Zvýšenie konkurencieschopnosti výrobnej prevádzky ZGH Myjava prostredníctvom inovácií a technologických transferov
ZGH, s.r.o.
Predmetom zákazky je nákup tlakového lejacieho stroja strednej kapacity (250 ton) s príslušenstvom.
TermínLehota na predkladanie ponúk bola 2014-12-01. Verejné obstarávanie bolo zverejnené na 2014-10-16.
DodávateliaV rozhodnutiach o udelení zákazky alebo v iných dokumentoch o verejnom obstarávaní sú uvedení títo dodávatelia:
Kto? Čo?- • Rôzne strojové zariadenia na všeobecné a osobitné účely › Stroje na tepelné spracovanie materiálov
História obstarávania
| Dátum | Dokument |
|---|---|
| 2014-10-16 | Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania |
| 2015-06-30 | Oznámenia o zadaní zákazky |
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania (2014-10-16)
Objekt
Rozsah obstarávania
Názov: Stroje na tepelné spracovanie materiálov
Množstvo alebo rozsah: Tlakový lejací stroj strednej kapacity (250 ton) s príslušenstvom – 1 ks.170 000
Celková hodnota obstarávania: 170 000 💰
Metaúdaje oznámenia
Pôvodný jazyk: slovenčina 🗣️
Typ dokumentu: Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania
Povaha zákazky: Dodávky
Predpis: Európska únia
Spoločný slovník obstarávania (CPV)
Kód: Stroje na tepelné spracovanie materiálov 📦
Postup
Typ konania: Verejná súťaž
Typ ponuky: Ponuka pre všetky časti
Kritériá udeľovania
Najnižšia cena
Verejný obstarávateľ
Totožnosť
Krajina: Slovensko 🇸🇰
Typ obstarávateľa: Iné
Názov obstarávateľa: ZGH, s.r.o.
Poštová adresa: Nevädzova 5
Poštové smerovacie číslo: 821 02
Poštové mesto: Bratislava-mestská časť Ružinov
Kontakt
Internetová adresa: http://www.zgh.sk 🌏
E-mail: stanislav.rizek@cassis.sk 📧
Telefón: +421 911733111 📞
Odkaz
Dátumy
Dátum odoslania: 2014-10-16 📅
Lehota na predloženie ponúk: 2014-12-01 📅
Dátum zverejnenia: 2014-10-21 📅
Identifikátory
Číslo oznámenia: 2014/S 202-356674
Odkazuje na oznámenie: 2014/S 192-338466
Číslo Ú. v. S: 202
Ďalšie informácie
Objekt
Rozsah obstarávania
Krátky popis:
Trvanie: 10 mesiacov
Referenčné číslo: 88/R/2014
Názov projektu alebo programu financovaného z prostriedkov EÚ:
Hlavné miesto alebo miesto výkonu: Prevádzka ZGH s.r.o., Kpt. M. Uhra 57/3, Myjava.
Právne, ekonomické, finančné a technické informácie
Podmienky účasti
Vhodnosť vykonávať profesijnú činnosť:
Ekonomická a finančná situácia:
Minimálna úroveň (úrovne) štandardov:
Technické a odborné schopnosti:
Minimálna úroveň (úrovne) štandardov:
Plnenie zákazky
Požadované zálohy a záruky: Verejný obstarávateľ nepožaduje zloženie zábezpeky,
Hlavné podmienky financovania a platobné dojednania a/alebo odkaz na príslušné ustanovenia, ktoré ich upravujú:
Postup
Lehota viazanosti ponuky: 2015-05-31 📅
Dátum otvárania ponúk: 2014-12-01 📅
Miesto otvárania: ZGH s.r.o., Kpt. M. Uhra 57/3, Myjava – zasadačka.
Miesto: ZGH s.r.o., Kpt. M. Uhra 57/3, Myjava – zasadačka.
Jazyky
Ďalšie jazyky: Ponuka a ďalšie doklady vo verejnom obstarávaní musia byť predložené v štátnom jazyku. Ak ponuku predkladá uchádzač so sídlom mimo územia Slovenskej republiky, musí predložiť doklady, ktorými preukazuje splnenie podmienok účasti vo verejnom obstarávaní v pôvodnom jazyku a súčasne predložiť preklad takýchto dokladov do štátneho jazyka, okrem dokladov predložených v českom jazyku.
