Náboje pre dlhé strelné zbrane
Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky
Predmetom zákazky je zabezpečenie dodávky rôznych druhov nábojov do dlhých strelných zbraní pre príslušníkov polície.
TermínDeadline 2026-10-08
Kto? Čo? Kde?
História obstarávania
| Dátum | Dokument |
|---|---|
| 2026-09-02 | Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania |
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania (2026-09-02)
Objekt
Rozsah obstarávania
Názov: Náboje pre dlhé strelné zbrane
Referenčné číslo:
Krátky popis:
Produkty/služby: Munícia 📦
Odhadovaná hodnota bez DPH: 6 040 457 EUR 💰
Informácie o pozemkoch
Táto zmluva je rozdelená na časti ✅
Maximálny počet častí, ktoré možno prideliť jednému uchádzačovi: 8
Ponuky sa môžu predkladať na maximálny počet častí: 8
1️⃣
Interný identifikátor:
Názov: Cvičná nábojka do útočnej pušky kaliber 7,62x39 mm
Množstvo: 550000 kus
Odhadovaná hodnota bez DPH: 251 900 EUR 💰
Toto verejné obstarávanie je vhodné aj pre malé a stredné podniky (MSP) ✅
Opis obstarávania:
Uplatnenie kritérií prístupnosti pre osoby so zdravotným postihnutím, uvedených v technických špecifikáciách: Kritériá prístupnosti pre osoby so zdravotným postihnutím nie sú zahrnuté, keďže zákazka nie je určená na použitie fyzickými osobami
Hlavné miesto alebo miesto výkonu:
560
PSČ: 97613
Mesto: Slovenská Ľupča
Krajina: Slovensko 🇸🇰
Miesto výkonu: Banskobystrický kraj 🏙️
Trvanie: 48 mesiacov
Kritériá udeľovania
Cena ✅
Cena (váženie): 100
Názov
Identifikačné číslo dávky:
2️⃣
Interný identifikátor:
Názov: Náboj kalibru 7,62x39mm Pb
Množstvo: 6200000 kus
Odhadovaná hodnota bez DPH: 3 335 600 EUR 💰
Opis obstarávania:
Identifikačné číslo dávky:
3️⃣
Interný identifikátor:
Názov: Náboje do dlhých guľových strelných zbraní kal. 300 Norma Magnum
Množstvo: 35000 kus
Odhadovaná hodnota bez DPH: 138 250 EUR 💰
Opis obstarávania:
Identifikačné číslo dávky:
4️⃣
Interný identifikátor:
Názov: Náboje do dlhých guľových strelných zbraní kal. 308 Winchester
Množstvo: 570000 kus
Odhadovaná hodnota bez DPH: 1 074 237 EUR 💰
Opis obstarávania:
Názov
Identifikačné číslo dávky:
5️⃣
Interný identifikátor:
Názov: Náboj do dlhých guľových strelných zbraní kal.338 Lapua Magnum
Množstvo: 161000 kus
Odhadovaná hodnota bez DPH: 864 200 EUR 💰
Opis obstarávania:
Názov
Identifikačné číslo dávky:
6️⃣
Interný identifikátor:
Názov: Náboje do automatických guľových strelných zbraní
Množstvo: 124000 kus
Odhadovaná hodnota bez DPH: 139 280 EUR 💰
Opis obstarávania:
Identifikačné číslo dávky:
7️⃣
Interný identifikátor:
Názov: Náboje kalibru .223 Remington s vyššou presnosťou
Množstvo: 150000 kus
Odhadovaná hodnota bez DPH: 168 950 EUR 💰
Opis obstarávania:
Identifikačné číslo dávky:
8️⃣
Interný identifikátor:
Názov: Náboj kalibru 12,7x99mm NATO – (.50 BMG)
Množstvo: 2400 kus
Odhadovaná hodnota bez DPH: 68 040 EUR 💰
Opis obstarávania:
Identifikačné číslo dávky:
Postup
Typ postupu
Otvorený postup ✅
Právny základ: Smernica 2014/24/EÚ
Administratívne informácie
Lehota na prijímanie ponúk alebo žiadostí o účasť: 2026-10-08 09:00:00 📅
Podmienky otvárania ponúk: 2026-10-08 10:00:00 📅
Podmienky otvárania ponúk (miesto): Miestom otvárania ponúk je elektronický prostriedok JOSEPHINE: https://josephine.proebiz.com/sk/tender/79074/summary
