NZ 6/2026 „Dodávka zemného plynu na rok 2027“
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Predmetom obstarávania je dodávka zemného plynu s prevzatím zodpovednosti za odchýlku v plnom rozsahu do odberných miest verejného obstarávateľa vrátane prepravy, distribúcie a všetkých služieb spojených s dodávkou zemného plynu, v kvalite zodpovedajúcej technickým podmienkam prevádzkovateľa distribučnej siete, pri dodržaní platných právnych predpisov SR, technických podmienok a prevádzkového poriadku prevádzkovateľa distribučnej siete plynu.
TermínDeadline 2026-10-02
Kto? Čo? Kde?- • Bratislavský kraj › Bratislavský kraj
- • Východné Slovensko › Košický kraj
- • Západné Slovensko › Nitriansky kraj
História obstarávania
| Dátum | Dokument |
|---|---|
| 2026-09-01 | Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania |
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania (2026-09-01)
Objekt
Rozsah obstarávania
Názov: NZ 6/2026 „Dodávka zemného plynu na rok 2027“
Referenčné číslo:
Krátky popis:
Typ zmluvy: Dodávky
Produkty/služby: Zemný plyn 📦
Doplňujúci druh zmluvy: Služby
Popis
Interný identifikátor:
Toto verejné obstarávanie je vhodné aj pre malé a stredné podniky (MSP) ✅
Ďalšie informácie:
Ďalšie produkty/služby: Rozvod plynu a súvisiace služby
📦
Hlavné miesto alebo miesto výkonu:
Patince
Spišská Nová Ves
Krajina: Slovensko 🇸🇰
Miesto výkonu:
Trvanie
Dátum začiatku: 2027-01-01 📅
Dátum ukončenia: 2027-12-31 📅
Kritériá udeľovania
Cena ✅
Cena (váženie): 1
Názov
Identifikačné číslo dávky:
Postup
Typ postupu
Otvorený postup ✅
Právny základ: Smernica 2014/24/EÚ
Administratívne informácie
Lehota na prijímanie ponúk alebo žiadostí o účasť: 2026-10-02 10:00:00 📅
Podmienky otvárania ponúk: 2026-10-02 10:10:00 📅
Podmienky otvárania ponúk (miesto): Online prostredníctvom IS EVO.
Podmienky otvárania ponúk (Informácie o oprávnených osobách a postup otvárania ponúk):
Jazyky, v ktorých sa môžu predkladať ponuky alebo žiadosti o účasť: slovenčina 🗣️
Minimálny časový rámec, počas ktorého musí uchádzač zachovať ponuku: 6 mesiacov
Podmienky zadávania zákazky
Vyžaduje sa zdokonalený alebo kvalifikovaný elektronický podpis alebo elektronická pečať [v zmysle nariadenia (EÚ) č. 910/2014]
Dátum otvorenia: 2026-10-02 10:10:00 📅
Miesto: Online prostredníctvom IS EVO.
Ďalšie informácie:
Elektronická fakturácia: Povolená
Bude sa používať elektronické objednávanie ✅
Bude sa používať elektronická platba ✅
Kritériá udeľovania
Typ váhy: Poradie dôležitosti
Verejný obstarávateľ
Názov a adresy
Názov: Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Národné registračné číslo:
Poštová adresa: Tr. A. Hlinku
1
Poštové smerovacie číslo: 94901
Poštové mesto: Nitra
Región: Nitriansky kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: amacsaiova@ukf.sk 📧
Telefón: +421376408059 📞
Adresa profilu kupujúceho: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-profilov/detail/269 🌏
Typ verejného obstarávateľa
Verejnoprávna inštitúcia
Hlavná činnosť
Vzdelávanie
Komunikácia
Adresa URL dokumentov: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-zakaziek/dokumenty/564711 🌏
URL adresa účasti: https://www.isepvo.sk/ 🌏
Názov: Elektronická platforma verejného obstarávania (IS EVO, príp. IS EPVO)
Elektronické predkladanie: Povinná
Doplňujúce informácie
Recenzia tela
Názov: Úrad pre verejné obstarávanie
Národné registračné číslo:
Poštová adresa: Ružová dolina
10
Poštové smerovacie číslo: 82109
Poštové mesto: Bratislava - mestská časť Ružinov
Región: Bratislavský kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: info@uvo.gov.sk 📧
Telefón: +421250264111 📞
ADRESA URL: www.uvo.gov.sk 🌏
Služba, od ktorej možno získať informácie o postupe preskúmania
Rovnaké ako: Recenzia tela
Postup preskúmania
Presné informácie o termíne(-och) revíznych postupov:
Elektronická fakturácia bude akceptovaná
Zdroj: OJS 2026/S 169-603413 (2026-09-01)
Objekt
Rozsah obstarávania
Názov: NZ 6/2026 „Dodávka zemného plynu na rok 2027“
Referenčné číslo:
NZ 6/2026
Krátky popis:
Predmetom obstarávania je dodávka zemného plynu s prevzatím zodpovednosti za odchýlku v plnom rozsahu do odberných miest verejného obstarávateľa vrátane prepravy, distribúcie a všetkých služieb spojených s dodávkou zemného plynu, v kvalite zodpovedajúcej technickým podmienkam prevádzkovateľa distribučnej siete, pri dodržaní platných právnych predpisov SR, technických podmienok a prevádzkového poriadku prevádzkovateľa distribučnej siete plynu.