Verejný obstarávateľ
Totožnosť
Národné registračné číslo: 36312517
Iný typ verejného obstarávateľa: Other
Národné registračné číslo: 31797903
Kontakt
Kontaktné miesto: Externé obstarávanie s.r.o., Hotel Inka, Vl. Clementisa 13, 917 01 Trnava
Ing. Stanislav Rízek
Odkaz
Dátumy
Dátum zverejnenia: 2014-10-07 📅
Identifikátory
Referenčné číslo, ktoré pridelil verejný obstarávateľ: 88/R/2014
Číslo oznámenia v Ú. v. EÚ S: 2014/S 192-338466
Ďalšie informácie
Doplňujúce informácie
Recenzia tela
Názov: Úrad pre verejné obstarávanie
Poštová adresa: Dunajská 68, P.O.Box 58
Poštové mesto: Bratislava 24
Poštové smerovacie číslo: 820 04
Krajina: Slovensko 🇸🇰
Telefón: +421 250264176 📞
Internetová adresa: http://www.uvo.gov.sk 🌏
Fax: +421 250264219 📠
Zdroj: OJS 2014/S 202-356674 (2014-10-16)
Objekt
Rozsah obstarávania
Názov: Stroje na tepelné spracovanie materiálov
Množstvo alebo rozsah: Tlakový lejací stroj strednej kapacity (250 ton) s príslušenstvom – 1 ks.170 000
Celková hodnota obstarávania: 170 000 💰
Metaúdaje oznámenia
Pôvodný jazyk: slovenčina 🗣️
Typ dokumentu: Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania
Povaha zákazky: Dodávky
Predpis: Európska únia
Spoločný slovník obstarávania (CPV)
Kód: Stroje na tepelné spracovanie materiálov 📦
Postup
Typ konania: Verejná súťaž
Typ ponuky: Ponuka pre všetky časti
Kritériá udeľovania
Najnižšia cena
Verejný obstarávateľ
Totožnosť
Krajina: Slovensko 🇸🇰
Typ obstarávateľa: Iné
Názov obstarávateľa: ZGH, s.r.o.
Poštová adresa: Nevädzova 5
Poštové smerovacie číslo: 821 02
Poštové mesto: Bratislava-mestská časť Ružinov
Kontakt
Internetová adresa: http://www.zgh.sk 🌏
E-mail: stanislav.rizek@cassis.sk 📧
Telefón: +421 911733111 📞
Odkaz
Dátumy
Dátum odoslania: 2014-10-16 📅
Lehota na predloženie ponúk: 2014-12-01 📅
Dátum zverejnenia: 2014-10-21 📅
Identifikátory
Číslo oznámenia: 2014/S 202-356674
Odkazuje na oznámenie: 2014/S 192-338466
Číslo Ú. v. S: 202
Ďalšie informácie
Doklady preukazujúce splnenie podmienok účasti uchádzačov so sídlom mimo územia Slovenskej republiky musia byť predložené v pôvodnom jazyku a súčasne musia byť preložené do štátneho jazyka okrem dokladov predložených v českom jazyku. Ak sa zistí rozdiel v ich obsahu, rozhodujúci je úradný preklad v štátnom jazyku.
V súlade s § 32 ods. 11 zákona o verejnom obstarávaní splnenie podmienky účasti možno preukázať čestným vyhlásením uchádzača, pričom doklady preukazujúce splnenie podmienok účasti predkladá úspešný uchádzač podľa § 44 ods. 1 v čase a spôsobom určeným verejným obstarávateľom a obstarávateľom. Všetky predložené doklady musia odrážať skutočný stav v čase, v ktorom uchádzač predložil ponuku. V prípade podľa § 32 ods. 11 zákona po vyhodnotení ponúk bude víťazný uchádzač vyzvaný na predloženie dokladov preukazujúcich splnenie podmienok účasti v lehote desať pracovných dní odo dňa doručenia výzvy na predloženie dokladov. Nepredloženie dokladov v tejto lehote sa považuje za nesplnenie podmienok účasti.
Zobraziť viac
Objekt
Rozsah obstarávania
Krátky popis:
Predmetom zákazky je nákup tlakového lejacieho stroja strednej kapacity (250 ton) s príslušenstvom.
Množstvo alebo rozsah: Tlakový lejací stroj strednej kapacity (250 ton) s príslušenstvom – 1 ks.