Podmienky otvárania ponúk (Informácie o oprávnených osobách a postup otvárania ponúk):
čeština 🗣️
Minimálny časový rámec, počas ktorého musí uchádzač zachovať ponuku: 12 mesiacov
Informácie o rámcovej dohode alebo dynamickom nákupnom systéme
Rámcová dohoda s viacerými prevádzkovateľmi ✅
Maximálny počet účastníkov: 1
Podmienky zadávania zákazky
Vyžaduje sa zdokonalený alebo kvalifikovaný elektronický podpis alebo elektronická pečať [v zmysle nariadenia (EÚ) č. 910/2014]
Skupina uchádzačov, ktorej bude zadaná zákazka, musí mať určitú právnu formu ✅
Dátum otvorenia: 2026-10-08 10:00:00 📅
Miesto:
Kritériá udeľovania
Typ váhy: Váha (percentá, presne)
Právne, ekonomické, finančné a technické informácie
Podmienky účasti
Právna forma, ktorú má mať skupina hospodárskych subjektov, ktorej sa má zákazka zadať:
Verejný obstarávateľ
Názov a adresy
Názov: Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky
Národné registračné číslo:
Poštová adresa: Pribinova
2
Poštové smerovacie číslo: 81272
Poštové mesto: Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Región: Bratislavský kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: jozef.enderla@minv.sk 📧
Telefón: +421250944436 📞
Adresa profilu kupujúceho: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-profilov/detail/239 🌏
Typ verejného obstarávateľa
Ministerstvo alebo iný štátny alebo federálny orgán
Hlavná činnosť
Verejný poriadok a bezpečnosť
Komunikácia
Adresa URL dokumentov: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-zakaziek/dokumenty/561103 🌏
URL adresa účasti: https://josephine.proebiz.com/sk/tender/79074/summary 🌏
Názov: Josephine
Elektronické predkladanie: Povinná
Doplňujúce informácie
Ďalšie informácie
Recenzia tela
Názov: Úrad pre verejné obstarávanie
Národné registračné číslo:
Poštová adresa: Ružová dolina
10
Poštové smerovacie číslo: 82109
Poštové mesto: Bratislava - mestská časť Ružinov
Región: Bratislavský kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: info@uvo.gov.sk 📧
Telefón: +421250264111 📞
ADRESA URL: www.uvo.gov.sk 🌏
Služba, od ktorej možno získať informácie o postupe preskúmania
Rovnaké ako: Recenzia tela
Postup preskúmania
Presné informácie o termíne(-och) revíznych postupov:
Elektronická fakturácia bude akceptovaná
Zdroj: OJS 2026/S 170-609290 (2026-09-02)
Objekt
Rozsah obstarávania
Názov: Náboje pre dlhé strelné zbrane
Referenčné číslo:
SVO-RVO2-2026/000695
Krátky popis:
Predmetom zákazky je zabezpečenie dodávky rôznych druhov nábojov do dlhých strelných zbraní pre príslušníkov polície.
Typ zmluvy: Dodávky
Produkty/služby: Munícia 📦
Odhadovaná hodnota bez DPH: 6 040 457 EUR 💰
Informácie o pozemkoch
Táto zmluva je rozdelená na časti ✅
Maximálny počet častí, ktoré možno prideliť jednému uchádzačovi: 8
Ponuky sa môžu predkladať na maximálny počet častí: 8
1️⃣
Interný identifikátor:
SVO-RVO2-2026/000695 časť 1.
Názov: Cvičná nábojka do útočnej pušky kaliber 7,62x39 mm
Množstvo: 550000 kus
Odhadovaná hodnota bez DPH: 251 900 EUR 💰
Toto verejné obstarávanie je vhodné aj pre malé a stredné podniky (MSP) ✅
Opis obstarávania:
Predmetom zákazky je zabezpečenie dodávky cvičných nábojov kal. 7,62x39 mm Cv v počte 550 000 ks pre príslušníkov polície.