Zobraziť viac
Produkty/služby: Zemný plyn 📦
Doplňujúci druh zmluvy: Služby
Popis
Interný identifikátor:
NZ 6/2026
Toto verejné obstarávanie je vhodné aj pre malé a stredné podniky (MSP) ✅
Ďalšie informácie:
1. Všetky náklady a výdavky spojené s prípravou a predložením ponuky znáša uchádzač bez finančného nároku voči verejnému obstarávateľovi, bez ohľadu na výsledok verejného obstarávania.
2. V prípade, ak uchádzač použije JED, je povinný ho vyplniť v súlade so zákonom o verejnom obstarávaní.
3. Verejný obstarávateľ nepožaduje zábezpeku.
4. Verejný obstarávateľ bude pri komunikácii v celom procese obstarávania, t.j. pred aj po lehote na predkladanie ponúk postupovať v zmysle § 20 zákona o verejnom obstarávaní prostredníctvom komunikačného rozhrania IS EVO. Pravidlá pre doručovanie informácií (žiadosti, ponuky a iné): odoslanie danej informácie sa považuje za okamih doručenia.
5. Súťažné podklady a sprievodná dokumentácia k predmetnému verejnému obstarávaniu budú uverejnené v príslušnej zákazke na profile verejného obstarávateľa https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-profilov/detail/269, čím verejný obstarávateľ umožní neobmedzený a priamy prístup k súťažným podkladom.
6. V prípade potreby objasniť údaje uvedené v tomto oznámení alebo v súťažných podkladoch, môže ktorýkoľvek zo záujemcov požiadať o ich vysvetlenie prostredníctvom IS EVO. Verejný obstarávateľ odporúča požiadať o vysvetlenie dostatočne vopred podľa § 48 zákona o verejnom obstarávaní. Verejný obstarávateľ poskytne vysvetlenie údajov tak, že vysvetlenie zverejní na svojom profile v rámci tejto zákazky: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-profilov/detail/269.
7. Vyhodnotenie ponúk sa uskutoční v súlade s ustanovením § 66 ods. 7 písm. b) zákona o verejnom obstarávaní.
8. Uchádzač, s ktorým bude podpísaná Zmluva a jeho subdodávatelia musia byť pred podpisom predmetnej zmluvy zapísaní v Registri partnerov verejného sektora v súlade s platnou legislatívou.
9. Skutočnosti týkajúce sa postupu zadávania zákazky, neupravené v oznámení o vyhlásení verejného obstarávania, sa riadia príslušnými ustanoveniami zákona č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní v platnom znení.
10. Predpokladané množstvo odberu zemného plynu na rok 2027 (12 mesiacov) je 7 783,15 MWh.
Zobraziť viac
Hlavné miesto alebo miesto výkonu:
Miestom plnenia sú odberné miesta UKF v Nitre podľa Prílohy č. 1 súťažných podkladov.