Trvanie: 10 mesiacov
Referenčné číslo: 88/R/2014
Názov projektu alebo programu financovaného z prostriedkov EÚ:
OP KaHR, Opatrenie 1.1 – Inovácie a technologické transfery, kód výzvy KaHR-111DM-1301.
Miesto výkonu
Hlavné miesto alebo miesto výkonu: Prevádzka ZGH s.r.o., Kpt. M. Uhra 57/3, Myjava.
Právne, ekonomické, finančné a technické informácie
Podmienky účasti
Vhodnosť vykonávať profesijnú činnosť:
Uchádzač musí spĺňať podmienky účasti týkajúce sa osobného postavenia podľa § 26 ods. 1 zákona č. 25/2006 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len zákon o verejnom obstarávaní) a preukázať ich splnenie predložením originálnych dokladov alebo ich úradne osvedčených kópií podľa § 26 ods. 2, resp. ods. 4 a ods. 5 zákona o verejnom obstarávaní:
Zobraziť viac
1. § 26 ods. 1 písm. a) – nebol on ani jeho štatutárny orgán, ani člen štatutárneho orgánu právoplatne odsúdený za trestný čin korupcie, za trestný čin poškodzovania finančných záujmov Európskej únie, za trestný čin legalizácie príjmu z trestnej činnosti, za trestný čin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny alebo za trestný čin založenia, zosnovania alebo podporovania teroristickej skupiny alebo za trestný čin terorizmu a niektorých foriem účasti na terorizme – uchádzač preukazuje výpisom z registra trestov nie starším ako tri mesiace;
Zobraziť viac
2. § 26 ods. 1 písm. b) – nebol on ani jeho štatutárny orgán, ani člen štatutárneho orgánu právoplatne odsúdený za trestný čin, ktorého skutková podstata súvisí s podnikaním – uchádzač preukazuje výpisom z registra trestov nie starším ako tri mesiace;
Zobraziť viac
3. § 26 ods. 1 písm. c) – nebol naňho vyhlásený konkurz, nie je v likvidácii, ani nebolo proti nemu zastavené konkurzné konanie pre nedostatok majetku alebo zrušený konkurz pre nedostatok majetku – uchádzač preukazuje potvrdením príslušného súdu nie starším ako tri mesiace;
Zobraziť viac
4. § 26 ods. 1 písm. d) – nemá evidované nedoplatky poistného na zdravotné poistenie, sociálne poistenie a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie, ktoré sa vymáhajú výkonom rozhodnutia – uchádzač preukazuje potvrdením Sociálnej poisťovne a zdravotnej poisťovne nie starším ako tri mesiace;
Zobraziť viac
5. § 26 ods. 1 písm. e) – nemá evidované daňové nedoplatky, ktoré sa vymáhajú výkonom rozhodnutia – uchádzač preukazuje potvrdením miestne príslušného daňového úradu nie starším ako tri mesiace;
6. § 26 ods. 1 písm. f) – je oprávnený dodávať tovar, uskutočňovať stavebné práce alebo poskytovať službu, vo vzťahu aspoň k jednému predmetu zákazky, na ktorú predkladá uchádzač ponuku – uchádzač preukazuje dokladom o oprávnení dodávať tovar, uskutočňovať stavebné práce alebo poskytovať služby;
Zobraziť viac
7. § 26 ods. 1 písm. h) – nemá právoplatne uložený zákaz účasti vo verejnom obstarávaní alebo nie je osobou,
1. ktorej spoločníkom, známym akcionárom, ktorý vlastní najmenej 34 % akcií tejto spoločnosti alebo členom, alebo ktorej štatutárnym orgánom, členom štatutárneho orgánu, prokuristom alebo ovládajúcou osobou je osoba, ktorá má pravoplatne uložený zákaz účasti vo verejnom obstarávaní;
Zobraziť viac
2. ktorej spoločníkom, známym akcionárom, ktorý vlastní najmenej 34 % akcií tejto spoločnosti alebo členom, alebo ktorej štatutárnym orgánom, členom štatutárneho orgánu, prokuristom alebo ovládajúcou osobou je osoba, ktorá je alebo v čase, keď prebiehalo verejné obstarávanie vo vzťahu ku ktorému bol právoplatne uložený zákaz činnosti vo verejnom obstarávaní, bola
Zobraziť viac
2a. spoločníkom, známym akcionárom, ktorý vlastní najmenej 34 % akcií tejto spoločnosti alebo členom, alebo ktorej štatutárnym orgánom, členom štatutárneho orgánu, prokuristom alebo ovládajúcou osobou osoby, ktorá má právoplatne uložený zákaz účasti vo verejnom obstarávaní;