Ďalšie produkty/služby: Náboje
📦
Uplatnenie kritérií prístupnosti pre osoby so zdravotným postihnutím, uvedených v technických špecifikáciách: Kritériá prístupnosti pre osoby so zdravotným postihnutím nie sú zahrnuté, keďže zákazka nie je určená na použitie fyzickými osobami
Hlavné miesto alebo miesto výkonu:
Ústredný sklad Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, Príboj 560, 976 13 Slovenská Ľupča
Poštová adresa: Príboj
560
PSČ: 97613
Mesto: Slovenská Ľupča
Krajina: Slovensko 🇸🇰
Miesto výkonu: Banskobystrický kraj 🏙️
Trvanie: 48 mesiacov
Kritériá udeľovania
Cena ✅
Cena (váženie): 100
Názov
Identifikačné číslo dávky:
LOT-0001
2️⃣
Interný identifikátor:
SVO-RVO2-2026/000695 časť 2.
Názov: Náboj kalibru 7,62x39mm Pb
Množstvo: 6200000 kus
Odhadovaná hodnota bez DPH: 3 335 600 EUR 💰
Opis obstarávania:
Predmetom zákazky je zabezpečenie dodávky nábojov kalibru 7,62x39mm Pb v počte 6 200 000 ks pre príslušníkov polície.
Názov
Identifikačné číslo dávky:
LOT-0002
3️⃣
Interný identifikátor:
SVO-RVO2-2026/000695 časť 3.
Názov: Náboje do dlhých guľových strelných zbraní kal. 300 Norma Magnum
Množstvo: 35000 kus
Odhadovaná hodnota bez DPH: 138 250 EUR 💰
Opis obstarávania:
Predmetom zákazky je zabezpečenie dodávky nábojov kal. .300 Norma Magnum - Target v počte 35 000 ks pre príslušníkov polície.
Názov
Identifikačné číslo dávky:
LOT-0003
4️⃣
Interný identifikátor:
SVO-RVO2-2026/000695 časť 4.
Názov: Náboje do dlhých guľových strelných zbraní kal. 308 Winchester
Množstvo: 570000 kus
Odhadovaná hodnota bez DPH: 1 074 237 EUR 💰
Opis obstarávania:
Predmetom zákazky je zabezpečenie dodávky nábojov kal. .308 Win. - Target v počte 500 000 ks, nábojov kal. .308 Win. – AP v počte 14 000 ks, nábojov kal. .308 Win. – Tactical v počte 14 000 ks, nábojov kal. .308 Win. Duty v počte 14 000 ks, nábojov kal. .308 Win. – Fragmentačný v počte 14 000 ks a nábojov kal. .308 Win. - Subsonic v počte 14 000 ks pre príslušníkov polície.
Zobraziť viac
Identifikačné číslo dávky:
LOT-0004
5️⃣
Interný identifikátor:
SVO-RVO2-2026/000695 časť 5.
Názov: Náboj do dlhých guľových strelných zbraní kal.338 Lapua Magnum
Množstvo: 161000 kus
Odhadovaná hodnota bez DPH: 864 200 EUR 💰
Opis obstarávania:
Predmetom zákazky je zabezpečenie dodávky nábojov kal. .338 Lapua Magnum - Target v počte 125 000 ks, nábojov kal. .338 Lapua Magnum – AP v počte 12 000 ks, nábojov kal. .338 Lapua Magnum – Tactical v počte 12 000 ks a nábojov kal. . 338 Lapua Magnum – Duty v počte 12 000 ks pre príslušníkov polície.
Zobraziť viac
Identifikačné číslo dávky:
LOT-0005
6️⃣
Interný identifikátor:
SVO-RVO2-2026/000695 časť 6.
Názov: Náboje do automatických guľových strelných zbraní
Množstvo: 124000 kus
Odhadovaná hodnota bez DPH: 139 280 EUR 💰
Opis obstarávania:
Predmetom zákazky je zabezpečenie dodávky nábojov kal. 7,62x51 – celoplášť v počte 70 000 ks, nábojov kal. 7,62x51 - svietiaci v počte 18 000 ks, nábojov kal. 7,62x51 – AP v počte 36 000 ks pre príslušníkov polície.
Názov
Identifikačné číslo dávky:
LOT-0006
7️⃣
Interný identifikátor:
SVO-RVO2-2026/000695 časť 7.
