Inovácie verejných služieb SMART CITY

Mesto Trenčín

Predmetom zákazky je dodanie Manažérskeho informačného systému (MIS) a spoločnej dátovej platformy, vrátane základnej infraštruktúry a zabezpečenia, ako základného prvku celkovej SMART platformy mesta Trenčín. Plánovaná platforma bude umožňovať pripojenie jednotlivých smart riešení, ukladanie, zdieľanie, reportovanie a analýzu dát, ktoré z nich pochádzajú, spájanie ako aj ďalšie spracovanie spolu s ďalšími, prevádzkovými, mestskými dátami a to vo forme, ktoré bude nevyhnutné pri budúcom zapájaní systémov s podporou umelej inteligencie. Odkaz na zverejnenú dokumentáciu projektu v metaIS: https://metais.slovensko.sk/ci/Projekt/43dcf2b5-0804-4c19-943d-f74c788c3002/

Termín

Deadline 2026-10-01

Kto? Čo? Kde?
História obstarávania
Dátum Dokument
2026-08-24 Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania (2026-08-24)
Objekt
Rozsah obstarávania
Názov: Inovácie verejných služieb SMART CITY
Referenčné číslo: TN_SMART
Krátky popis:
Predmetom zákazky je dodanie Manažérskeho informačného systému (MIS) a spoločnej dátovej platformy, vrátane základnej infraštruktúry a zabezpečenia, ako základného prvku celkovej SMART platformy mesta Trenčín. Plánovaná platforma bude umožňovať pripojenie jednotlivých smart riešení, ukladanie, zdieľanie, reportovanie a analýzu dát, ktoré z nich pochádzajú, spájanie ako aj ďalšie spracovanie spolu s ďalšími, prevádzkovými, mestskými dátami a to vo forme, ktoré bude nevyhnutné pri budúcom zapájaní systémov s podporou umelej inteligencie. Odkaz na zverejnenú dokumentáciu projektu v metaIS: https://metais.slovensko.sk/ci/Projekt/43dcf2b5-0804-4c19-943d-f74c788c3002/
Zobraziť viac
Typ zmluvy: Dodávky
Produkty/služby: Softvérové balíky a informačné systémy 📦
Odhadovaná hodnota bez DPH: 1977646.62 EUR 💰
Doplňujúci druh zmluvy: Služby
Popis
Interný identifikátor: TN_SMART
Toto verejné obstarávanie je vhodné aj pre malé a stredné podniky (MSP)
Ďalšie produkty/služby: Cieľ strategického verejného obstarávania: Inovatívny nákup
Smart riešenia výrazne modernizujú mestá tým, že zlepšujú kvalitu života obyvateľov, zvyšujú efektivitu mestských služieb a pomáhajú vzniku dátových skladov s detailnými a reálnymi údajmi o udalostiach v meste, ktoré pomôžu a skvalitnia rozhodovací proces. Inteligentné dopravné systémy, ako sú napríklad semafory riadené v reálnom čase a aplikácie na sledovanie verejnej dopravy, znižujú dopravné zápchy a skracujú čas cestovania. Smart energetické siete umožňujú efektívnejšie využívanie energie a znižujú náklady na prevádzku. Senzory a IoT zariadenia monitorujú kvalitu ovzdušia, hladiny hluku a spotrebu vody, čo pomáha mestám rýchlo reagovať na problémy a optimalizovať zdroje. Technológie aktívne podporujú udržateľnosť. Pomáhajú znižovať emisie a podporujú recykláciu. Smart riešenia prinášajú mestám modernizáciu, ktorá je nielen technologicky pokročilá, ale aj ekologicky a ekonomicky výhodná. Budovanie Smart mesta je dlhodobý proces, ktorý definuje inkrementálny a priebežný prístup (každý ďalší krok používa predchádzajúce a už zavedené technológie) k zavádzaniu, prevádzky a používaní najmodernejších senzorov a meračov, technológii pre komunikáciu a spracovanie dát ako aj využívaní prostriedkov umelej inteligencie. Takto definovaný prístup k budovaniu smart a AI mesta zabezpečí kontinuálnosť, kde v prvej fáze sú vybudované základy a princípy pre prevádzku, integráciu, zabezpečenie a manažment inteligentných riešení a zároveň sú nasadené vybrané riešenia v malom rozsahu. V ďalších krokoch takto definovaný systém umožňuje nasadenie ďalších smart riešení, pričom prostriedky definované v tejto fáze sú plne využiteľné a rozšíriteľné. Z pohľadu dátovej analytiky, systém umožní kvalitnú dátovú analytiku, pracujúcu s veľkou škálou korelovaných a nekorelovaných , interných, smart ako aj externých dát. Budovanie inteligentného mesta sa tak stane efektívne, kontrolované a zároveň integrované, t.j. bude možné plne integrovať aj budúce inteligentné riešenia a zároveň garantovať nasadenie umelej inteligencie. Koncentrovanie úvodnej fázy na vytvorenie hybridnej infraštruktúry, centralizovanej dátovej platformy a manažérskeho informačného systému zahŕňa aj pripojenie na existujúce backendové systémy ako aj verejné registre. Stanovuje pravidlá pre pripájanie ďalších verejných registrov v budúcnosti. Prostredníctvom takéhoto prístupu je tak umožnený výrazný pokrok v mestskej dátovej analytike. Korelovanie verejných, štátnych ako aj backoffice dát s údajmi so smart sieti a senzorov.
Zobraziť viac
Inovačné obstarávanie: Obstarávané stavebné práce, tovar alebo služby zahŕňajú inováciu procesov.
Krajina: Slovensko 🇸🇰
Miesto výkonu: Trenčiansky kraj 🏙️
Trvanie: 13 mesiacov
Kritériá udeľovania
Cena
Cena (váženie): 100
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0001

