Predmetom tejto zákazky je záväzok dodávateľa v zmluvnom období poskytnúť objednávateľovi združené služby dodávky elektriny vrátane prevzatia zodpovednosti za odchýlku, t. j. dodávku dohodnutého množstva silovej elektriny, zabezpečenie distribúcie elektriny v kvalite garantovanej technickými podmienkami prevádzkovateľa distribučnej sústavy – prenos elektriny, distribúciu elektriny a poskytovanie systémových služieb (ďalej len „distribučné služby“) do všetkých odberných miest verejného obstarávateľa, definovaných v osobitnej prílohe „Špecifikácia odberných miest‟
Termín
Lehota na predkladanie ponúk bola 2026-02-17.
Verejné obstarávanie bolo zverejnené na 2026-01-15.
Dodávatelia
V rozhodnutiach o udelení zákazky alebo v iných dokumentoch o verejnom obstarávaní sú uvedení títo dodávatelia:
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania (2026-01-15) Objekt Rozsah obstarávania
Názov: Dodávka elektrickej energie
Krátky popis:
Predmetom tejto zákazky je záväzok dodávateľa v zmluvnom období poskytnúť objednávateľovi združené služby dodávky elektriny vrátane prevzatia zodpovednosti za odchýlku, t. j. dodávku dohodnutého množstva silovej elektriny, zabezpečenie distribúcie elektriny v kvalite garantovanej technickými podmienkami prevádzkovateľa distribučnej sústavy – prenos elektriny, distribúciu elektriny a poskytovanie systémových služieb (ďalej len „distribučné služby“) do všetkých odberných miest verejného obstarávateľa, definovaných v osobitnej prílohe „Špecifikácia odberných miest‟
Predmetom tejto zákazky je záväzok dodávateľa v zmluvnom období poskytnúť objednávateľovi združené služby dodávky elektriny vrátane prevzatia zodpovednosti za odchýlku, t. j. dodávku dohodnutého množstva silovej elektriny, zabezpečenie distribúcie elektriny v kvalite garantovanej technickými podmienkami prevádzkovateľa distribučnej sústavy – prenos elektriny, distribúciu elektriny a poskytovanie systémových služieb (ďalej len „distribučné služby“) do všetkých odberných miest verejného obstarávateľa, definovaných v osobitnej prílohe „Špecifikácia odberných miest‟
Typ zmluvy: Dodávky
Produkty/služby: Elektrická energia📦
Odhadovaná hodnota bez DPH: 782134.47 EUR 💰
Popis
Interný identifikátor: EE_2026_SKALICA
Toto verejné obstarávanie je vhodné aj pre malé a stredné podniky (MSP) ✅
Opis obstarávania:
Predmetom tejto zákazky je záväzok dodávateľa v zmluvnom období poskytnúť objednávateľovi združené služby dodávky elektriny vrátane prevzatia zodpovednosti za odchýlku, t. j. dodávku dohodnutého množstva silovej elektriny, zabezpečenie distribúcie elektriny v kvalite garantovanej technickými podmienkami prevádzkovateľa distribučnej sústavy – prenos elektriny, distribúciu elektriny a poskytovanie systémových služieb (ďalej len „distribučné služby“) do všetkých odberných miest verejného obstarávateľa, definovaných v osobitnej prílohe „Špecifikácia odberných miest‟
Rozsah 3 894,818 MWh/24 mesiacov
Predmetom tejto zákazky je záväzok dodávateľa v zmluvnom období poskytnúť objednávateľovi združené služby dodávky elektriny vrátane prevzatia zodpovednosti za odchýlku, t. j. dodávku dohodnutého množstva silovej elektriny, zabezpečenie distribúcie elektriny v kvalite garantovanej technickými podmienkami prevádzkovateľa distribučnej sústavy – prenos elektriny, distribúciu elektriny a poskytovanie systémových služieb (ďalej len „distribučné služby“) do všetkých odberných miest verejného obstarávateľa, definovaných v osobitnej prílohe „Špecifikácia odberných miest‟
Rozsah 3 894,818 MWh/24 mesiacov
PSČ: 90901
Mesto: Skalica
Krajina: Slovensko 🇸🇰
Miesto výkonu: Trnavský kraj
🏙️
Trvanie: 24 mesiacov Informácie o elektronických katalógoch
Ponuky musia byť predložené vo forme elektronických katalógov alebo musia obsahovať elektronický katalóg
Kritériá udeľovania
Cena ✅
Cena (váženie): 100
Názov
Identifikačné číslo dávky: LOT-0001 Popis
PSČ: 909 01
Postup Typ postupu
Otvorený postup ✅
Právny základ: Smernica 2014/24/EÚ
Administratívne informácie
Lehota na prijímanie ponúk alebo žiadostí o účasť: 2026-02-17 10:00:00 📅
Podmienky otvárania ponúk: 2026-02-17 10:15:00 📅
Podmienky otvárania ponúk (miesto): Otváranie ponúk je verejné a bude prebiehať výlučne elektronickou formou, prostredníctvom funkcionality systému ERANET.