Názov: Náboje kalibru .223 Remington s vyššou presnosťou
Množstvo: 150000 kus
Odhadovaná hodnota bez DPH: 168 950 EUR 💰
Opis obstarávania:
Predmetom zákazky je zabezpečenie dodávky nábojov kal. .223 Rem. - Fragmentačný v počte 50 000 ks, nábojov kal. .223 Rem. - Target v počte 50 000 ks a nábojov kal. .223 Rem. - AP v počte 50 000 ks pre príslušníkov polície.
Názov
Identifikačné číslo dávky:
LOT-0007
8️⃣
Interný identifikátor:
SVO-RVO2-2026/000695 časť 8.
Názov: Náboj kalibru 12,7x99mm NATO – (.50 BMG)
Množstvo: 2400 kus
Odhadovaná hodnota bez DPH: 68 040 EUR 💰
Opis obstarávania:
Predmetom zákazky je zabezpečenie dodávky nábojov kal. 12,7x99mm Match v počte 1 200 ks a nábojov kal. 12,7x99mm AP v počte 1 200 ks pre príslušníkov polície.
Názov
Identifikačné číslo dávky:
LOT-0008
Postup
Typ postupu
Otvorený postup ✅
Právny základ: Smernica 2014/24/EÚ
Administratívne informácie
Lehota na prijímanie ponúk alebo žiadostí o účasť: 2026-10-08 09:00:00 📅
Podmienky otvárania ponúk: 2026-10-08 10:00:00 📅
Podmienky otvárania ponúk (miesto): Miestom otvárania ponúk je elektronický prostriedok JOSEPHINE: https://josephine.proebiz.com/sk/tender/79074/summary
Podmienky otvárania ponúk (Informácie o oprávnených osobách a postup otvárania ponúk):
Otváranie ponúk je neverejné a uskutoční sa v súlade s § 54 ods. 3 zákona.
Miesto otvárania ponúk: Miestom otvárania ponúk je elektronický prostriedok JOSEPHINE:
https://josephine.proebiz.com/sk/tender/79074/summary
Jazyky, v ktorých sa môžu predkladať ponuky alebo žiadosti o účasť: slovenčina 🗣️ čeština 🗣️
Minimálny časový rámec, počas ktorého musí uchádzač zachovať ponuku: 12 mesiacov
Informácie o rámcovej dohode alebo dynamickom nákupnom systéme
Rámcová dohoda s viacerými prevádzkovateľmi ✅
Maximálny počet účastníkov: 1
Podmienky zadávania zákazky
Vyžaduje sa zdokonalený alebo kvalifikovaný elektronický podpis alebo elektronická pečať [v zmysle nariadenia (EÚ) č. 910/2014]
Skupina uchádzačov, ktorej bude zadaná zákazka, musí mať určitú právnu formu ✅
Dátum otvorenia: 2026-10-08 10:00:00 📅
Miesto:
Miestom otvárania ponúk je elektronický prostriedok JOSEPHINE:
https://josephine.proebiz.com/sk/tender/79074/summary
Ďalšie informácie:
Otváranie ponúk je neverejné a uskutoční sa v súlade s § 54 ods. 3 zákona.
Miesto otvárania ponúk: Miestom otvárania ponúk je elektronický prostriedok JOSEPHINE:
https://josephine.proebiz.com/sk/tender/79074/summary
Elektronická fakturácia: Povolená
Kritériá udeľovania
Typ váhy: Váha (percentá, presne)
Právne, ekonomické, finančné a technické informácie
Podmienky účasti
Právna forma, ktorú má mať skupina hospodárskych subjektov, ktorej sa má zákazka zadať:
Skupina dodávateľov nemusí pri predkladaní ponuky vytvoriť právnu formu, musí však stanoviť lídra skupiny dodávateľov. Všetci členovia takejto skupiny dodávateľov
utvorenej na dodanie predmetu zákazky sú povinní udeliť plnomocenstvo jednému z členov skupiny dodávateľov konať v mene všetkých členov skupiny dodávateľov a prijímať pokyny v tomto verejnom obstarávaní ako aj konať v mene skupiny pre prípad prijatia ich ponuky, podpisu zmluvy a komunikácie/zodpovednosti v procese plnenia zmluvy.
