Rekonštrukcia a vybavenie zberného dvora Myjava – Dodanie techniky na vybavenie zberného dvora Myjava

Mesto Myjava

Nákup novej technológie a zariadení k prevádzkovaniu zberného dvora.

Termín

Lehota na predkladanie ponúk bola 2016-06-15. Verejné obstarávanie bolo zverejnené na 2016-05-31.

Kto? Čo? Kde?
História obstarávania
Dátum Dokument
2016-05-31 Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania
2016-06-15 Dodatočné informácie
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania (2016-05-31)
Objekt
Rozsah obstarávania
Názov: Motorové vozidlá na špeciálne účely
Referenčné číslo: 186/R/2016
Krátky popis: Nákup novej technológie a zariadení k prevádzkovaniu zberného dvora.
Metaúdaje oznámenia
Pôvodný jazyk: slovenčina 🗣️
Typ dokumentu: Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania
Povaha zákazky: Dodávky
Predpis: Európska únia
Spoločný slovník obstarávania (CPV)
Kód: Motorové vozidlá na špeciálne účely 📦
Doplnkový kód CPV: Vozidlá na smeti 📦
Miesto výkonu
Región NUTS: Trenčiansky kraj 🏙️

Postup
Typ konania: Verejná súťaž
Typ ponuky: Ponuka pre všetky časti
Kritériá udeľovania
Najnižšia cena

Verejný obstarávateľ
Totožnosť
Krajina: Slovensko 🇸🇰
Typ obstarávateľa: Regionálny alebo miestny orgán
Názov obstarávateľa: Mesto Myjava
Poštová adresa: Nám. M. R. Štefánika 560/4
Poštové smerovacie číslo: 907 14
Poštové mesto: Myjava
Kontakt
Internetová adresa: http://www.myjava.sk 🌏
E-mail: rizek@externeobstaravanie.sk 📧
Telefón: +421 911733111 📞
Fax: +421 346212597 📠
URL dokumentov: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie-profilov/detail/4525?page=1&limit=20&sort=ico&sort-dir=ASC&ext=0&nazov=myjava&ico=&obec=&month=&year=2016&text= 🌏

Odkaz
Dátumy
Dátum odoslania: 2016-05-31 📅
Lehota na predloženie ponúk: 2016-06-15 📅
Dátum zverejnenia: 2016-06-04 📅
Identifikátory
Číslo oznámenia: 2016/S 107-190176
Číslo Ú. v. S: 107
Ďalšie informácie
1. Z dôvodu povinnosti vyhlásiť verejné obstarávanie pred podaním Žiadosti o nenávratný finančný príspevok číslo projektu alebo referenčné číslo nebolo pridelené. 2. Od uchádzača sa požaduje zloženie zábezpeky v súlade s §46 zákona 343/2015 Z. z. Výška zábezpeky je stanovená na 20 000 EUR. Informácie o spôsobe zloženia zábezpeky sú uvedené v súťažných podkladoch.
Zobraziť viac

Objekt
Rozsah obstarávania
Odhadovaná celková hodnota: 575533.67 EUR 💰
Krátky popis:
1. Drvič stavebného odpadu 1 ks.
2. Traktor 1 ks.
3. Nakladač čelný k traktoru 1 ks.
4. Mobilný drvič komunálneho odpadu 1 ks.
5. Predná radlica šípová 1 ks.
6. Štiepkovač s podávacím pásom 1 ks.
7. Nakladač kolesový kĺbový 1 ks.
8. Zberové vozidlo 1 ks.
9. Kontajner 1,1 m³, otvorený 5 ks.
10. Kontajner 1,1 m³, uzatvorený 5 ks.
11. Plošinová váha 1 ks.
Odhadovaná hodnota bez DPH: 575533.67 EUR 💰
Trvanie: 3 mesiacov
Názov projektu alebo programu financovaného z prostriedkov EÚ: Výzva: OPKZP-PO1-SC111-2016-10.
Ďalšie informácie:
1. Z dôvodu povinnosti vyhlásiť verejné obstarávanie pred podaním Žiadosti o nenávratný finančný príspevok číslo projektu alebo referenčné číslo nebolo pridelené.
2. Od uchádzača sa požaduje zloženie zábezpeky v súlade s §46 zákona 343/2015 Z. z. Výška zábezpeky je stanovená na 20 000 EUR. Informácie o spôsobe zloženia zábezpeky sú uvedené v súťažných podkladoch.
Miesto výkonu
Hlavné miesto alebo miesto výkonu: Zberný dvor Myjava.