Jazyky, v ktorých sa môžu predkladať ponuky alebo žiadosti o účasť: slovenčina 🗣️
čeština 🗣️
Minimálny časový rámec, počas ktorého musí uchádzač zachovať ponuku: 3 týždňov Informácie o elektronickej aukcii
Použije sa elektronická aukcia ✅ Informácie o rámcovej dohode alebo dynamickom nákupnom systéme
Rámcová dohoda s viacerými prevádzkovateľmi ✅
Maximálny počet účastníkov: 1
Podmienky zadávania zákazky
Vyžaduje sa zdokonalený alebo kvalifikovaný elektronický podpis alebo elektronická pečať [v zmysle nariadenia (EÚ) č. 910/2014]
Skupina uchádzačov, ktorej bude zadaná zákazka, musí mať určitú právnu formu ✅
Dátum otvorenia: 2026-02-17 10:15:00 📅
Miesto:
Otváranie ponúk je verejné a bude prebiehať výlučne elektronickou formou, prostredníctvom funkcionality systému ERANET.
Elektronický katalóg: Povolená
Elektronická fakturácia: Povolená
Bude sa používať elektronické objednávanie ✅
Bude sa používať elektronická platba ✅ Kritériá udeľovania
Typ pevného čísla: Pevná hodnota (na jednotku)
Právne, ekonomické, finančné a technické informácie Podmienky účasti
Kritérium výberu: Registrácia v obchodnom registri
Zoznam a stručný opis pravidiel a kritérií:
Kompletné podmienky účasti osobného postavenia v zmysle § 32 ods. 1 ZVOsú uvedené v Súťažných podkladoch
Právna forma, ktorú má mať skupina hospodárskych subjektov, ktorej sa má zákazka zadať:
Uchádzačom môže byť aj skupina fyzických osôb/právnických osôb vystupujúcich voči verejnému obstarávateľovi spoločne. Skupina dodávateľov nemusí vytvoriť právne vzťahy, musí však stanoviť vedúceho člena (ďalej aj „lídra“) skupiny dodávateľov. Všetci členovia takejto skupiny dodávateľov utvorenej na dodanie predmetu zákazky musia udeliť plnú moc lídrovi skupiny, ktorý bude konať v mene ostatných členov skupiny v rámci tejto súťaže ako napr. prijímať pokyny v tomto verejnom obstarávaní ako aj konať v mene skupiny pre prípad prijatia ich ponuky, podpisu zmluvy a komunikácie/zodpovednosti v procese plnenia zmluvy. V prípade prijatia ponuky skupiny dodávateľov sa vyžaduje, aby skupina dodávateľov z dôvodu riadneho plnenia zmluvy uzatvorila a predložila verejnému obstarávateľovi zmluvu v súlade s platnými právnymi predpismi, ktorá bude zaväzovať zmluvné strany, aby ručili spoločne za záväzky voči verejnému obstarávateľovi vzniknuté pri realizácii predmetu zákazky.