Zobraziť viac
2b. právnym nástupcom osoby, ktorá mala v čase, keď k nástupníctvu došlo, právoplatne uložený zákaz účasti vo verejnom obstarávaní;
3.ktorá sa stala právnym nástupcom osoby, ktorá mala v čase, keď k nástupníctvu došlo, právoplatne uložený zákaz účasti vo verejnom obstarávaní – uchádzač preukazuje čestným vyhlásením;
8. § 26 ods. 1 písm. i) – nemá nesplnenú povinnosť vyplatenia odmeny alebo odplaty zo zmluvy s osobou, ktorá je alebo bola subdodávateľom vo vzťahu k zákazke, zadanej podľa zákona, ktorá sa vymáha výkonom rozhodnutia – uchádzač preukazuje čestným vyhlásením;
Zobraziť viac
9. § 26 ods. 1 písm. j) – nemá nesplnenú povinnosť vyplatenia mzdy, platu alebo inej odmeny za prácu, náhrady mzdy alebo odstupného, na ktorých vyplatenie má zamestnanec nárok, ktoré sa vymáhajú výkonom rozhodnutia – uchádzač preukazuje čestným vyhlásením.
Zobraziť viac
Podnikateľ/uchádzač zapísaný do zoznamu podnikateľov vedeného Úradom pre verejné obstarávanie, ktorý preukázal spôsobilosť na uzavieranie zmlúv alebo rámcových dohôd vo verejnom obstarávaní a ktorý o zapísanie požiadal, môže preukázať splnenie podmienok účasti vo verejnom obstarávaní podľa § 26 údajmi a dokladmi zapísanými v zozname podnikateľov podľa § 128 ods. 1 zákona o verejnom obstarávaní.
Zobraziť viac
Splnenie podmienok účasti podľa § 26 zákona sa vyhodnocuje spôsobom podľa § 128 ods. 3 zákona.
Uchádzač v ponuke predloží nasledovné doklady, ktorými preukazuje svoje finančné a ekonomické postavenie ako dôkazy, že v predchádzajúcom období bol z hľadiska svojho ekonomického a finančného postavenia schopný úspešne splniť zmluvy rovnakého alebo podobného charakteru ako je predmet zmluvy/zmluva, ktorá je požadovaná, resp. v súčasnom období je z hľadiska svojho ekonomického a finančného postavenia schopný riadne plniť takúto zmluvu/ ako dôkazy, že v predchádzajúcom období mal po odpočítaní svojich záväzkov dostupné likvidné aktíva alebo aktíva s primeranou mierou likvidity v súvislosti s plnením svojich zmluvných záväzkov, prípadne prístup k finančným úverovým prostriedkom postačujúcim pre úspešné splnenie takýchto zmlúv, resp. v súčasnom období má zabezpečený prístup k finančným úverovým prostriedkom alebo iným aktívam, vo výške postačujúcej/potrebnej na riadne plnenie takejto zmluvy.
Zobraziť viac
Požadované finančné a ekonomické postavenie uchádzač preukáže:
§ 27 ods. 1 písm. a) vyjadrenie banky alebo pobočky zahraničnej banky o schopnosti plniť finančné záväzky, v predmetnom vyjadrení banka alebo pobočka zahraničnej banky potvrdí, že uchádzač v posledných troch rokoch (ku dňu vydania potvrdenia) nie je v nepovolenom debete, že uchádzač je schopný plniť svoje finančné záväzky, že v prípade splácania úveru záujemca dodržuje splátkový kalendár, že účet uchádzača nie je predmetom exekúcie. Verejný obstarávateľ akceptuje aj prísľub banky alebo pobočky zahraničnej banky o poskytnutí úveru. Stanovenie podmienky vyplýva z potreby aspoň minimálneho overenia finančnej situácie a spoľahlivosti uchádzača (jeho schopnosti plniť finančné záväzky). Primeranosť podmienky vyplýva jednak z výšky predpokladanej hodnoty zákazky a tiež skutočnosti, že jej obsahom je len poskytnutie základných informácii o uchádzačovi. § 27 ods. 1 písm. c) súvaha alebo výkaz o majetku a záväzkoch alebo údaje z nich za posledné tri uzatvorené hospodárske roky. Predloženie dokladov o minimálnom finančnom a ekonomickom postavení slúži k preukázaniu schopnosti k plneniu zmluvného vzťahu dodávky predmetu zákazky. Vzhľadom na predpokladanú hodnotu predmetu zákazky a stanovenú lehotu splatnosti je potrebné, aby uchádzač preukázal svoju schopnosť pokryť finančné náklady spojené s plnením predmetu zákazky.