Postup
Typ postupu
Otvorený postup
Právny základ: Smernica 2014/24/EÚ
Administratívne informácie
Lehota na prijímanie ponúk alebo žiadostí o účasť: 2026-10-01 12:00:00 📅
Podmienky otvárania ponúk: 2026-10-01 12:30:00 📅
Podmienky otvárania ponúk (miesto): Sídlo verejného obstarávateľa.
Podmienky otvárania ponúk (Informácie o oprávnených osobách a postup otvárania ponúk):
Verejný obstarávateľ zrealizuje otváranie ponúk prostredníctvom funkcionality IS EVO, t. j. automatickým vytvorením a odoslaním zápisnice z otvárania ponúk všetkým členom komisie a uchádzačom, ktorí predložili ponuku v lehote na predkladanie ponúk. Zápisnica z otvárania ponúk obsahuje počet predložených ponúk a návrhy na plnenie kritérií, ktoré sa dajú vyjadriť číslom; ostatné údaje uvedené v ponuke vrátane obchodného mena alebo názvu, sídla, miesta podnikania alebo adresy pobytu všetkých uchádzačov sa nezverejňujú.
Zobraziť viac
Jazyky, v ktorých sa môžu predkladať ponuky alebo žiadosti o účasť: slovenčina 🗣️
čeština 🗣️
Minimálny časový rámec, počas ktorého musí uchádzač zachovať ponuku: 6 mesiacov
Podmienky zadávania zákazky
Vyžaduje sa zdokonalený alebo kvalifikovaný elektronický podpis alebo elektronická pečať [v zmysle nariadenia (EÚ) č. 910/2014]
Informácia, či sa požaduje zábezpeka
Je povinné uviesť mená a odbornú kvalifikáciu zamestnancov určených na plnenie zmluvy
Dátum otvorenia: 2026-10-01 12:30:00 📅
Miesto: Sídlo verejného obstarávateľa.
Ďalšie informácie:
Verejný obstarávateľ zrealizuje otváranie ponúk prostredníctvom funkcionality IS EVO, t. j. automatickým vytvorením a odoslaním zápisnice z otvárania ponúk všetkým členom komisie a uchádzačom, ktorí predložili ponuku v lehote na predkladanie ponúk. Zápisnica z otvárania ponúk obsahuje počet predložených ponúk a návrhy na plnenie kritérií, ktoré sa dajú vyjadriť číslom; ostatné údaje uvedené v ponuke vrátane obchodného mena alebo názvu, sídla, miesta podnikania alebo adresy pobytu všetkých uchádzačov sa nezverejňujú.
Zobraziť viac
Elektronická fakturácia: Povolená
Bude sa používať elektronické objednávanie
Bude sa používať elektronická platba
Kritériá udeľovania
Typ pevného čísla: Pevná hodnota (spolu)

Právne, ekonomické, finančné a technické informácie
Podmienky účasti
Požadované zálohy a záruky:
Zábezpeka je stanovená vo výške 50 000,00 EUR. Podrobnosti o spôsobe zloženia zábezpeky sú uvedené v súťažných podkladoch.

Verejný obstarávateľ
Názov a adresy
Názov: Mesto Trenčín
Národné registračné číslo: 00312037
Poštová adresa: Mierové nám.
2
Poštové smerovacie číslo: 91101
Poštové mesto: Trenčín
Región: Trenčiansky kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: mikuscak@visions.cc 📧
Telefón: 0918600969 📞
Adresa profilu kupujúceho: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-profilov/detail/4695 🌏
Typ verejného obstarávateľa
Regionálny alebo miestny orgán
Hlavná činnosť
Všeobecné verejné služby
Komunikácia
Adresa URL dokumentov: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-zakaziek/dokumenty/564106 🌏
URL adresa účasti: https://www.isepvo.sk/ 🌏
Názov: Is evo
Identifikátor finančných prostriedkov EÚ: NFP401000I711
Viac podrobností o finančných prostriedkoch EÚ:
Predmet zákazky bude financovaný z Programu Slovensko v rámci výzvy PSK-MIRRI-619-2024-ITI-EFRR a spolufinancovaný z vlastných zdrojov verejného obstarávateľa.
Program súvisiaci s finančnými prostriedkami EÚ: Európsky fond regionálneho rozvoja (EFRR) (2021/2027)
Elektronické predkladanie: Povinná

Doplňujúce informácie
Recenzia tela
Názov: Úrad pre verejné obstarávanie
Národné registračné číslo: 31797903
Poštová adresa: Ružová dolina
10
Poštové smerovacie číslo: 82109
Poštové mesto: Bratislava - mestská časť Ružinov
Región: Bratislavský kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: info@uvo.gov.sk 📧
Telefón: +421250264111 📞
ADRESA URL: www.uvo.gov.sk 🌏
Služba, od ktorej možno získať informácie o postupe preskúmania
Rovnaké ako: Recenzia tela
Postup preskúmania
Presné informácie o termíne(-och) revíznych postupov:
Lehoty na predloženie námietok upravuje platný a účinný zákon o verejnom obstarávaní.
Informácie o elektronických pracovných postupoch
Elektronická fakturácia bude akceptovaná
Zdroj: OJS 2026/S 163-585512 (2026-08-24)