Právna forma, ktorú má mať skupina hospodárskych subjektov, ktorej sa má zákazka zadať
Uchádzačom môže byť aj skupina fyzických osôb/právnických osôb vystupujúcich voči verejnému obstarávateľovi spoločne. Skupina dodávateľov nemusí vytvoriť právne vzťahy, musí však stanoviť vedúceho člena (ďalej aj „lídra“) skupiny dodávateľov. Všetci členovia takejto skupiny dodávateľov utvorenej na dodanie predmetu zákazky musia udeliť plnú moc lídrovi skupiny, ktorý bude konať v mene ostatných členov skupiny v rámci tejto súťaže ako napr. prijímať pokyny v tomto verejnom obstarávaní ako aj konať v mene skupiny pre prípad prijatia ich ponuky, podpisu zmluvy a komunikácie/zodpovednosti v procese plnenia zmluvy. V prípade prijatia ponuky skupiny dodávateľov sa vyžaduje, aby skupina dodávateľov z dôvodu riadneho plnenia zmluvy uzatvorila a predložila verejnému obstarávateľovi zmluvu v súlade s platnými právnymi predpismi, ktorá bude zaväzovať zmluvné strany, aby ručili spoločne za záväzky voči verejnému obstarávateľovi vzniknuté pri realizácii predmetu zákazky.
Dôvod vylúčenia:
Dohody s inými hospodárskymi subjektmi s cieľom narušiť hospodársku súťaž
Dôvody týkajúce sa konkurzu, konfliktu záujmov alebo odborného pochybenia
Konflikt záujmov z dôvodu účasti na postupe obstarávania
+ ďalších 7
Nepravdivé informácie, neposkytnutie informácií, neschopnosť predložiť požadované dokumenty alebo získanie dôverných informácií o tomto postupe
Porušenie povinností v oblasti environmentálneho práva
Porušenie povinností v oblasti pracovného práva
Porušenie povinností v oblasti sociálneho práva
Predčasné ukončenie zmluvy, škody alebo iné porovnateľné sankcie
Priama alebo nepriama účasť na príprave tohto postupu obstarávania
Závažné odborné pochybenie
Popis dôvodov vylúčenia:
Verejný obstarávateľ a obstarávateľ môžu kedykoľvek počas verejného obstarávania vylúčiť uchádzača alebo záujemcu, ak existujú dôvody týkajúce sa podstatného porušenia zmluvných povinností, závažného porušenia profesijných povinností, narušením hospodárskej súťaže, porušením povinností v oblasti profesijnej etiky, pracovného, sociálneho alebo environmentálneho práva. Verejný obstarávateľ a obstarávateľ vylúčia kedykoľvek počas verejného obstarávania uchádzača alebo záujemcu, ak poskytol nepravdivé informácie, pokúsil sa neoprávnene ovplyvniť postup verejného obstarávania, prípadne sa zapojil do jeho prípravy spôsobom, ktorý znemožňuje zabezpečiť hospodársku súťaž, konflikt záujmov nemnožno odstrániť inými účinnými opatreniami.
Verejný obstarávateľ a obstarávateľ môžu kedykoľvek počas verejného obstarávania vylúčiť uchádzača alebo záujemcu, ak existujú dôvody týkajúce sa podstatného porušenia zmluvných povinností, závažného porušenia profesijných povinností, narušením hospodárskej súťaže, porušením povinností v oblasti profesijnej etiky, pracovného, sociálneho alebo environmentálneho práva. Verejný obstarávateľ a obstarávateľ vylúčia kedykoľvek počas verejného obstarávania uchádzača alebo záujemcu, ak poskytol nepravdivé informácie, pokúsil sa neoprávnene ovplyvniť postup verejného obstarávania, prípadne sa zapojil do jeho prípravy spôsobom, ktorý znemožňuje zabezpečiť hospodársku súťaž, konflikt záujmov nemnožno odstrániť inými účinnými opatreniami.