Zobraziť viac
§ 27 ods. 1 písm. d) prehľad o celkovom obrate alebo prehľad o dosiahnutom obrate v oblasti, ktorej sa predmet zákazky týka, najviac za posledné tri hospodárske roky, za ktoré sú dostupné v závislosti od vzniku alebo začatia prevádzkovania činnosti, pričom požiadavka na výšku obratu za obdobie jedného hospodárskeho roku nesmie presiahnuť trojnásobok predpokladanej hodnoty zákazky vypočítanej za obdobie 12 mesiacov, ak ide o podlimitnú zákazku alebo nesmie presiahnuť predpokladanú hodnotu zákazky vypočítanú na obdobie 12 mesiacov, ak ide o nadlimitnú zákazku.
Zobraziť viac
Uchádzač môže na preukázanie finančného a ekonomického postavenia využiť finančné zdroje inej osoby, bez ohľadu na ich právny vzťah. V takomto prípade musí uchádzač verejnému obstarávateľovi alebo obstarávateľovi preukázať, že pri plnení zmluvy bude môcť reálne disponovať so zdrojmi osoby, ktorej postavenie využíva na preukázanie finančného a ekonomického postavenia. Túto skutočnosť preukazuje uchádzač písomnou zmluvou uzavretou s touto osobou, obsahujúcou záväzok osoby, ktorej zdrojmi mieni preukázať svoje finančné a ekonomické postavenie, že táto osoba poskytne plnenie počas celého trvania zmluvného vzťahu. Osoba, ktorej zdroje majú byť použité na preukázanie finančného a ekonomického postavenia musí spĺňať podmienky účasti podľa § 26 ods. 1 vo vzťahu k tej časti predmetu zákazky, na ktorú boli zdroje uchádzačovi poskytnuté.
Zobraziť viac
Ak uchádzač preukázal finančné a ekonomické postavenie zdrojmi inej osoby a počas trvania zmluvy alebo rámcovej dohody dôjde k plneniu, ktorého sa toto preukázanie týka, uchádzač je oprávnený toto plnenie poskytnúť len sám, alebo prostredníctvom tej osoby, písomnou zmluvou s ktorou toto postavenie preukázal; možnosť zmeny subdodávateľa tým nie je dotknutá.
Zobraziť viac
Podmienkou účasti záujemcu je minimálna výška obratu za posledné tri hospodárske roky aspoň 500 000 EUR alebo ekvivalent tejto hodnoty v inej mene prepočítaný podľa kurzu inej meny k EUR platného v NBS k 31.12.2013. Záujemca túto podmienku preukazuje na samostatnom liste čestným vyhlásením podpísaným štatutárnym zástupcom.
Zobraziť viac
Uchádzač v ponuke predloží nasledovné doklady, ktorými preukazuje svoju technickú alebo odbornú spôsobilosť na dodanie predmetu zákazky ako dôkazy, že v predchádzajúcom období bol schopný a technicky spôsobilý úspešne plniť zmluvy rovnakého alebo podobného charakteru ako zmluva, ktorá je požadovaná, resp. v súčasnom období je schopný a technicky spôsobilý riadne plniť takúto zmluvu.
Zobraziť viac
Požadovanú technickú spôsobilosť uchádzač preukáže nasledovne:
§ 28 ods. 1 písm. a) zoznam dodávok tovaru alebo poskytnutých služieb za predchádzajúce tri roky doplneným potvrdeniami o kvalite dodania tovaru alebo poskytnutia služieb s uvedením cien, lehôt dodania a odberateľov:
1. ak odberateľom bol verejný obstarávateľ alebo obstarávateľ podľa tohto zákona, dokladom je referencia;
2. ak odberateľom bola iná osoba ako verejný obstarávateľ alebo obstarávateľ podľa tohto zákona, dôkaz o plnení potvrdí odberateľ; ak také potvrdenie uchádzač alebo záujemca nemá k dispozícii, vyhlásením uchádzača alebo záujemcu o ich dodaní, doplneným dokladom, preukazujúcim ich dodanie alebo zmluvný vzťah, na základe ktorého boli dodané.