Mesto: Nitra
Patince
Spišská Nová Ves
Krajina: Slovensko 🇸🇰
Miesto výkonu:
Košický kraj
🏙️
Dátum začiatku: 2027-01-01 📅
Dátum ukončenia: 2027-12-31 📅
Kritériá udeľovania
Cena ✅
Cena (váženie): 1
Názov
Identifikačné číslo dávky:
LOT-0001
Postup
Typ postupu
Otvorený postup ✅
Právny základ: Smernica 2014/24/EÚ
Administratívne informácie
Lehota na prijímanie ponúk alebo žiadostí o účasť: 2026-10-02 10:00:00 📅
Podmienky otvárania ponúk: 2026-10-02 10:10:00 📅
Podmienky otvárania ponúk (miesto): Online prostredníctvom IS EVO.
Podmienky otvárania ponúk (Informácie o oprávnených osobách a postup otvárania ponúk):
Verejný obstarávateľ umožní on-line účasť na otváraní ponúk všetkým uchádzačom, ktorí predložili ponuku v lehote na predkladanie ponúk. V určenom termíne otvárania ponúk sa všetky ponuky, ktoré boli vložené do „Štruktúrovaných kritérií“ v IS EVO v lehote na predkladanie ponúk, automaticky sprístupnia na otvorenie prostredníctvom on-line funkcionality IS EVO.
Zobraziť viac
Minimálny časový rámec, počas ktorého musí uchádzač zachovať ponuku: 6 mesiacov
Podmienky zadávania zákazky
Vyžaduje sa zdokonalený alebo kvalifikovaný elektronický podpis alebo elektronická pečať [v zmysle nariadenia (EÚ) č. 910/2014]
Dátum otvorenia: 2026-10-02 10:10:00 📅
Miesto: Online prostredníctvom IS EVO.
Ďalšie informácie:
Verejný obstarávateľ umožní on-line účasť na otváraní ponúk všetkým uchádzačom, ktorí predložili ponuku v lehote na predkladanie ponúk. V určenom termíne otvárania ponúk sa všetky ponuky, ktoré boli vložené do „Štruktúrovaných kritérií“ v IS EVO v lehote na predkladanie ponúk, automaticky sprístupnia na otvorenie prostredníctvom on-line funkcionality IS EVO.
Zobraziť viac
Bude sa používať elektronické objednávanie ✅
Bude sa používať elektronická platba ✅
Kritériá udeľovania
Typ váhy: Poradie dôležitosti
Verejný obstarávateľ
Názov a adresy
Názov: Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Národné registračné číslo:
00157716
Poštová adresa: Tr. A. Hlinku
1
Poštové smerovacie číslo: 94901
Poštové mesto: Nitra
Región: Nitriansky kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: amacsaiova@ukf.sk 📧
Telefón: +421376408059 📞
Adresa profilu kupujúceho: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-profilov/detail/269 🌏
Typ verejného obstarávateľa
Verejnoprávna inštitúcia
Hlavná činnosť
Vzdelávanie
Komunikácia
Adresa URL dokumentov: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-zakaziek/dokumenty/564711 🌏
URL adresa účasti: https://www.isepvo.sk/ 🌏
Názov: Elektronická platforma verejného obstarávania (IS EVO, príp. IS EPVO)
Elektronické predkladanie: Povinná
Doplňujúce informácie
Recenzia tela
Názov: Úrad pre verejné obstarávanie
Národné registračné číslo:
31797903
Poštová adresa: Ružová dolina
10
Poštové smerovacie číslo: 82109
Poštové mesto: Bratislava - mestská časť Ružinov
Región: Bratislavský kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: info@uvo.gov.sk 📧
Telefón: +421250264111 📞
ADRESA URL: www.uvo.gov.sk 🌏
Služba, od ktorej možno získať informácie o postupe preskúmania
Rovnaké ako: Recenzia tela
Postup preskúmania
Presné informácie o termíne(-och) revíznych postupov:
Lehoty na predloženie námietok upravuje platný a účinný zákon o verejnom obstarávaní.
Informácie o elektronických pracovných postupoch
Elektronická fakturácia bude akceptovaná
Zdroj: OJS 2026/S 169-603413 (2026-09-01)
Nové obstarávania v súvisiacich kategóriách 🆕
- Ropné výrobky, palivo, elektrina a ostatné zdroje energie (13 nové verejné obstarávania)