Nákup elektrickej energie a súvisiace služby distribúcie

Kancelária Národnej rady Slovenskej republiky

Predmetom zákazky je dodávka elektrickej energie a zabezpečenie distribúcie elektrickej energie a ostatných s tým spojených distribučných služieb pre odberné miesta verejného obstarávateľa v čase od 01.01.2027 00:00:00 hodiny do 31.12.2027 24:00:00 hodiny, vrátane prevzatia zodpovednosti za odchýlku.

Termín

Deadline 2026-10-05

Kto? Čo? Kde?
História obstarávania
Dátum Dokument
2026-09-01 Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania (2026-09-01)
Objekt
Rozsah obstarávania
Názov: Nákup elektrickej energie a súvisiace služby distribúcie
Referenčné číslo: KNR-ODVO 5102/2026
Krátky popis:
Predmetom zákazky je dodávka elektrickej energie a zabezpečenie distribúcie elektrickej energie a ostatných s tým spojených distribučných služieb pre odberné miesta verejného obstarávateľa v čase od 01.01.2027 00:00:00 hodiny do 31.12.2027 24:00:00 hodiny, vrátane prevzatia zodpovednosti za odchýlku.
Zobraziť viac
Typ zmluvy: Dodávky
Produkty/služby: Elektrická energia 📦
Odhadovaná hodnota bez DPH: 1 284 993 EUR 💰
Doplňujúci druh zmluvy: Služby
Popis
Interný identifikátor: KNR-ODVO 5102/2026
Toto verejné obstarávanie je vhodné aj pre malé a stredné podniky (MSP)
Ďalšie produkty/služby: Rozvod elektriny a súvisiace služby 📦
Hlavné miesto alebo miesto výkonu:
Miestom dodania tovaru sú odberné miesta verejného obstarávateľa špecifikované v opise predmetu zákazky.
Poštová adresa: Námestie Alexandra Dubčeka
1
PSČ: 81280
Mesto: Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Krajina: Slovensko 🇸🇰
Miesto výkonu: Bratislavský kraj 🏙️
Trvanie: 12 mesiacov
Kritériá udeľovania
Cena
Cena (váženie): 100
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0001

Postup
Typ postupu
Otvorený postup
Právny základ: Smernica 2014/24/EÚ
Administratívne informácie
Lehota na prijímanie ponúk alebo žiadostí o účasť: 2026-10-05 10:30:00 📅
Podmienky otvárania ponúk: 2026-10-05 10:35:00 📅
Podmienky otvárania ponúk (miesto): Otváranie ponúk sa uskutoční na adrese: Virtuálne prostredie IS EVO v zmysle otvárania ponúk využitím funkcionality “On-line” sprístupnenie ponúk uchádzačom.
Podmienky otvárania ponúk (Informácie o oprávnených osobách a postup otvárania ponúk):
Verejný obstarávateľ umožní účasť na otváraní ponúk všetkým uchádzačom, ktorí predložili ponuku v lehote na predkladanie ponúk. Komisia zverejní počet predložených ponúk a návrhy na plnenie kritérií, ktoré sa dajú vyjadriť číslom; ostatné údaje uvedené v ponuke vrátane obchodného mena alebo názvu, sídla, miesta podnikania alebo adresy pobytu všetkých uchádzačov sa nezverejňujú. Nakoľko sa ponuky predkladajú použitím elektronického prostriedku (IS EVO) podľa § 20 zákona o verejnom obstarávaní, umožnením účasti na otváraní ponúk sa rozumie ich sprístupnenie prostredníctvom funkcionality elektronického prostriedku všetkým uchádzačom, ktorí predložili ponuku určeným spôsobom komunikácie, a to v rozsahu údajov podľa predchádzajúcej vety. Otváranie ponúk prostredníctvom využitia funkcionality „On-line“ sprístupnenie ponúk je založené na automatickom generovaní (vytvorení) a odoslaní zápisnice z otvárania ponúk všetkým uchádzačom. Táto automaticky generovaná (vytvorená) a následne odoslaná zápisnica obsahuje náležitosti v zmysle § 52 ods. 2 zákona o verejnom obstarávaní.
Zobraziť viac
Jazyky, v ktorých sa môžu predkladať ponuky alebo žiadosti o účasť: slovenčina 🗣️
čeština 🗣️
Minimálny časový rámec, počas ktorého musí uchádzač zachovať ponuku: 0 dní
Podmienky zadávania zákazky
Vyžaduje sa zdokonalený alebo kvalifikovaný elektronický podpis alebo elektronická pečať [v zmysle nariadenia (EÚ) č. 910/2014]
Skupina uchádzačov, ktorej bude zadaná zákazka, musí mať určitú právnu formu
Dátum otvorenia: 2026-10-05 10:35:00 📅
Miesto:
Otváranie ponúk sa uskutoční na adrese: Virtuálne prostredie IS EVO v zmysle otvárania ponúk využitím funkcionality “On-line” sprístupnenie ponúk uchádzačom.
Ďalšie informácie:
Verejný obstarávateľ umožní účasť na otváraní ponúk všetkým uchádzačom, ktorí predložili ponuku v lehote na predkladanie ponúk. Komisia zverejní počet predložených ponúk a návrhy na plnenie kritérií, ktoré sa dajú vyjadriť číslom; ostatné údaje uvedené v ponuke vrátane obchodného mena alebo názvu, sídla, miesta podnikania alebo adresy pobytu všetkých uchádzačov sa nezverejňujú. Nakoľko sa ponuky predkladajú použitím elektronického prostriedku (IS EVO) podľa § 20 zákona o verejnom obstarávaní, umožnením účasti na otváraní ponúk sa rozumie ich sprístupnenie prostredníctvom funkcionality elektronického prostriedku všetkým uchádzačom, ktorí predložili ponuku určeným spôsobom komunikácie, a to v rozsahu údajov podľa predchádzajúcej vety. Otváranie ponúk prostredníctvom využitia funkcionality „On-line“ sprístupnenie ponúk je založené na automatickom generovaní (vytvorení) a odoslaní zápisnice z otvárania ponúk všetkým uchádzačom. Táto automaticky generovaná (vytvorená) a následne odoslaná zápisnica obsahuje náležitosti v zmysle § 52 ods. 2 zákona o verejnom obstarávaní.
Zobraziť viac
Elektronická fakturácia: Povinná
Bude sa používať elektronické objednávanie
Bude sa používať elektronická platba
Kritériá udeľovania
Typ váhy: Váha (percentá, presne)