Zobraziť viac
Verejný obstarávateľ požaduje predloženie dokladov podľa tohto bodu predovšetkým z dôvodu, aby uchádzač preukázal schopnosť a praktické skúsenosti s realizovaním rovnakých alebo podobných projektov ako je predmet zákazky. Cieľom týchto podmienok je zdokumentovanie skúseností z projektov obdobného zamerania ako je predmet zákazky.
Zobraziť viac
§ 28 ods. 1 písm. c) údaje o technikoch alebo technických orgánoch, tých, ktorí sú zodpovední za kontrolu kvality bez ohľadu na to, v akom zmluvnom vzťahu sú k uchádzačovi alebo záujemcovi: ak ide o zákazku na stavebné práce, tých, na ktorých sa môže uchádzač alebo záujemca obrátiť so žiadosťou o vykonanie týchto prác. Uchádzač musí preukázať, že má k dispozícii nasledovného experta:
Zobraziť viac
Kľúčový expert – Hlavný technik (kontrolór kvality).
Uchádzač vo svojej ponuke predloží:
a) stručný profesijný životopis podpísaný príslušnou osobou;
b) doklad o požadovanom vzdelaní (VŠ diplom), originál alebo úradne overenú kópiu;
c) potvrdenie o účasti na projektoch s podobným zameraním ako je predmet zákazky s uvedením názvu projektu, subjektu pre ktorý prácu vykonával a termínu realizácie.
§ 28 ods. 1 písm. l) bod 1. vzorky, opisy alebo fotografie. Stanovenie podmienky vyplýva z potreby preukázať konkrétne parametre a charakteristiky jednotlivých zariadení ktoré budú predmetom dodávky a tým splnenie minimálnych požiadaviek na technické parametre, stanovené verejným obstarávateľom. Podmienku účasti uchádzač preukáže predložením podrobného technologického opisu a fotografie každého zariadenia, ktoré je súčasťou predmetu dodávky.
Zobraziť viac
§ 28 ods. 1 písm. l) bod 2. vyhlásenia zhody a doplňujúce podklady k nim, certifikáty vydané autorizovanými osobami alebo notifikovanými osobami Európskymi spoločenstvami, ktoré majú oprávnenie na posudzovanie zhody výrobkov alebo na preukazovanie zhody stavebných výrobkov s technickými špecifikáciami.
Zobraziť viac
Minimálnou podmienkou účasti je preukázanie ES prehlásenia o zhode, ktoré bude potvrdzovať že uvedené zariadenie v ponúkanom prevedení spĺňa požiadavky harmonizovaných smerníc ES, bezpečnostné štandardy ES a špecifické štandardy výrobku ES.
Uchádzač alebo záujemca môže na preukázanie technickej spôsobilosti alebo odbornej spôsobilosti využiť technické a odborné kapacity inej osoby, bez ohľadu na ich právny vzťah. V takomto prípade musí uchádzač alebo záujemca verejnému obstarávateľovi alebo obstarávateľovi preukázať, že pri plnení zmluvy bude môcť reálne disponovať s kapacitami osoby, ktorej spôsobilosť využíva na preukázanie technickej spôsobilosti alebo odbornej spôsobilosti. Túto skutočnosť preukazuje záujemca alebo uchádzač písomnou zmluvou uzavretou s touto osobou, obsahujúcou záväzok osoby, ktorej technickými a odbornými kapacitami mieni preukázať svoju technickú spôsobilosť alebo odbornú spôsobilosť, že táto osoba poskytne svoje kapacity počas celého trvania zmluvného vzťahu. Osoba, ktorej kapacity majú byť použité na preukázanie technickej alebo odbornej spôsobilosti, musí spĺňať podmienky účasti podľa § 26 ods. 1 vo vzťahu k tej časti predmetu zákazky, na ktorú boli kapacity záujemcovi alebo uchádzačovi poskytnuté.
