Architektonický návrh - Obnova budovy Najvyššieho súdu Slovenskej republiky ako sídlo NS SR a NSS SR
Kancelária Najvyššieho súdu Slovenskej republiky
Predmetom súťaže návrhov je vypracovanie architektonického návrhu na obnovu administratívnej budovy NS SR, ktorá sa nachádza na adrese: Župné námestie č. 13. Obnova je nevyhnutná z dôvodu nedostatočného technického stavu budovy a jej náročnej energetickej a ekonomickej prevádzky, ktoré bránia plnohodnotnému využitiu jej potenciálu. Účel súťaže návrhov Účelom súťaže návrhov je nájsť návrh, ktorý spomedzi predložených návrhov najlepšie vyrieši požiadavku vyhlasovateľa na vytvorenie dôstojného a moderného sídla pre NS SR a aj NSS SR, prispeje k efektívnejšiemu využívaniu verejných zdrojov a zároveň zachová architektonický odkaz architekta Vladimíra Dedečka. Nové zadanie nadviaže na jeho pôvodný koncept - dve jasne oddelené časti v jednej budove, ktoré využívajú spoločné priestory. Bližší opis predmetu súťaže návrhov/súťažné zadanie tvorí Prílohu č. 1 týchto súťažných podmienok. Profil verejného obstarávateľa/vyhlasovateľa (adresa, na ktorej sú dostupné súťažné podmienky): https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-zakaziek/detail/555246. Podklady (súťažné podmienky a súťažné pomôcky) potrebné pre vypracovanie súťažného návrhu sú bez obmedzení dostupné na webovom sídle verejného obstarávateľa/vyhlasovateľa: https://cloud.nsud.sk/index.php/s/zkFDCd66eoqC8fc
TermínDeadline 2026-10-26
Kto? Čo?- • Architektonické a súvisiace služby › Architektonické a inžinierske služby a dozor
- • Architektonické a súvisiace služby › Architektonické, inžinierske a plánovacie služby
- • Architektonické a súvisiace služby › Návrhárske a architektonické služby
| Dátum | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-31 | Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania |
Objekt
Rozsah obstarávania
Názov: Architektonický návrh - Obnova budovy Najvyššieho súdu Slovenskej republiky ako sídlo NS SR a NSS SR
Referenčné číslo:
31082026/KNSSSR/SN_2026
Krátky popis:
Produkty/služby: Architektonické a súvisiace služby 📦
Popis
Interný identifikátor:
31082026/KNSSSR/SN_2026
Ďalšie informácie:
Krajina: Slovensko 🇸🇰
Miesto výkonu: Bratislavský kraj 🏙️
Kritériá udeľovania
Kritérium kvality (názov): Kritérium I. - Komplexná kvalita krajinárskeho a architektonického riešenia územia vrátane väzieb na širšie okolie
Kritérium kvality (váha): 20
Kritérium kvality (názov): Kritérium II. – Naplnenie priestorových, funkčných a environmentálnych požiadaviek zadania
Kritérium III. – Invenčnosť a kreativita riešenia vo vzťahu k zadaniu
Kritérium IV. – Kvalita z pohľadu adaptability a udržateľnosti areálu
Kritérium V. – Ekonomická realizovateľnosť návrhu z pohľadu investičných a prevádzkových nákladov
Názov
Identifikačné číslo dávky:
LOT-0001
Postup
Typ postupu
Otvorený postup ✅
Právny základ: Smernica 2014/24/EÚ
Administratívne informácie
Lehota na prijímanie ponúk alebo žiadostí o účasť: 2026-10-26 10:00:00 📅
Jazyky, v ktorých sa môžu predkladať ponuky alebo žiadosti o účasť: slovenčina 🗣️
čeština 🗣️
Podmienky zadávania zákazky
Vyžaduje sa zdokonalený alebo kvalifikovaný elektronický podpis alebo elektronická pečať [v zmysle nariadenia (EÚ) č. 910/2014]
Každá zmluva o poskytnutí služieb po súťaži bude zadaná jednému z víťazov súťaže ✅
Rozhodnutie poroty je pre kupujúceho záväzné ✅
Členovia poroty: Členovia poroty: Ing. arch. Marián Šulík, AA SKA – predseda poroty; Ing. arch. Martin Ďurík, AA SKA; Doc. Ing. arch. Michal C. Hronský, PhD., AA SKA; Ing. Michal Belák; JUDr. Zuzana Zlámalová, PhD. Náhradní členovia poroty: Ing. arch. Vladimír Hladký, AA SKA; Ing. Dušan Kočlík, ArtD.; JUDr. Ingrid Beňová; JUDr. Jana Oklamčák Lengyelová, PhD.
Umiestnenie oceneného súťažiteľa: 1
2
3
Kritériá udeľovania
Typ váhy: Váha (percentá, presne)
Verejný obstarávateľ
Názov a adresy
Názov: Kancelária Najvyššieho súdu Slovenskej republiky
Národné registračné číslo:
50668277
Poštová adresa: Župné námestie
13
Poštové smerovacie číslo: 81490
Poštové mesto: Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Región: Bratislavský kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: slachtova@tendrex.sk 📧
Telefón: +421908464595 📞
Adresa profilu kupujúceho: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-profilov/detail/19068 🌏
Typ verejného obstarávateľa
Verejnoprávna inštitúcia
Hlavná činnosť
Všeobecné verejné služby
Komunikácia
Adresa URL dokumentov: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-zakaziek/dokumenty/555246 🌏
URL adresa účasti: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie/vyhladavanie-zakaziek/detail/555246 🌏
Názov: Is evo
Elektronické predkladanie: Povinná
Doplňujúce informácie
Ďalšie informácie
Názov: Úrad pre verejné obstarávanie
Národné registračné číslo:
31797903
Poštová adresa: Ružová dolina
10
Poštové smerovacie číslo: 82109
Poštové mesto: Bratislava - mestská časť Ružinov
Región: Bratislavský kraj 🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: info@uvo.gov.sk 📧
Telefón: +421250264111 📞
ADRESA URL: www.uvo.gov.sk 🌏
Služba, od ktorej možno získať informácie o postupe preskúmania
Rovnaké ako: Recenzia tela
Postup preskúmania
Presné informácie o termíne(-och) revíznych postupov:
- Architektonické, stavebné, inžinierske a inšpekčné služby (>20 nové verejné obstarávania)