Verejný obstarávateľ a obstarávateľ môžu vylúčiť kedykoľvek počas verejného obstarávania uchádzača alebo záujemcu, ak sa v predchádzajúcich troch rokoch od vyhlásenia alebo preukázateľného začatia verejného obstarávania dopustil závažného porušenia…
… povinností v oblasti ochrany životného prostredia, za ktoré mu bola právoplatne uložená sankcia, ktoré dokáže verejný obstarávateľ a obstarávateľ preukázať.
… povinností v oblasti pracovného práva, za ktoré mu bola právoplatne uložená sankcia, ktoré dokáže verejný obstarávateľ a obstarávateľ preukázať.
… povinností v oblasti sociálneho práva, za ktoré mu bola právoplatne uložená sankcia, ktoré dokáže verejný obstarávateľ a obstarávateľ preukázať.
… profesijných povinností, ktoré dokáže verejný obstarávateľ a obstarávateľ preukázať.
Verejný obstarávateľ a obstarávateľ vylúčia kedykoľvek počas verejného obstarávania uchádzača alebo záujemcu, ak :
- poskytol informácie alebo doklady, ktoré sú nepravdivé alebo pozmenené tak, že nezodpovedajú skutočnosti a majú vplyv na vyhodnotenie splnenia podmienok účasti alebo výber záujemcov,
- pokúsil sa neoprávnene ovplyvniť postup verejného obstarávania, alebo
- pokúsil sa získať dôverné informácie, ktoré by mu poskytli neoprávnenú výhodu.
Verejný obstarávateľ a obstarávateľ vylúčia kedykoľvek počas verejného obstarávania uchádzača alebo záujemcu, ak :
- poskytol informácie alebo doklady, ktoré sú nepravdivé alebo pozmenené tak, že nezodpovedajú skutočnosti a majú vplyv na vyhodnotenie splnenia podmienok účasti alebo výber záujemcov,
- pokúsil sa neoprávnene ovplyvniť postup verejného obstarávania, alebo
- pokúsil sa získať dôverné informácie, ktoré by mu poskytli neoprávnenú výhodu.
Verejný obstarávateľ a obstarávateľ vylúčia uchádzača alebo záujemcu kedykoľvek počas verejného obstarávania, ak konflikt záujmov podľa § 23 nemožno odstrániť inými účinnými opatreniami.
Konflikt záujmov podľa § 23 zákona č. 343/2015 Z. z. v znení neskorších predpisov vzniká najmä vtedy, ak sú osoby zapojené do postupu verejného obstarávania alebo osoby, ktoré môžu ovplyvniť jeho výsledok, v osobnom, majetkovom alebo inom vzťahu k hospodárskemu subjektu, ktorý sa zúčastňuje na verejnom obstarávaní, čím môže byť ohrozená ich nestrannosť a objektivita.
Verejný obstarávateľ a obstarávateľ vylúčia uchádzača alebo záujemcu kedykoľvek počas verejného obstarávania, ak konflikt záujmov podľa § 23 nemožno odstrániť inými účinnými opatreniami.
Konflikt záujmov podľa § 23 zákona č. 343/2015 Z. z. v znení neskorších predpisov vzniká najmä vtedy, ak sú osoby zapojené do postupu verejného obstarávania alebo osoby, ktoré môžu ovplyvniť jeho výsledok, v osobnom, majetkovom alebo inom vzťahu k hospodárskemu subjektu, ktorý sa zúčastňuje na verejnom obstarávaní, čím môže byť ohrozená ich nestrannosť a objektivita.
Verejný obstarávateľ a obstarávateľ vylúčia z verejného obstarávania aj uchádzača alebo záujemcu, ak narušenie hospodárskej súťaže, ktoré vyplynulo z prípravných trhových konzultácií alebo jeho predbežného zapojenia podľa § 25 zákona o verejnom obstarávaní š. 343/2025 z.z. v znení neskorších predpisov, nemožno odstrániť inými účinnými opatreniami ani po vyjadrení uchádzača alebo záujemcu; verejný obstarávateľ a obstarávateľ pred takýmto vylúčením poskytnú záujemcovi alebo uchádzačovi možnosť v lehote piatich pracovných dní od doručenia žiadosti preukázať, že jeho účasťou na prípravných trhových konzultáciách alebo predbežnom zapojení nedošlo k narušeniu hospodárskej súťaže.