Zobraziť viac
Ak uchádzač preukázal technickú spôsobilosť alebo odbornú spôsobilosť technickými a odbornými kapacitami inej osoby a počas trvania zmluvy alebo rámcovej dohody dôjde k plneniu, ktorého sa toto preukázanie týka, uchádzač je oprávnený toto plnenie poskytnúť len sám, alebo prostredníctvom tej osoby, písomnou zmluvou s ktorou toto postavenie preukázal; možnosť zmeny subdodávateľa tým nie je dotknutá.
Zobraziť viac
Minimálnou podmienkou účasti podľa § 28 ods. 1 písm.…
… a) je preukázanie uskutočnenia aspoň troch dodávok rovnakého alebo podobného charakteru ako je predmet zákazky, pričom každá musí byť v hodnote minimálne 170 000 EUR. Verejný obstarávateľ bude akceptovať aj jedno potvrdenie v minimálnej hodnote 510 000 EUR.
… c) je preukázanie minimálne trojročnej praxe pri realizácii projektov podobného charakteru a minimálne 3 praktické skúsenosti s riadením projektov podobného typu ako je predmet zákazky.
Stanovenie podmienky vyplýva z potreby preukázať dostatočnú odbornú a profesnú znalosť uchádzača pri realizácii zákaziek podobného charakteru ako je predmet zákazky. V projekte je kľúčová pozícia odborníka, ktorý bude zodpovedať za výslednú kvalitu a funkčnosť inštalovaného zariadenia, kompatibilitu a vzájomnú prepojenosť jednotlivých komponentov.
Zobraziť viac
Požadované zálohy a záruky: Verejný obstarávateľ nepožaduje zloženie zábezpeky,
Hlavné podmienky financovania a platobné dojednania a/alebo odkaz na príslušné ustanovenia, ktoré ich upravujú:
Predmet zákazky bude financovaný z OP KaHR, Opatrenie 1.1 – Inovácie a technologické transfery, kód výzvy KaHR-111DM-1301 a z rozpočtových prostriedkov verejného obstarávateľa.
Právna forma, ktorú má mať skupina hospodárskych subjektov, ktorej sa má zákazka zadať:
V prípade, ak ponuku do verejnej súťaže predloží skupina podnikateľov, a ak jej ponuku verejný obstarávateľ príjme, verejný obstarávateľ vyžaduje z dôvodu riadneho plnenia zmluvy vytvorenie právnej formy pred podpisom Kúpnej zmluvy.
Postup
Lehota viazanosti ponuky: 2015-05-31 📅
Dátum otvárania ponúk: 2014-12-01 📅
Miesto otvárania: ZGH s.r.o., Kpt. M. Uhra 57/3, Myjava – zasadačka.
Miesto: ZGH s.r.o., Kpt. M. Uhra 57/3, Myjava – zasadačka.
Jazyky
Ďalšie jazyky: Ponuka a ďalšie doklady vo verejnom obstarávaní musia byť predložené v štátnom jazyku. Ak ponuku predkladá uchádzač so sídlom mimo územia Slovenskej republiky, musí predložiť doklady, ktorými preukazuje splnenie podmienok účasti vo verejnom obstarávaní v pôvodnom jazyku a súčasne predložiť preklad takýchto dokladov do štátneho jazyka, okrem dokladov predložených v českom jazyku.
Verejný obstarávateľ
Totožnosť
Národné registračné číslo: 36312517
Iný typ verejného obstarávateľa: Other
Národné registračné číslo: 31797903
Kontakt
Kontaktné miesto: Externé obstarávanie s.r.o., Hotel Inka, Vl. Clementisa 13, 917 01 Trnava
Ing. Stanislav Rízek
Odkaz
Dátumy
Dátum zverejnenia: 2014-10-07 📅
Identifikátory
Referenčné číslo, ktoré pridelil verejný obstarávateľ: 88/R/2014
Číslo oznámenia v Ú. v. EÚ S: 2014/S 192-338466
Ďalšie informácie
Doklady preukazujúce splnenie podmienok účasti uchádzačov so sídlom mimo územia Slovenskej republiky musia byť predložené v pôvodnom jazyku a súčasne musia byť preložené do štátneho jazyka okrem dokladov predložených v českom jazyku. Ak sa zistí rozdiel v ich obsahu, rozhodujúci je úradný preklad v štátnom jazyku.