Právne, ekonomické, finančné a technické informácie
Podmienky účasti
Právna forma, ktorú má mať skupina hospodárskych subjektov, ktorej sa má zákazka zadať:
Ak bude ponuka skupiny dodávateľov verejným obstarávateľom prijatá, verejný obstarávateľ pred podpisom zmluvy vyžaduje, aby skupina dodávateľov z dôvodu riadneho plnenia zmluvy uzatvorila a predložila verejnému obstarávateľovi zmluvu (vytvorila právne vzťahy/právnu formu v súlade so všeobecne záväznými právnymi predpismi), v ktorej budú jednoznačne stanovené vzájomné práva a povinnosti členov skupiny dodávateľov, výslovné splnomocnenie jedného z členov skupiny dodávateľov komunikovať s verejným obstarávateľom v mene skupiny dodávateľov, vymedzenie, ktorý člen skupiny dodávateľov sa bude akou časťou podieľať na plnení predmetu zákazky, určenie bankového účtu, na ktorý budú poukazované akékoľvek platby zo strany verejného obstarávateľa v prospech skupiny dodávateľov, ako aj skutočnosť, že všetci členovia skupiny dodávateľov sú viazaní zo záväzkov voči verejnému obstarávateľovi spoločne a nerozdielne.
Zobraziť viac

Verejný obstarávateľ
Názov a adresy
Názov: Kancelária Národnej rady Slovenskej republiky
Národné registračné číslo: 00151491
Poštová adresa: Nám. Alexandra Dubčeka
1
Poštové smerovacie číslo: 81280
Poštové mesto: Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Región: Bratislavský kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: martina.caplova@nrsr.sk 📧
Telefón: 0259722363 📞
Adresa profilu kupujúceho: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-profilov/detail/233 🌏
Typ verejného obstarávateľa
Verejnoprávna inštitúcia
Hlavná činnosť
Všeobecné verejné služby
Komunikácia
Adresa URL dokumentov: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-zakaziek/dokumenty/563190 🌏
URL adresa účasti: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-zakaziek/detail/563190 🌏
Názov: elektronická platforma - informačný systém elektronického verejného obstarávania (IS EVO)
Elektronické predkladanie: Povinná

