Dodávka zemného plynu – PSO – Mesto Trstená 2026/ZP
Mesto Trstená
1.1 Predmetom zákazky je pravidelná dodávka zemného plynu do odberných miest verejných obstarávateľov, resp. ich právnych subjektov vrátane prevzatia zodpovednosti za odchýlku, distribúcie a spotrebnej dane v kvalite zodpovedajúcej technickým podmienkam prevádzkovateľa distribučnej siete, za dodržania platných právnych predpisov SR, technických podmienok a prevádzkového poriadku prevádzkovateľa distribučnej siete od 01.01.2027 o 00:00 hod. do 31.12.2028 o 24:00 hod.. Presné obdobia pre jednotlivé odberné miesta verejných obstarávateľov a ich právnych subjektov sú uvedené v Prílohe č. 2 – Zoznam odberných miest a spotrieb.
TermínDeadline 2026-09-29
Kto? Čo? Kde?
História obstarávania
| Dátum | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-28 | Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania |
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania (2026-08-28)
Objekt
Rozsah obstarávania
Názov: Dodávka zemného plynu – PSO – Mesto Trstená 2026/ZP
Referenčné číslo:
Krátky popis:
Typ zmluvy: Dodávky
Produkty/služby: Zemný plyn 📦
Popis
Interný identifikátor:
Toto verejné obstarávanie je vhodné aj pre malé a stredné podniky (MSP) ✅
Krajina: Slovensko 🇸🇰
Miesto výkonu: Žilinský kraj 🏙️
Trvanie
Dátum začiatku: 2027-01-01 📅
Dátum ukončenia: 2028-12-31 📅
Informácie o elektronických katalógoch
Ponuky musia byť predložené vo forme elektronických katalógov alebo musia obsahovať elektronický katalóg
Kritériá udeľovania
Cena ✅
Názov
Identifikačné číslo dávky:
Postup
Typ postupu
Otvorený postup ✅
Právny základ: Smernica 2014/24/EÚ
Administratívne informácie
Lehota na prijímanie ponúk alebo žiadostí o účasť: 2026-09-29 10:00:00 📅
Podmienky otvárania ponúk: 2026-09-29 10:05:00 📅
Podmienky otvárania ponúk (miesto): elektronicky prostredníctvom google meet
Jazyky, v ktorých sa môžu predkladať ponuky alebo žiadosti o účasť: slovenčina 🗣️
Minimálny časový rámec, počas ktorého musí uchádzač zachovať ponuku: 12 mesiacov
Informácie o elektronickej aukcii
Použije sa elektronická aukcia ✅
Informácie o rámcovej dohode alebo dynamickom nákupnom systéme
Rámcová dohoda s viacerými prevádzkovateľmi ✅
Maximálny počet účastníkov: 1
Podmienky zadávania zákazky
Vyžaduje sa zdokonalený alebo kvalifikovaný elektronický podpis alebo elektronická pečať [v zmysle nariadenia (EÚ) č. 910/2014]
Skupina uchádzačov, ktorej bude zadaná zákazka, musí mať určitú právnu formu ✅
Dátum otvorenia: 2026-09-29 10:05:00 📅
Miesto: elektronicky prostredníctvom google meet
Elektronický katalóg: Povolená
Elektronická fakturácia: Povinná
Bude sa používať elektronické objednávanie ✅
Bude sa používať elektronická platba ✅
Právne, ekonomické, finančné a technické informácie
Podmienky účasti
Právna forma, ktorú má mať skupina hospodárskych subjektov, ktorej sa má zákazka zadať: napr. s.r.o., a.s., k.s.....
Verejný obstarávateľ
Názov a adresy
Názov: Mesto Trstená
Národné registračné číslo:
Poštová adresa: Bernolákova
8
Poštové smerovacie číslo: 02801
Poštové mesto: Trstená
Región: Žilinský kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: primator@trstena.sk 📧
Telefón: 0910906489 📞
ADRESA URL: http://www.trstena.sk/ 🌏
Vedúci subjekt skupiny ✅
Adresa profilu kupujúceho: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-profilov/detail/4921 🌏
Typ verejného obstarávateľa
Regionálny alebo miestny orgán
Hlavná činnosť
Všeobecné verejné služby
Informácie o spoločnom obstarávaní
Zmluva zahŕňa spoločné obstarávanie ✅
Komunikácia
Adresa URL dokumentov: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-zakaziek/dokumenty/564617 🌏
URL adresa účasti: www.isepvo.sk 🌏
Názov: sismisova@well.sk
Elektronické predkladanie: Povinná
Doplňujúce informácie
Recenzia tela
Názov: Úrad pre verejné obstarávanie
Národné registračné číslo:
Poštová adresa: Ružová dolina
10
Poštové smerovacie číslo: 82109
Poštové mesto: Bratislava - mestská časť Ružinov
Región: Bratislavský kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: info@uvo.gov.sk 📧
Telefón: +421250264111 📞
ADRESA URL: www.uvo.gov.sk 🌏
Služba, od ktorej možno získať informácie o postupe preskúmania
Rovnaké ako: Recenzia tela
Postup preskúmania
Presné informácie o termíne(-och) revíznych postupov:
Elektronická fakturácia bude akceptovaná
Zdroj: OJS 2026/S 168-602487 (2026-08-28)
Objekt
Rozsah obstarávania
Názov: Dodávka zemného plynu – PSO – Mesto Trstená 2026/ZP
Referenčné číslo:
PSO 2026 ZP
Krátky popis:
1.1 Predmetom zákazky je pravidelná dodávka zemného plynu do odberných miest verejných obstarávateľov, resp. ich právnych subjektov vrátane prevzatia zodpovednosti za odchýlku, distribúcie a spotrebnej dane v kvalite zodpovedajúcej technickým podmienkam prevádzkovateľa distribučnej siete, za dodržania platných právnych predpisov SR, technických podmienok
a prevádzkového poriadku prevádzkovateľa distribučnej siete od 01.01.2027 o 00:00 hod.