Verejný obstarávateľ a obstarávateľ vylúčia z verejného obstarávania aj uchádzača alebo záujemcu, ak narušenie hospodárskej súťaže, ktoré vyplynulo z prípravných trhových konzultácií alebo jeho predbežného zapojenia podľa § 25 zákona o verejnom obstarávaní š. 343/2025 z.z. v znení neskorších predpisov, nemožno odstrániť inými účinnými opatreniami ani po vyjadrení uchádzača alebo záujemcu; verejný obstarávateľ a obstarávateľ pred takýmto vylúčením poskytnú záujemcovi alebo uchádzačovi možnosť v lehote piatich pracovných dní od doručenia žiadosti preukázať, že jeho účasťou na prípravných trhových konzultáciách alebo predbežnom zapojení nedošlo k narušeniu hospodárskej súťaže.
Verejný obstarávateľ a obstarávateľ môžu vylúčiť kedykoľvek počas verejného obstarávania uchádzača alebo záujemcu, ak sa v predchádzajúcich troch rokoch od vyhlásenia alebo preukázateľného začatia verejného obstarávania dopustil pri plnení zákazky alebo koncesie podstatného porušenia zmluvných povinností, v dôsledku čoho verejný obstarávateľ alebo obstarávateľ odstúpil od zmluvy alebo mu bola spôsobená závažná škoda alebo iná závažná ujma.
Verejný obstarávateľ a obstarávateľ môžu vylúčiť kedykoľvek počas verejného obstarávania uchádzača alebo záujemcu, ak sa v predchádzajúcich troch rokoch od vyhlásenia alebo preukázateľného začatia verejného obstarávania dopustil pri plnení zákazky alebo koncesie podstatného porušenia zmluvných povinností, v dôsledku čoho verejný obstarávateľ alebo obstarávateľ odstúpil od zmluvy alebo mu bola spôsobená závažná škoda alebo iná závažná ujma.
Doplňujúce informácie Recenzia tela
Názov: Úrad pre verejné obstarávanie
Národné registračné číslo: 31797903
Poštová adresa: Ružová dolina
10
Poštové smerovacie číslo: 82109
Poštové mesto: Bratislava - mestská časť Ružinov
Región: Bratislavský kraj
🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: info@uvo.gov.sk📧
Telefón: +421250264111📞
ADRESA URL: www.uvo.gov.sk🌏 Služba, od ktorej možno získať informácie o postupe preskúmania Rovnaké ako: Recenzia tela Postup preskúmania
Presné informácie o termíne(-och) revíznych postupov:
Lehoty na predloženie námietok upravuje platný a účinný zákon o verejnom obstarávaní.