Právne, ekonomické, finančné a technické informácie
Podmienky účasti
Vhodnosť vykonávať profesijnú činnosť:
1.1 Verejného obstarávania sa môže zúčastniť len ten, kto spĺňa podmienky účasti týkajúce sa osobného postavenia podľa § 32 ods. 1 zákona o verejnom obstarávaní.
1.2 Splnenie podmienok účasti podľa § 32 ods. 1 uchádzač preukáže dokladmi podľa § 32 ods. 2, resp. ods. 4 a ods.5 zákona o verejnom obstarávaní.
1.3 Uchádzač zapísaný do zoznamu hospodárskych subjektov vedeného Úradom pre verejné obstarávanie, podľa § 152 zákona o verejnom obstarávaní, môže doklady požadované podľa § 32 ods. 2 zákona o verejnom obstarávaní nahradiť predložením výpisu zo zoznamu hospodárskych subjektov.
Zobraziť viac
1.4 Splnenie podmienok účasti môže uchádzač preukázať predložením Jednotného európskeho dokumentu.
Odôvodnenie: predloženie dokladov o osobnom postavení a majetkovej účasti je v súlade s ustanoveniami zákona č. 343/2015 Z. z. Verejného obstarávania sa môže zúčastniť len subjekt, ktorý je oprávnený dodávať tovar, uskutočňovať stavebné práce alebo poskytovať službu vo vzťahu k hlavnému predmetu zákazky.
Zobraziť viac
Ekonomická a finančná situácia:
2.1 Uchádzač predloží podľa § 33 ods. 1, písm. a) zákona o verejnom obstarávaní vyjadrenia banky alebo pobočky zahraničnej banky.
Odôvodnenie: Stanovenie podmienky vyplýva z potreby aspoň minimálneho overenia finančnej situácie a spoľahlivosti uchádzača (jeho schopnosti plniť finančné záväzky). Primeranosť podmienky vyplýva jednak z výšky predpokladanej hodnoty zákazky a tiež skutočnosti, že cena za realizáciu bude uhrádzaná postupnými splátkami.
Zobraziť viac
2.2 Uchádzač predloží podľa § 33 ods. 1, písm. d) zákona o verejnom obstarávaní prehľad o celkovom obrate za posledné tri hospodárske roky, za ktoré sú dostupné v závislosti od vzniku alebo začatia prevádzkovania činnosti.
Odôvodnenie: predloženie dokladov o minimálnom finančnom a ekonomickom postavení slúži k preukázaniu schopnosti k plneniu zmluvného vzťahu dodávky predmetu zákazky. Vzhľadom na predpokladanú hodnotu predmetu zákazky a stanovenú lehotu splatnosti je potrebné, aby uchádzač preukázal svoju schopnosť pokryť finančné náklady spojené s plnením predmetu zákazky.
Zobraziť viac
2.3 Uchádzač môže na preukázanie finančného a ekonomického postavenia využiť finančné zdroje inej osoby, bez ohľadu na ich právny vzťah. V takomto prípade musí uchádzač verejnému obstarávateľovi preukázať, že pri plnení zmluvy bude môcť reálne disponovať so zdrojmi osoby, ktorej postavenie využíva na preukázanie finančného a ekonomického postavenia. Túto skutočnosť preukazuje uchádzač písomnou zmluvou uzavretou s touto osobou, obsahujúcou záväzok osoby, ktorej zdrojmi mieni preukázať svoje finančné a ekonomické postavenie, že táto osoba poskytne plnenie počas celého trvania zmluvného vzťahu. Osoba, ktorej zdroje majú byť použité na preukázanie finančného a ekonomického postavenia, musí spĺňať podmienky účasti podľa § 32 ods. 1 vo vzťahu k tej časti predmetu zákazky, na ktorú boli zdroje uchádzačovi poskytnuté. Ak uchádzač preukázal finančné postavenie zdrojmi inej osoby a počas trvania zmluvy dôjde k plneniu, ktorého sa toto preukázanie týka, uchádzač e oprávnený toto plnenie poskytnúť sám, alebo prostredníctvom tej osoby, písomnou formou s ktorou toto postavenie preukázal; možnosť zmeny subdodávateľa tým nie je dotknutá.