do 31.12.2028 o 24:00 hod.. Presné obdobia pre jednotlivé odberné miesta verejných obstarávateľov a ich právnych subjektov sú uvedené v Prílohe č. 2 – Zoznam odberných miest a spotrieb.
Zobraziť viac
Produkty/služby: Zemný plyn 📦
Popis
Interný identifikátor:
PSO 2026 ZP
Toto verejné obstarávanie je vhodné aj pre malé a stredné podniky (MSP) ✅
Krajina: Slovensko 🇸🇰
Miesto výkonu: Žilinský kraj 🏙️
Trvanie
Dátum začiatku: 2027-01-01 📅
Dátum ukončenia: 2028-12-31 📅
Informácie o elektronických katalógoch
Ponuky musia byť predložené vo forme elektronických katalógov alebo musia obsahovať elektronický katalóg
Kritériá udeľovania
Cena ✅
Názov
Identifikačné číslo dávky:
LOT-0001
Postup
Typ postupu
Otvorený postup ✅
Právny základ: Smernica 2014/24/EÚ
Administratívne informácie
Lehota na prijímanie ponúk alebo žiadostí o účasť: 2026-09-29 10:00:00 📅
Podmienky otvárania ponúk: 2026-09-29 10:05:00 📅
Podmienky otvárania ponúk (miesto): elektronicky prostredníctvom google meet
Jazyky, v ktorých sa môžu predkladať ponuky alebo žiadosti o účasť: slovenčina 🗣️
Minimálny časový rámec, počas ktorého musí uchádzač zachovať ponuku: 12 mesiacov
Informácie o elektronickej aukcii
Použije sa elektronická aukcia ✅
Informácie o rámcovej dohode alebo dynamickom nákupnom systéme
Rámcová dohoda s viacerými prevádzkovateľmi ✅
Maximálny počet účastníkov: 1
Podmienky zadávania zákazky
Vyžaduje sa zdokonalený alebo kvalifikovaný elektronický podpis alebo elektronická pečať [v zmysle nariadenia (EÚ) č. 910/2014]
Skupina uchádzačov, ktorej bude zadaná zákazka, musí mať určitú právnu formu ✅
Dátum otvorenia: 2026-09-29 10:05:00 📅
Miesto: elektronicky prostredníctvom google meet
Elektronický katalóg: Povolená
Elektronická fakturácia: Povinná
Bude sa používať elektronické objednávanie ✅
Bude sa používať elektronická platba ✅
Právne, ekonomické, finančné a technické informácie
Podmienky účasti
Právna forma, ktorú má mať skupina hospodárskych subjektov, ktorej sa má zákazka zadať: napr. s.r.o., a.s., k.s.....
Verejný obstarávateľ
Názov a adresy
Názov: Mesto Trstená
Národné registračné číslo:
00314897
Poštová adresa: Bernolákova
8
Poštové smerovacie číslo: 02801
Poštové mesto: Trstená
Región: Žilinský kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: primator@trstena.sk 📧
Telefón: 0910906489 📞
ADRESA URL: http://www.trstena.sk/ 🌏
Vedúci subjekt skupiny ✅
Adresa profilu kupujúceho: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-profilov/detail/4921 🌏
Typ verejného obstarávateľa
Regionálny alebo miestny orgán
Hlavná činnosť
Všeobecné verejné služby
Informácie o spoločnom obstarávaní
Zmluva zahŕňa spoločné obstarávanie ✅
Komunikácia
Adresa URL dokumentov: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-zakaziek/dokumenty/564617 🌏
URL adresa účasti: www.isepvo.sk 🌏
Názov: sismisova@well.sk
Elektronické predkladanie: Povinná
Doplňujúce informácie
Recenzia tela
Názov: Úrad pre verejné obstarávanie
Národné registračné číslo:
31797903
Poštová adresa: Ružová dolina
10
Poštové smerovacie číslo: 82109
Poštové mesto: Bratislava - mestská časť Ružinov
Región: Bratislavský kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: info@uvo.gov.sk 📧
Telefón: +421250264111 📞
ADRESA URL: www.uvo.gov.sk 🌏
Služba, od ktorej možno získať informácie o postupe preskúmania
Rovnaké ako: Recenzia tela
Postup preskúmania
Presné informácie o termíne(-och) revíznych postupov:
Lehoty na predloženie námietok upravuje platný a účinný zákon o verejnom obstarávaní.
Informácie o elektronických pracovných postupoch
Elektronická fakturácia bude akceptovaná
Zdroj: OJS 2026/S 168-602487 (2026-08-28)
Nové obstarávania v súvisiacich kategóriách 🆕
- Ropné výrobky, palivo, elektrina a ostatné zdroje energie (13 nové verejné obstarávania)