Zobraziť viac
V súlade s § 32 ods. 11 zákona o verejnom obstarávaní splnenie podmienky účasti možno preukázať čestným vyhlásením uchádzača, pričom doklady preukazujúce splnenie podmienok účasti predkladá úspešný uchádzač podľa § 44 ods. 1 v čase a spôsobom určeným verejným obstarávateľom a obstarávateľom. Všetky predložené doklady musia odrážať skutočný stav v čase, v ktorom uchádzač predložil ponuku. V prípade podľa § 32 ods. 11 zákona po vyhodnotení ponúk bude víťazný uchádzač vyzvaný na predloženie dokladov preukazujúcich splnenie podmienok účasti v lehote desať pracovných dní odo dňa doručenia výzvy na predloženie dokladov. Nepredloženie dokladov v tejto lehote sa považuje za nesplnenie podmienok účasti.
Zobraziť viac
Doplňujúce informácie
Recenzia tela
Názov: Úrad pre verejné obstarávanie
Poštová adresa: Dunajská 68, P.O.Box 58
Poštové mesto: Bratislava 24
Poštové smerovacie číslo: 820 04
Krajina: Slovensko 🇸🇰
Telefón: +421 250264176 📞
Internetová adresa: http://www.uvo.gov.sk 🌏
Fax: +421 250264219 📠
Zdroj: OJS 2014/S 202-356674 (2014-10-16)
Oznámenia o zadaní zákazky (2015-06-30)
Objekt
Rozsah obstarávania
Celková hodnota obstarávania: 170 225 💰
Metaúdaje oznámenia
Typ dokumentu: Oznámenia o zadaní zákazky
Postup
Typ ponuky: Neuplatniteľné
Odkaz
Dátumy
Dátum odoslania: 2015-06-30 📅
Dátum zverejnenia: 2015-07-03 📅
Identifikátory
Číslo oznámenia: 2015/S 126-230399
Odkazuje na oznámenie: 2014/S 202-356674
Číslo Ú. v. S: 126
Ďalšie informácie
Objekt
Miesto výkonu
Hlavné miesto alebo miesto výkonu: ZGH s.r.o., Kpt. M. Uhra 57/3, Myjava.
Zadanie zákazky
Dátum uzavretia zmluvy: 2014-12-30 📅
Názov: DEL Casting a.s.
Poštová adresa: Strojárska 4446
Poštové mesto: Snina
Poštové smerovacie číslo: 069 01
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: barta@delcasting.sk 📧
Informácie o verejných súťažiach
Počet prijatých ponúk: 3
Verejný obstarávateľ
Totožnosť
Národné registračné číslo: 36454702
Zdroj: OJS 2015/S 126-230399 (2015-06-30)
Objekt
Rozsah obstarávania
Celková hodnota obstarávania: 170 225 💰
Metaúdaje oznámenia
Typ dokumentu: Oznámenia o zadaní zákazky
Postup
Typ ponuky: Neuplatniteľné
Odkaz
Dátumy
Dátum odoslania: 2015-06-30 📅
Dátum zverejnenia: 2015-07-03 📅
Identifikátory
Číslo oznámenia: 2015/S 126-230399
Odkazuje na oznámenie: 2014/S 202-356674
Číslo Ú. v. S: 126
Ďalšie informácie
Plnenie podmienok účasti a hodnotenie ponúk vykonávala komisia v zložení:
— predseda komisie: Rízek Stanislav, Ing.,
— člen komisie: Otrubčiak Ľubomír,
— člen komisie: Pribiš Štefan, Ing.
Objekt
Miesto výkonu
Hlavné miesto alebo miesto výkonu: ZGH s.r.o., Kpt. M. Uhra 57/3, Myjava.
Zadanie zákazky
Dátum uzavretia zmluvy: 2014-12-30 📅
Názov: DEL Casting a.s.
Poštová adresa: Strojárska 4446
Poštové mesto: Snina
Poštové smerovacie číslo: 069 01
Krajina: Slovensko 🇸🇰
E-mail: barta@delcasting.sk 📧
Informácie o verejných súťažiach
Počet prijatých ponúk: 3
Verejný obstarávateľ
Totožnosť
Národné registračné číslo: 36454702
Zdroj: OJS 2015/S 126-230399 (2015-06-30)
Nové obstarávania v súvisiacich kategóriách 🆕