Zobraziť viac
Minimálna úroveň (úrovne) štandardov:
K bodu 2.1: Vyjadrenie banky alebo pobočky zahraničnej banky o schopnosti uchádzača plniť svoje finančné záväzky. Vyjadrenie uchádzač predkladá zo všetkých bánk, kde má vedené účty, s čestným prehlásením, v ktorom uvedie, že v iných bankových inštitúciách nemá vedené peňažné účty. Vyjadrenie banky musí byť predložené ako originál alebo úradne osvedčená kópia a nesmie byť staršie ako tri mesiace ku dňu uplynutia lehoty na predkladanie ponúk.
Zobraziť viac
K bodu 2,2: Prehľad o celkovom súhrnnom obrate min. 3 000 000 EUR alebo ekvivalent v inej mene za posledné 3 hospodárske roky, za ktoré sú dostupné v závislosti od vzniku alebo začatia prevádzkovania činnosti. Ročným obratom sa myslia celkové výnosy vykázané vo výkaze ziskov a strát. U uchádzača, ktorý vedie jednoduché účtovníctvo, sa pod ročným obratom myslí celkový príjem. Ak uchádzač nemá sídlo v SR a krajina v jeho sídle požadované doklady nevydáva, verejný obstarávateľ prijme aj iný doklad (ekvivalent), ktorým uchádzač preukáže splnenie požadovanej podmienky. Pri prepočte cudzej meny na EUR bude použitý prepočítací koeficient určený ECB ku dňu zverejnenia tejto Výzvy vo vestníku verejného obstarávania.
Zobraziť viac
Technické a odborné schopnosti:
3.1. Podľa § 34 ods. 1 písm. m) zákona: ak ide o tovar, ktorý sa má dodať – 1. vzorkami, opismi alebo fotografiami.
3.2. Uchádzač môže na preukázanie technickej spôsobilosti alebo odbornej spôsobilosti využiť technické a odborné kapacity inej osoby, bez ohľadu na ich právny vzťah. V takomto prípade musí uchádzač verejnému obstarávateľovi preukázať, že pri plnení zmluvy bude skutočne používať kapacity osoby, ktorej spôsobilosť využíva na preukázanie technickej spôsobilosti alebo odbornej spôsobilosti. Skutočnosť podľa druhej vety preukazuje uchádzač písomnou zmluvou uzavretou s osobou, ktorej technickými a odbornými kapacitami mieni preukázať svoju technickú spôsobilosť alebo odbornú spôsobilosť. Z písomnej zmluvy musí vyplývať záväzok osoby, že poskytne svoje kapacity počas celého trvania zmluvného vzťahu. Osoba, ktorej kapacity majú byť použité na preukázanie technickej spôsobilosti alebo odbornej spôsobilosti, musí preukázať splnenie podmienok účasti podľa § 32 ods. 1 vo vzťahu k tej časti predmetu zákazky, na ktorú boli zdroje uchádzačovi poskytnuté.
Zobraziť viac
3.3 Odôvodnenie primeranosti podmienky účasti:
Verejný obstarávateľ požaduje predloženie dokladov podľa tohto bodu predovšetkým z dôvodu, aby uchádzač preukázal požadované súlad technických parametrov ponúkaných strojov a zariadení so zadaním verejného obstarávateľa.
Minimálna úroveň (úrovne) štandardov:
K bodu 3.1.: Verejný obstarávateľ požaduje predložiť opis tovaru, ktorým uchádzač preukazuje splnenie technických požiadaviek/ parametrov uvedených v súťažných podkladoch.
Odôvodnenie podmienok účasti: Predloženými dokladmi uchádzač preukazuje splnenie požadovaných podmienok na predmet zákazky – Technickú špecifikáciu dodávky.
Plnenie zákazky
Podmienky plnenia zmluvy:
Uchádzač berie na vedomie a rešpektuje, že zákazka bude financovaná z fondov EÚ. Uchádzač sa zaväzuje strpieť výkon kontroly/auditu súvisiaceho s dodaním zákazky kedykoľvek počas platnosti a účinnosti príslušnej Zmluvy o poskytnutí NFP.

