#/tenderPublicDetails/1179 3. Obstarávateľ bude pri komunikácii so záujemcami/uchádzačmi postupovať podľa § 20 ZVO prostredníctvom systému eranet, ktorý je dostupný na webovej adrese: https://sepsas.eranet.sk/#/tenderPublicDetails/1179 Uchádzač je oprávnený podať ponuku až po zaregistrovaní a prihlásení sa do systému eranet. Registrácia je bezplatná. Podmienky používania systému eranet sú uvedené na webovej adrese: https://sepsas.eranet.sk, v časti "Podmienky a manuál". 4. V prípade potreby vysvetlenia podmienok uvedených v oznámení alebo súťažných podkladoch môže ktorýkoľvek zo zaregistrovaných a prihlásených záujemcov v súlade s § 48 ZVO požiadať o ich vysvetlenie písomnou formou prostredníctvom systému eranet v slovenskom jazyku. Vysvetlenie obstarávateľ poskytne v súlade s § 48 ZVO prostredníctvom komunikácie systému eranet na webovej adrese: https://sepsas.eranet.sk/#/tenderPublicDetails/1179 5. Ponuky - všetky doklady a ostatné dokumenty preukazujúce splnenie podmienok účasti vo verejnom obstarávaní tvoriace ponuku musia byť predložené elektronicky prostredníctvom systému eranet v lehote na predkladanie ponúk a musia byť vyhotovené podľa bodu 13.2 súťažných podkladov, ak nie je v súťažných podkladoch uvedené inak (zábezpeka) a zároveň podľa bodu 14 "Jazyk ponuky" súťažných podkladov. Technické/produktové listy je možné predložiť aj v anglickom jazyku/českom jazyku bez potreby úradného prekladu do slovenského jazyka. 6. Prílohou súťažných podkladov je vyplnená Časť I. JED-u, t. j. strana č. 3 Prílohy 2 k Vykonávaciemu nariadeniu Komisie EÚ 2016/7 z 05.01.2016, ktorým sa ustanovuje štandardný formulár pre jednotný európsky dokument pre obstarávanie. Obstarávateľ dáva do pozornosti záujemcom, že vzor formulára JED-u, umožňujúci jeho priame vypĺňanie, je zverejnený na webovom sídle Úradu pre verejné obstarávanie (ďalej len „ÚVO“): https://www.uvo.gov.sk/jednotny-europsky-dokument-pre-verejne-obstaravanie a údaje uvedené v Časti I. JED-u obsahujúce informácie týkajúce sa postupu a identifikácie obstarávateľa, aby si do neho sami preniesli/prepísali. Obstarávateľ umožňuje vyplnenie globálneho údaju Alfa. 7. Predmet zákazky nie je rozdelený na časti. Kritériom na vyhodnotenie ponúk je najnižšia cena v EUR bez DPH za celý predmet zákazky. Bližšie informácie sú uvedené v časti A.3 súťažných podkladov, ktoré sú zverejnené na webovej adrese: https://sepsas.eranet.sk/#/tenderPublicDetails/1179 8. V súlade s § 56 ods. 5 a nasl. ZVO obstarávateľ stanovuje, že úspešný uchádzač je povinný poskytnúť obstarávateľovi riadnu súčinnosť potrebnú na uzavretie ZoD tak, aby mohla byť uzavretá do 45 pracovných dní odo dňa uplynutia lehoty podľa § 56 ods. 2 až 4 ZVO, ak bol na jej uzavretie písomne vyzvaný. 9. Obstarávateľ bude od úspešného uchádzača pred podpisom ZoD v rámci súčinnosti požadovať doklady uvedené v bode 32.9 časti A.1 súťažných podkladov. 10. Ďalšie informácie a požiadavky obstarávateľa na predmet zákazky sú uvedené v súťažných podkladoch, vrátane príloh, ktoré sú zverejnené na webovej adrese: https://sepsas.eranet.sk/#/tenderPublicDetails/1179 11. Obstarávateľ v bode 29.7 súťažných podkladoch v súlade s § 43 ods. 4 v nadväznosti s § 22 ods. 4 ZVO uvádza, že prílohy č. 2, 3 a 8 k ZoD obsahujú dôverné informácie, preto prílohy č. 2, 3 a 8 k ZoD poskytne obstarávateľ len záujemcovi, ktorý podpíše Dohodu o zachovávaní mlčanlivosti podľa bodov 29.7 a 29.8 súťažných podkladov. Vzor Dohody o zachovávaní mlčanlivosti tvorí prílohu č. 7 súťažných podkladov. 12.Štatistická informácia pre ÚVO - vzhľadom na podmienky plnenia zmluvy v predmetnom verejnom obstarávaní sa uplatňujú sociálne aspekty. 13. Podmienky účasti podľa § 32, § 33 a § 34 zákona č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov pre záujemcov vo verejnej súťaži sú uvedené v súťažných podkladoch, ktoré sú zverejnené na webovej adrese: https://sepsas.eranet.sk/#/tenderPublicDetails/1179
Zobraziť viac
Recenzia tela
Názov: Úrad pre verejné obstarávanie
Národné registračné číslo: 31797903
Poštová adresa: Ružová dolina
10
Poštové smerovacie číslo: 82109
Poštové mesto: Bratislava - mestská časť Ružinov
Región: Bratislavský kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: info@uvo.gov.sk 📧
Telefón: +421250264111 📞
ADRESA URL: www.uvo.gov.sk 🌏
Služba, od ktorej možno získať informácie o postupe preskúmania
Rovnaké ako: Recenzia tela
Postup preskúmania
Presné informácie o termíne(-och) revíznych postupov:
Lehoty na predloženie námietok upravuje platný a účinný zákon o verejnom obstarávaní.
Informácie o elektronických pracovných postupoch
Elektronická fakturácia bude akceptovaná
Zdroj: OJS 2026/S 171-612260 (2026-09-03)