Informácie o elektronických pracovných postupoch
Elektronická fakturácia bude akceptovaná
Zdroj: OJS 2026/S 012-035861 (2026-01-15)
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania (2026-01-25) Objekt Rozsah obstarávania
Odhadovaná hodnota bez DPH: 782134.47 EUR 💰
Zmeny Text, ktorý sa má opraviť v pôvodnom oznámení
Identifikačné číslo dávky: LOT-0001 Nová hodnota
Text: Použitie elektronickej aukcie - nie
Ďalšie doplňujúce informácie
Hlavný dôvod zmeny: Oprava chyby kupujúceho
Informácie o úpravách
Verzia prechádzajúceho oznámenia, ktorá sa má upraviť: 460e2e3e-f9c5-45de-a0f0-5632922ee240-01
Zdroj: OJS 2026/S 018-058376 (2026-01-25)
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania (2026-01-28) Objekt Rozsah obstarávania
Odhadovaná hodnota bez DPH: 782134.47 EUR 💰
Zmeny Text, ktorý sa má opraviť v pôvodnom oznámení
Identifikačné číslo dávky: LOT-0001 Nová hodnota
Text: Použitie elektronickej aukcie - nie
Ďalšie doplňujúce informácie
Hlavný dôvod zmeny: Oprava chyby kupujúceho
Informácie o úpravách
Verzia prechádzajúceho oznámenia, ktorá sa má upraviť: 68b33d09-cb57-464e-aad2-cf6d7e6cad02-02
Zdroj: OJS 2026/S 020-065406 (2026-01-28)
Oznámenia o zadaní zákazky (2026-08-24) Objekt Rozsah obstarávania
Odhadovaná hodnota bez DPH: 782134.47 EUR 💰
Celková hodnota obstarávania (bez DPH): 900 000 EUR (framework approximate) 💰
Maximálna hodnota rámcových dohôd v tomto oznámení: 900 000 EUR 💰
Celková hodnota obstarávania (bez DPH) (najvyššia ponuka): 3.89 💰
Celková hodnota obstarávania (bez DPH) (najnižšia ponuka): 1.44 💰
Zadanie zákazky
Zadanie zákazky/parcely ✅
Identifikačné číslo dávky: LOT-0001
Číslo zmluvy: Zmluva o združenej dodávke elektriny 2026
Dátum uzavretia zmluvy: 2026-08-20 📅
Názov: Zmluva o združenej dodávke elektriny
Adresa zmluvy: https://www.crz.gov.sk/zmluva/12706530/🌏 Informácie o verejných súťažiach
Počet prijatých ponúk: 6
Počet ponúk prijatých elektronickými prostriedkami: 6
Počet ponúk prijatých od MSP: 4
Počet ponúk prijatých od uchádzačov z nečlenských štátov EÚ: 0
Počet ponúk prijatých od uchádzačov z iných členských štátov EÚ: 0
Informácia o hodnote zákazky/diela (bez DPH)
Najvyššia ponuka: 3.89 💰
Najnižšia ponuka: 1.44 💰
Maximálna hodnota rámcovej dohody: 900 000 EUR 💰
Prehodnotená hodnota rámcovej dohody: 900 000 EUR 💰
Celková hodnota zákazky/diela: 900 000 EUR 💰
Ponuka bola zaradená do poradia
Poradie v zozname víťazov: 1
Identifikátor ponuky: Ponuka 1
Identifikátor časti alebo skupiny častí: LOT-0001 Informácie o verejných súťažiach
Názov ponúkajúcej strany: Pow-en a.s.
Názov a adresa dodávateľa
Názov: Pow-en a. s.
Národné registračné číslo: 43860125
Poštová adresa: Prievozská
4B
Poštové smerovacie číslo: 82109
Poštové mesto: Bratislava
Región: Bratislavský kraj
🏙️
Krajina: Slovensko 🇸🇰
Veľkosť hospodárskeho subjektu: Malý podnik
Doplňujúce informácie Ďalšie informácie
Kritériom na vyhodnotenie ponúk bola najnižšia celková cena Aditívneho koeficientu variabilnej zložky ceny v EUR bez DPH za MWh. Hodnota zákazky je v oznámení o výsledku verejného obstarávania uvedená ako maximálna hodnota rámcovej dohody, ktorú môže verejný obstarávateľ vynaložiť na platbu, a to vo výške 900 000,00 EUR bez DPH. Uvedená suma predstavuje zároveň maximálny finančný limit na čerpanie rámcovej dohody.
Kritériom na vyhodnotenie ponúk bola najnižšia celková cena Aditívneho koeficientu variabilnej zložky ceny v EUR bez DPH za MWh. Hodnota zákazky je v oznámení o výsledku verejného obstarávania uvedená ako maximálna hodnota rámcovej dohody, ktorú môže verejný obstarávateľ vynaložiť na platbu, a to vo výške 900 000,00 EUR bez DPH. Uvedená suma predstavuje zároveň maximálny finančný limit na čerpanie rámcovej dohody.