Postup
Informácie o elektronickej aukcii:
Elektronická aukcia sa uskutoční podľa § 54 zákona prostredníctvom portálu systému EVO. Bližšie informácie sú uvedené v súťažných podkladoch.
Čas na predkladanie ponúk: 10:00
Jazyky, v ktorých sa môžu predkladať ponuky alebo žiadosti o účasť: slovenčina 🗣️
čeština 🗣️
Lehota viazanosti ponuky: 2016-12-31 📅
Dátum otvárania ponúk: 2016-06-15 📅
Čas otvárania ponúk: 12:00
Miesto: Mestský úrad Myjava, Nám. M. R. Štefánika 560/4, 907 01 Myjava – zasadačka.
Ďalšie informácie:
Otváranie časti ponúk označenej ako „Ostatné“ je neverejné. Otváranie častí ponúk, označených ako „Kritériá“ je z dôvodu elektronickej aukcie neverejné.

Verejný obstarávateľ
Totožnosť
Národné registračné číslo: 00309745
Kontakt
Kontaktné miesto: Ing. Stanislav Rízek
Adresa URL dokumentov: https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie-profilov/detail/4525?page=1&limit=20&sort=ico&sort-dir=ASC&ext=0&nazov=myjava&ico=&obec=&month=&year=2016&text= 🌏

Odkaz
Ďalšie informácie
1. Verejný obstarávateľ plní všetky povinnosti týkajúce sa zverejňovania dokumentov a informácií o tomto verejnom obstarávaní v profile VO zriadenom na webovom sídle Úradu v elektronickom úložisku ako osobitnej časti vestníka verejného obstarávania. I napriek povinností, ktoré si bude verejný obstarávateľ plniť pri zverejňovaní informácii a dokumentov v profile VO, verejný obstarávateľ odporúča všetkým uchádzačom/ záujemcom, aby z dôvodu poskytnutia dokumentov ako je návrh zmluvy o dielo vo formáte .docx a výkazu výmer vo formáte .xlsx požiadali o zaslanie súťažných podkladov na e-mailovej adrese: rizek@externeobstaravanie.sk.
Zobraziť viac
2.Zmluva s úspešným uchádzačom nadobúda účinnosť po splnení odkladacej podmienky, ktorá spočíva v tom že:
a) dôjde k uzavretiu platnej a účinnej zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku medzi príslušným poskytovateľom pomoci, v ktorého zastúpení koná sprostredkovateľský orgán a príjemcom pomoci, ktorým sa má stať verejný obstarávateľ, a to na základe jeho žiadosti o poskytnutie nenávratného finančného príspevku predloženej v rámci výzvy na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok; a
Zobraziť viac
b) dôjde k schváleniu procesu verejného obstarávania.
V prípade neuzavretia zmluvy o nenávratný finančný príspevok, alebo neschválenia procesu verejného obstarávania poskytovateľom nenávratného finančného príspevku, si verejný obstarávateľ vyhradzuje právo využiť inštitút odkladacej podmienky a následne zmluvu anulovať.
Zobraziť viac
3) Súťažné podklady sa budú záujemcom poskytovať výhradne v elektronickej forme.
5. Komunikácia medzi Verejným obstarávateľom a záujemcami (uchádzačmi) bude v prevažnej miere písomnou formou. Vysvetľovanie bude prebiehať aj elektronicky a vysvetlenie bude zverejnené aj na profile verejného obstarávateľa ÚVO. Telefonická komunikácia je možná iba v prípadoch overenia doručenia písomností a v prípade dohodnutia osobného doručenia písomností alebo ponuky s kontaktnou osobou uvedenou v oddieli I. tohto Oznámenia.
Zobraziť viac
Telefonická komunikácia je možná v pracovných dňoch v čase od 8:00 do 15:00 hod. Žiadne iné informácie nebudú poskytované telefonicky!

Doplňujúce informácie
Recenzia tela
Názov: Úrad pre verejné obstarávanie
Poštová adresa: Dunajská 68, P.O.Box 58
Poštové mesto: Bratislava 24
Poštové smerovacie číslo: 820 04
Krajina: Slovensko 🇸🇰
Telefón: +421 250264176 📞
Fax: +421 250264219 📠
Internetová adresa: http://www.uvo.gov.sk 🌏
Služba, od ktorej možno získať informácie o postupe preskúmania
Rovnaké ako: Recenzia tela
Zdroj: OJS 2016/S 107-190176 (2016-05-31)
Dodatočné informácie (2016-06-15)
Objekt
Rozsah obstarávania
Referenčné číslo: 192/R/2016
Metaúdaje oznámenia
Typ dokumentu: Dodatočné informácie

Odkaz
Dátumy
Dátum odoslania: 2016-06-15 📅
Lehota na predloženie ponúk: 2016-07-08 📅
Dátum zverejnenia: 2016-06-18 📅
Identifikátory
Číslo oznámenia: 2016/S 117-207870
Odkazuje na oznámenie: 2016/S 107-190176
Číslo Ú. v. S: 117
Zdroj: OJS 2016/S 117-207870 (2016-06-15)