V prípade prijatia ponuky skupiny dodávateľov sa vyžaduje, aby skupina dodávateľov pred podpisom zmluvy uzatvorila a predložila verejnému obstarávateľovi zmluvu, v ktorej budú jednoznačne stanovené vzájomné práva a povinnosti, kto sa akou časťou bude podieľať na plnení zákazky, ako aj skutočnosť, že všetci členovia skupiny dodávateľov sú zaviazaní zo záväzkov voči verejnému obstarávateľovi spoločne a nerozdielne.
Zobraziť viac
Verejný obstarávateľ
Názov a adresy
Názov: Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky
Národné registračné číslo:
00151866
Poštová adresa: Pribinova
2
Poštové smerovacie číslo: 81272
Poštové mesto: Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Región: Bratislavský kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: jozef.enderla@minv.sk 📧
Telefón: +421250944436 📞
Adresa profilu kupujúceho: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-profilov/detail/239 🌏
Typ verejného obstarávateľa
Ministerstvo alebo iný štátny alebo federálny orgán
Hlavná činnosť
Verejný poriadok a bezpečnosť
Komunikácia
Adresa URL dokumentov: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-zakaziek/dokumenty/561103 🌏
URL adresa účasti: https://josephine.proebiz.com/sk/tender/79074/summary 🌏
Názov: Josephine
Elektronické predkladanie: Povinná
Doplňujúce informácie
Ďalšie informácie
1. Verejný obstarávateľ bude pri komunikácii so záujemcami a uchádzačmi
postupovať v zmysle § 20 zákona č.343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení
niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o verejnom obstarávaní“)
prostredníctvom komunikačného rozhrania elektronického prostriedku JOSEPHINE. Tento spôsob sa
týka akejkoľvek komunikácie a podaní medzi verejným obstarávateľom a záujemcami alebo uchádzačmi.
JOSEPHINE je webová aplikácia dostupná na adrese: https://josephine.proebiz.com.
2. Verejný obstarávateľ poskytuje neobmedzený a priamy prístup elektronickými prostriedkami k
súťažným podkladom a k všetkým doplňujúcim podkladom. Povinne zverejňované dokumenty, vrátane
súťažných podkladov a vysvetlení, budú sprístupnené v súlade s § 64 ods. 3 zákona o verejnom
obstarávaní v elektronickom prostriedku JOSEPHINE. Priamy link na obstarávanie:
https://josephine.proebiz.com/sk/tender/79074/summary
3. Všetky ďalšie vzájomné práva a povinnosti, ako aj všetky formálne, obsahové podmienky a požiadavky
verejného obstarávania sú uvedené v súťažných podkladoch.
4. Verejný obstarávateľ upozorňuje na skutočnosť, že napriek tomu, že v tomto oznámení o vyhlásení
verejného obstarávania je vyplnená lehota viazanosti ponúk 12 mesiacov, platí pevne stanovená lehota
viazanosti ponúk do 30.09.2027. Údaj „12 mesiacov“ sa neuplatňuje. Uvedené riešenie bolo nevyhnutné z
dôvodu nemožnosti zadať vo formulári konkrétny dátum lehoty viazanosti ponúk.
Zobraziť viac
Názov: Úrad pre verejné obstarávanie
Národné registračné číslo:
31797903
Poštová adresa: Ružová dolina
10
Poštové smerovacie číslo: 82109
Poštové mesto: Bratislava - mestská časť Ružinov
Región: Bratislavský kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: info@uvo.gov.sk 📧
Telefón: +421250264111 📞
ADRESA URL: www.uvo.gov.sk 🌏
Služba, od ktorej možno získať informácie o postupe preskúmania
Rovnaké ako: Recenzia tela
Postup preskúmania
Presné informácie o termíne(-och) revíznych postupov:
Lehoty na predloženie námietok upravuje platný a účinný zákon o verejnom obstarávaní.
Informácie o elektronických pracovných postupoch
Elektronická fakturácia bude akceptovaná
Zdroj: OJS 2026/S 170-609290 (2026-09-02)
Nové obstarávania v súvisiacich kategóriách 🆕
- Bezpečnostné, hasičské, policajné a ochranné vybavenie (7 nové verejné obstarávania)