Doplňujúce informácie
Ďalšie informácie
Predmetom verejného obstarávania je zákazka na dodanie tovaru podľa § 3 ods. 2 zákona o verejnom obstarávaní, vo finančnom limite podľa § 5 ods. 2 zákona o verejnom obstarávaní (civilná nadlimitná zákazka) postupom podľa § 66 ods. 7 písm. b) zákona o verejnom obstarávaní (super-reverzná verejná súťaž) realizovaná elektronicky prostredníctvom elektronickej platformy – IS EVO, ktorého správcom je Úrad podpredsedu vlády Slovenskej republiky pre Plán obnovy a znalostnú ekonomiku. Predmet zákazky nie je rozdelený na časti. Odôvodnenie nerozdelenia zákazky na časti: Verejný obstarávateľ v súlade s ustanovením § 28 ods. 2 zákona o verejnom obstarávaní zvážil vhodnosť rozdelenia zákazky na časti, pričom na základe relevantných dôvodov verejný obstarávateľ zákazku na časti nedelí. Dodávku elektrickej energie z logických, vecných a ekonomických dôvodov nie je možné rozdeliť. Zabezpečenie dodávky elektrickej energie pre potreby verejného obstarávateľom jedným stabilným dodávateľom je nevyhnutnou podmienkou pre zachovanie funkčnosti a prevádzkyschopnosti verejného obstarávateľa. Komunikácia v predmetnom postupe zadávania zákazky sa uskutočňuje výlučne elektronickou podobou prostredníctvom IS EVO. Uchádzač predloží ponuku elektronicky prostredníctvom IS EVO. Celková cena predmetu zákazky pozostáva z nasledovných položiek: a) Cena za dodávanú elektrickú energiu, ktorá sa stanoví ako pevná jednotarifná cena. Pri výpočte uchádzač vychádza z predpokladaného množstva uvedeného v tabuľke č. 1 v časti Opis predmetu zákazky súťažných podkladov. Do ceny za dodávanú energiu uchádzač započíta samotnú cenu za dodávku elektrickej energie, cenu za prevzatie zodpovednosti za odchýlku a akékoľvek iné súvisiace platby (napr. mesačná platba za odberné miesto). b) Cena za služby súvisiace s distribúciou – ide o cenu za prenos elektriny, distribúciu elektriny, systémové služby a ostatné regulované položky, ktorých výška je určená podľa platného Rozhodnutia Úradu pre reguláciu sieťových odvetví a aktuálneho cenníka distribúcie príslušného PDS platného v čase dodania plnenia, vrátane odvodu do Jadrového fondu. c) Spotrebná daň – bude účtovaná podľa aktuálnej sadzby pre príslušný rok. d) DPH – daň z pridanej hodnoty podľa aktuálnej sadzby. Uchádzač v návrhu na plnenie kritériá uvedie iba cenu za 1 MWh za dodávanú elektrickú energiu, ktorá musí obsahovať všetky náklady dodávateľa súvisiace s dodávkou elektrickej energie do odberného miesta vrátane ceny za odchýlku, t.z. navrhovaná maximálna zmluvná cena za 1 MWh musí obsahovať cenu podľa predchádzajúceho bodu písm. a)......bez ceny za služby súvisiace s distribúciou podľa písm. b), spotrebnej dane podľa písm. c) a dane z pridanej hodnoty podľa bodu d). Cena za služby súvisiace s distribúciou, spotrebná daň a daň z pridanej hodnoty bude uchádzačovi uhrádzaná podľa aktuálnych sadzieb platných pre príslušný rok. Zábezpeka ponúk sa nevyžaduje. Verejný obstarávateľ určil nasledovné požiadavky na predmet zákazky - uchádzač je povinný v ponuke predložiť: • platné povolenie na podnikanie v energetike – dodávka elektrickej energie, ktoré ho oprávňuje podnikať v oblasti dodávky elektriny na území Slovenskej republiky. Uchádzač vo svojej ponuke predloží doklad podľa predchádzajúcej vety, alebo v ponuke uvedie odkaz na elektronickú databázu (webové sídlo/internetovú adresu), kde je povolenie priamo bezodplatne prístupné. • čestné vyhlásenie o skutočnosti, že má/bude mať uzatvorenú zmluvu so zúčtovateľnom odchýlok s uvedením zúčtovateľa odchýlok. • čestné vyhlásenie o uzatvorení rámcovej distribučnej zmluvy s prevádzkovateľom distribučnej sústavy. Verejný obstarávateľ v súlade s ustanovením § 66 ods. 7 písm. b) zákona o verejnom obstarávaní rozhodol, že vyhodnotenie splnenia podmienok účasti a vyhodnotenie ponúk z hľadiska splnenia požiadaviek na predmet zákazky sa uskutoční po vyhodnotení ponúk na základe kritérií na vyhodnotenie ponúk, tzv. superreverz. Verejný obstarávateľ stanovil jediné kritérium na hodnotenie ponúk a to najnižšiu cenu za dodávanú elektrickú energiu, ktorá musí obsahovať všetky náklady dodávateľa súvisiace s dodávkou elektrickej energie do odberného miesta vrátane ceny za odchýlku. Uchádzač uvedie cenu za 1MWh vyjadrenú v EUR bez ceny za služby súvisiace s distribúciou, bez DPH a bez spotrebnej dane podľa Prílohy č. 2 k súťažným podkladom. Po vyhodnotení ponúk na základe kritérií na hodnotenie ponúk, verejný obstarávateľ vyhodnotí splnenie podmienok účasti a požiadaviek na predmet zákazky u uchádzača, ktorý sa umiestnil na prvom mieste.
Zobraziť viac
Recenzia tela
Názov: Úrad pre verejné obstarávanie
Národné registračné číslo: 31797903
Poštová adresa: Ružová dolina
10
Poštové smerovacie číslo: 82109
Poštové mesto: Bratislava - mestská časť Ružinov
Región: Bratislavský kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: info@uvo.gov.sk 📧
Telefón: +421250264111 📞
ADRESA URL: www.uvo.gov.sk 🌏
Služba, od ktorej možno získať informácie o postupe preskúmania
Rovnaké ako: Recenzia tela
Postup preskúmania
Presné informácie o termíne(-och) revíznych postupov:
Lehoty na predloženie námietok upravuje platný a účinný zákon o verejnom obstarávaní.
Informácie o elektronických pracovných postupoch
Elektronická fakturácia bude akceptovaná
Zdroj: OJS 2026/S 169-604655 (2026-09-01)